Hizmetçi (Ah-ga-ssi) (2016)

Hizmetçi (2016)Ah-ga-ssi

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
145 dakika
133
0
248
81
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Olay örgüsü, bağlantılar, geçişler efsane. Ters köşe filmlerden :D
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Oyun içinde oyun. Tam bu kazık atmış derken öbürü kazık atıyor. Sürprizlerle dolu bir solukta izlenen güzel bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
zevdush profil fotoğrafı
zevdush
sinematografisine bayıldım, kurgusunu sevdim. izlenir.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
konu itibariyle Fingersmith ile benzerlik taşıyor gibi geldi bana. sıkmadan izletti gerçekten. sürprizli olması da ayrı bir güzel. hoştu hoş.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Entrikanın içinde entrika ,vayyyt beee ...Hangi kafayla yazılmış bu ,çok çok beğendim ;)Oyunculuk 10 numara ne denir ki başka
error_outline
4 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bazı şeyler yaşarız da acaba o sırada karşı taraf ne düşünüyordu diye merak ederiz ama hiçbir zaman öğrenemeyiz ya... Bu yüzden filmlerde olayların gelişiminin tüm karakterler açısından ele alınması bana ayrı mutluluk veriyor -Gerçek hayatta olmuyor bari filmlerde olsun:) - Bu film de 3 bölüme ayrılmış olayların her karakter gözünden gelişimini görebiliyoruz. Filmi beğenmekle birlikte, tekrar anladım ki Doğu Asyalıların(Japon, Koreli bilumum çekik...) fantezi dünyaları rengarenk :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Kışın soğuğunda, deri çalıntı cüzdanları yamalayan hırsız kız
Gözyaşlarımla paramparça olmuş hayatımı dikmeye gelen tatlı dolandırıcı..
Benim Tamako’m
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Böyle bir filmle karşılaşacağmı hiç düşünmüyordum şok üstüne şok yaşattı resmen sahnelerin renk uyumu müzikler oyunculuklar hepsi üst düzeydi bekledğimin fazlasını aldım Güney Kore sinemasına birkez daha ısınmamı sağladı böyle filmler hep çekilsin..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
BELIT profil fotoğrafı
BELIT
Sıradan bir hollywood senaryosu gibi , oyuncular ve goruntuler filmi kurtarmış.
error_outline
5 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
sinematografisi ve konusu güzeldi.Filmi yönetmene bakmadan izledim ama tahmin ettim izledikten sonra.Tam da park chan wook tarzındaydı çünkü.Güzel film ama stach'ın belirttiği gibi aileyle izlenmeyecek filmlerden
error_outline
5 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Konusu sıradışı, aileyle izlenemeyecek Kore filmlerinden. Çekimler güzeldi. Bu yönetmenin izlediğim ilk filmi. Başarılı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
Park Chan-wook nasıl biliniyorsa aynen devam :) Teknik anlamda öncekilerin üzerine koymaya niyetli ve biraz da arayışa girmiş göründü bana. Kurgu; filmin genelinde ön planda ve fena değildi ancak aynı şeyi filmin son 30-40 dakikalık bölümü için (son(3.) part) söylemek pek mümkün değil. Çünkü hem sonunu çok belli etti hem de geride bıraktığı hemen hemen 1:40, 1:45'lik sürenin biraz gerisinde kaldı. Son olarak; sanat yönetmenine de tebrikler. Sıkı çalışmış, beğendim :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
rabitt profil fotoğrafı
rabitt
park chan wook yine tarzını konuşturmuş , oyuncular , müzikler ,renkler hepsi uyum içindeydi ayrıca kim min hee'nin duru güzelliği beni kendine hayran bıraktı bu filmde :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çok ilginç bir filmdi. Şu an ne izlediğimi idrak edebilmiş değilim. Film 3 parttan oluşuyor ve her partinda da insanı daha da şaşırtmayı başarıyor. Başka ne tuhaflıklar görebilirim diyorsun, o an yenileri ekleniyor. Farklı arayışları olanlar özellikle izlemeli. Sadece son part diğer iki partın gerisinde kalmış. İlk iki bölümde sizi doruklara çıkaran film, son bölümde aniden aşağı bırakıveriyor. Her anı sürprizli, merakta bırakan filmlerin en büyük problemi de bu zaten. Bu tarz filmlerin genelinde öyle bir tempo hakim ki sonuna doğru daha iyisini yapamayıp düşük bir tempoyla bitiyorlar. Etkileyici bir sonu olmayan filmi filmden saymayan izleyici de filmin tümünü acımadan çöpe atabiliyor. Şahsen finallere ne kadar önem versem de bu filmin geneli çok iyi, bu sebeple olumsuzlukları görmezden gelebilirim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Her yönüyle muazzam bir filmdi. Sinematografisine bayıldım
error_outline
neredeyse 6 yıl önce