Yaratik (Alien) (1979)

Yaratik (1979)
Alien

Puan Like 7.6 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
117 dakika
KerseL Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya'ya dönerken yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyali alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar. Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Dönemine göre oldukça başarılı bir film olsa da yine de günümüz şartlarında ben filmi beklediğim kadar etkileyici bulamadım malesef.
9 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Yıllar önce izlediğim efsane serinin ilk filmi.. Biraz nostalji yapmak adına yeniden izledim. Bilim kurgu gerilim türünün atası. Çekildiği döneme göre çok ileride bir yapım. Tabi bazı ilginç noktaları da var. Mesela uzay gemisinde kedinin ne işi var :D Şaka maka en iyi oyunculuğu kedi sergilemiş orası da ayrı :D Uzun lafın kısası izleyin :D
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Şimdi bile etkisini kaybetmemiş müzikleri, gizemi, makyajı ve görsel efektleriyle sağlam bir bilim kurgu gerilimi.
2 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
neredeyse 4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Ridley Scott o dönemde gerçekten harika bir iş çıkarmış. Açıkçası Blade Runner filminden daha başarılı buldum. Ama bunda da ara ara sıkılmadım değil. Ama her şeye rağmen efsane olmayı hak eden bir film.
4 yıl önce

Alien filmini beğenenler

Alien filmi hakkında ilgi çekici içerikler