Düzenbaz (American Hustle) (2013) afişi

Düzenbaz (2013)
American Hustle

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
138 dakika
.SimS. 1970'lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak... FBI'ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City'de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

Yorumlar

maximus585858 profil resmi
maximus585858
Filmi oyuncular izlettiriyor. Filmin sonu güzel.
0
2 ay önce
eskon profil resmi
eskon
10 dalda oscara aday olmuştu bu film; gereksiz yere abartılmıştır... david o. russell'in diğer abartılmış filmi ''SİLVER LİNİNGS PLAYBOOK'' gibi... abartılı oyunculuklarını, hızına yetişemediğiniz enrikasal kurgularını saymıyorum bile.
1
3 ay önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
izlerken en sıkıldığım filmlerden bi tanesiydi. içimi baydı valla
1
9 ay önce
rustincohle1 profil resmi
rustincohle1
ciddi anlamda uyku problemi yaşayanlar açsın 30.dk deliksiz bir uyku sizi bekliyor...
1
1 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Sıradan, durağan, inanılmaz derecede sıkıcı bir film. Sadece müzikleri eski sevilen parçalardı. 10 üzerinden 2 bile vermem..
3
1 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Kadro iyi de film inanılmaz sıkıcıydı. Zorlaya zorlaya sonunu getirdiğim filmlerden birisi.
3
1 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
İyi oyunculari toplayip hepsini boyle bir filmde harcamislar resmen. Gereksiz
1
neredeyse 2 yıl önce
Novel profil resmi
Novel
David O.Russell'in 10 dalda aday olup sıfır çeken çalışması "American Hustle" gerçek bir hikayeye dayanmakta. Senaryoyu besleyen hikaye içindeki hikayecikler zaman zaman alakasız ve gereksiz şekilde filmden uzaklaştırıyor bizleri.. Film bir şekilde içine almıyor izleyiciyi.. Son yıllarda piyasa Amerikan filmlerinde sıkça rastladığımız (buna son akademi ödüllerinin galibi Birdman'de dahil) iki kadının "yersiz, zamansız ve anlamsızca öpüşmesi" (öncüsü Mulholland Dr.) bu filmde de mevcut ama olmamış. Martin Scorsese metodları denenmiş hatta senaryonun aktarım tarzı neredeyse Scorsese amcanın kafasıyla aynı. Fakat kötü bir kopya. David O.Russell'ın parşömen kağıdından pek haberi yok herhalde, hehe..

Neyse devam edelim film tam durağanlaşmaya ya da sıkmaya başlıyor bi bakıyoruz Christian Bale sahnede veriyor coşkuyu, yok yine yok. Yine böyle zamanlarda bi bakıyoruz Amy Adams'ın kusursuz fiziği, şehveti, seksapeli ortada fakat bu bile (bile diyorum çünkü gerçekten de büyüleyici) yine kurtaramamış filmi. Düşünmüş düşünmüş başka napabilirim ? Biraz da Robert De Niro gösterelim izleyiciye, ı-ıh yok hacı dayı olmamış yani.

Neyse ki akademi de bu numaraların hiçbirini yemeyip 12 years a slave ve gravity'e dağıtmış zaten ödülleri geçen sene.

filmin notu: 5/10
4
2 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Oyuncu kadrosu çok iyi. Film bekleneni veremese de Christian Bale'in performansı her zamanki gibi harika..
3
neredeyse 3 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
beklentimin çok altında... bu kadroyla neler çekilir neler... bence olmamış...
0
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok iyi oyuncuların olduğu sıradan bir film. Özellikle oscar adaylığını görünce bir çok dalda aşırı beklentiye girmiştim fakat hiçbirini karşılamadı. Christian Bale yine harika bir oyunculuk çıkarmış J.Lawrence da öyle fakat Bradley Cooper'ın oyunculuğunu abartılı ve bu yüzden saçma buldum. İsimler için büyük beklentilere girmeden izlemeye değer bir film.
0
neredeyse 3 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Eğlenceli bir film fakat birçok dalda Oscar adayı olunca büyük beklentilerle izledim, neticede Oscarlık bir film değilmiş tabi ama Christian Bale performansı için bile izlemeye değer.
0
neredeyse 3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
izlediğim en kötü filmlerden.küfürden başka bir şey yok...oscar adaylarından dı birde..pöhh..
0
3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
oyunculukların harika ama film inanılmaz derecede sıkıcı olduğu bir film. beklediğimi bulamadım
0
3 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Ben bu filmi neden pek sevemedim bilmiyorum.Belki beklentim çok yüksekti.Ama kesinlikle kötü değil,sıkılmadan izlenir.Bazısı keyiflede izleyebilir...
0
3 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
izlediğim eğlenceli ve güzel filmlerden biri. fazla uzun tutulmuş. izlenebilir ama aman aman büyütülecek bir yapısı olmayan bir film.
0
3 yıl önce
Hoenir profil resmi
Hoenir
İzlediğim en sıkıcı filmler listesinde kesinlikle ilk 5'i zorlar. Cast kurtaramamış. Müthiş durgun bir film. Alabildiğine sıkıcı
0
3 yıldan fazla önce

American Hustle filmini beğenenler

American Hustle filmini izlemek isteyenler

American Hustle filmini içeren raflar

American Hustle filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön