Alive (1993)

Alive (1993)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
120 dakika
TabuttaRovasata Uruguaylı bir rugby takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır. Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Hayatımda izlediğim en iyi gerçek hikayelerden bir tanesi. Tam bir yaşam mücadelesi. Gerçek olması çok etkileyici kesinlikle izlenmeli.
1 yıldan fazla önce
BOZO profil resmi
BOZO
İnsanın hayata tutunmak için neleri göze alabileceğini gösteren harika bir yaşayış hikayesi.Kesinlikle arşivlik...
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Yaşamış bir hikaye olması zaten başta beni benden alan bir durumdu. Çok eski bir film olmasına rağmen zamanına göre gayet başarılı çekilmiş olduğunu düşünüyorum. Sizi etkisi altına alabilecek bir film. Düşündürücü gerçekten. Mutlaka izlenmeli.
3 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Gerçek olaydan esinlenen bir film seyretmek istiyorsanız mutlaka bakın derim. Çok yoğun duygularla izledim. İnancın verdiği manevi güç, umut ve umutsuzluk arasında gidip gelişler, dostluk ve birlikle trajik bir hayatta kalma mücadelesi... Eşsiz bir hikaye, mutlaka izlenmeli...
3 yıl önce
Alesta profil resmi
Alesta
Harika bir film.
4 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Yaşanmış bir hikaye. İnsanların açlığın getirdiği çaresizlikte neler yapabileceğinin çok iyi bir göstergesidir bu film.
4 yıldan fazla önce

Alive filmi hakkında ilgi çekici içerikler