Amerikan gangsteri (American Gangster) (2007)

Amerikan gangsteri (2007)
American Gangster

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
157 dakika
starch 70'li yılların başında New York'ta polisler arasında yozlaşma en tepe noktasına ulaşmıştır Vietnam Savaşı da yıkıcı etkiler yapmaya devam etmektedir. Ülkeye her gün ceset torbaları içinde Amerikan askerleri getirilirken, Vietnam'da ölmeyecek kadar şanslı olanlar ise eroin bağımlısı olarak dönmektedir. Eroini bir kere deneyenler anında bağımlısı haline gelmektedir. New York sokaklarındaki eroine susamış binlerce insanın uyuşturucu ihtiyacını karşılamak için mafya devreye girmekte gecikmez. Yozlaşmış polis yetkililerinin de yardımını alan mafya bu pazarda binlerce kilo eroin ve uyuşturucu satmakta ve milyonlarca insanı zehirlemektedir. Beyaz sınıfa mensup seçkin ve dokunulmaz aileler, mafyayla kurdukları karlı ilişkinin görmezden gelinmesi karşılığında New York'lu hakim, avukat ve polislere milyonlarca dolar rüşvet ödemektedir. La Cosa Nostra adlı eroin ve uyuşturucu mafyasının ağları New York'un her köşesine yayılmıştır ve mafyanın gücü en yüksek noktasına ulaşmıştır. Frank Lucas (Denzel Washington) adlı siyah bir girişimci getirdiği yöntem ve kurallarla mafyaya çağ atlatır ve giderek daha çok insanın zehirlenmesine ve uyuşturucudan ölmesine neden olur.Frank Lucas'ın sessiz ve derinden yükselişini başlangıçta kimse fark edemez. İkinci Dünya Savaşı sonrası kente boy göstermeye başlayan siyah suç patronlarından Bumpy Johnson'un sessiz ve sakin mizaçlı yardımcısıdır. Patronunun aniden ölmesinden sonra kendi uyuşturucu imparatorluğunu kurmak için iktidar odaklarının açık kapılarını tek tek keşfetmeye başlar. Sonunda Amerika'nın kendine özgü başarı öyküsünün tamamen kendisine ait versiyonunu yaratır..

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Güzel bir filmdi..Yalnız filmin süresini çok uzun tutmuşlar bu yüzden filmi izlerken bir hayli sıkıldım..keşke biraz daha kısa tutsalarmış süresini..onun dışında film iyidi..Türünü sevenlerin izlemesi gerekir diye düşünüyorum..;)
1 yıldan fazla önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
daha derin bir anlatım olabilirdi yüzeysel kalmış gibi duruyor denzel w. dıyecek bısey yok super bır oyuncu zaten. onun dısında akıs olarak fena degıl konu olarakta ızlenebılır bır fılm. mafya fılmı ızlıceklere kostebek (j.deeplı olan) onerımdır
3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GÜZEL BİR MAFYA FİLMİ Bu türü sevenlerin kaçırmaması gereken bir çekim. Oldukça sürükleyici.
neredeyse 4 yıl önce
JackLucas profil resmi
JackLucas
çok iyi film
4 yıl önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden ;) Denzel Washington ve Russell Crowe var daha ne olsun :)
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
en iyi gangster filmlerinden. akıcı, profesyonelce ve etkileyici
4 yıldan fazla önce

American Gangster filmi hakkında ilgi çekici içerikler