Alita: Savas Melegi (Alita: Battle Angel) (2019)

Alita: Savas Melegi (2019)Alita: Battle Angel

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
93
4
199
37
alpercelik profil fotoğrafı
alpercelik
iyi güzel ama çok ağır transhumanizm filmi
error_outline
4 ay önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Ergen bilimkurgu filmi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
devam filminde Edward Norton ı daha çok göreceğimiz kesin. hem de kötü adam olarak :( sevdim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Karanlık ve dövüş içerikli filmleri sevmem ama bunu çok beğendim. Sevimli Alita filmi izlenir kılmış. Emeğin ve sevginin en büyük değer olduğunu tekrar gördük.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Görsellik dışında pek beğenımedim. Bir kere çok basit ve hızlı gelişti. Ayrıca bu kadar uzun ve hiç bir anlatım olmaması da ayrı bir durum. Tamamen ergenliğe özel bir film oldu. ikincisi belki daha güzel olur.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Aksiyon sahnelerinin görselliği açısından oldukça başarılı. Ama şu açıdan eleştirmek istiyorum yumuşatmak adına olsa gerek malum klişelikler yer yer tempoyu biraz düşürdü gibi geldi. Bir şekilde film sizi hiç sıkmıyor, bir sonraki sahnelerde aksiyonla zirveye çıkıyorsunuz ama o kısımlar çok uzatılmasa iyimiş. Bunda belli ki devamı için konu o yüzünden biraz sınırlandırılmış. Yine de merakla izledim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Çok çok güzel aksiyon sahnelerine sahip. Fakat kalan hiçbir alanda filmi beğendim diyemicem. Bir kere en çok övülen görsel efektler konusunda ben hem çok abartılı buldum hem de estetik olarak beğenmedim bilmiyorum. En başta başrol olmak üzere. Ki bazı yerlerde anime izliyormuş kadar fazla efekt içeriyordu. Yani bir animasyon yapılsa tekrar ve ya daha film gibi gerçek dokulardan oluşsa daha iyi olabilirdi. Onun dışında senaryo vasat zaten. Klasik bir gençlik bilim kurgusu. İlk gördüğü erkeğe bir bakışta aşık olmak gibi falan şeyler var. Buralara zaman harcamayalım diyip geçiştirmişler detayları ama hikayeyi güzelleştiren şey detaylardır bence. Genel olarak fazla efektli filmleri seviyorsanız ya da aksiyon fantastik bilim kurgu sevenlerdenseniz izlenir bir film ama benim imdb puanıyla da girdiğim beklentinin oldukça uzağında 4,5/10
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
görsel anlamda gayet mükemmel bir cyberpunk filmi. senaryosu tırt olsa da devam filmi beklenir. christoph waltz migrosun yanına tekel açıp işletse migrosa gidene bıçak çekilir, esnafın yanında olunur
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
anime olarak kalsa daha iyi olurdu. sinema icin fazla mecha tarzinda. lise caglarimda olsam etkilenirdim yine de.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok başarılı ve değişik bir film.. muhteşem.. filme puanım : 10 üzerinden 8.5
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
fena değildi.ne sevdim ne sevmedim.3d yoktu 2d izledim,3d izleyebilseydim daha fazla beğenebilirdim.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Fena değildi. Beklediğim kadar iyiydi diyebilirim. Mutlaka izlenmeli. Görsel anlamda çok başarılıydı. Senaryosu da çok sürükleyici fakat bir kaç sahnesi gereksizdi benim için. Yine de beklentilerimi karşıladı.
error_outline
2 yıldan fazla önce
tahayetkin profil fotoğrafı
tahayetkin
Gayet keyifli ve bol aksiyonlu bir film olmuş. Sıradışı bir evren ve ilgi çekici bir dünya.Sinemada izlenmesi gereken filmlerden.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Görsel efektler, ses tasarımları ve özellikle motion picture muhteşemdi. Aksiyon ve dövüş sahneleri çok çok başarılıydı. Oyuncu kadrosu zaten inanılmaz, ha bu kadarına gerek var mıydı onu bilemiyorum. Çünkü Ali'nin ve Connelly'nin ve diğer sürpriz isimlerin rolleri çok kısa ve basitti. Haricinde o tatlı saçma aşk sahneleri çok lüzumsuz, keşke bu kadar uzatmasalardı. Genel olarak vaat ettiğini fazlasıyla yerine getiren, iyi bir manga uyarlaması olmuş sonunda.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Ben de çekilmesi gibi uzun yıllardır bekliyordum. Yönetmenlik koltuğunda James Cameron olmasa da film her açıdan kendisinin izlerini taşıyor. Teknolojinin yoğun kullanıldığı sinema filmlerine aşinayız, bu film teknolojik açıdan çıtayı bambaşka yere koymuş. Bilimkurgu, ütopya evren seven, hikayenin ovasını, mangasını seven, J.C sineması seven herkes kuşkusuz filmi de sever. Daha önce Alita hakkında hiçbir bilginiz yoksa dahi, yine de bu hafta vizyona giren filmler arasında en keyif alacağınız yapım olabilir.
error_outline
2 yıldan fazla önce