Amerikan sapigi (American Psycho) (2000) afişi

Amerikan sapigi (2000)
American Psycho

Etiketler Suç, Korkutan, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
Turkeywood "I Shot Andy Warhol"un yaratıcısı Mary Harron'dan rahatsız edici, çarpıcı bir film. Fatih Özgüven'in dilimize kazandırdığı, Bret Easton Ellis'in "Amerikan Sapığı" romanından uyarlanan "American Psycho", Patrick Bateman (Christian Bale) isimli genç bir Wall Street zengininin işlediği cinayetleri ve tüketim kültürünün bireyde yarattığı yabancılaşmayı konu alıyor.

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Ortalama üstü bir senaryoyu Bale oyunculuğuyla inanılmaz bir seviyeye çıkarmış. Harika bir performans. Filmden gerilim korku beklemek pek doğru değil ayrıca, pek o tarz bir film değil.
5
11 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Christian bale içindeki psikopatı resmen dışarı vurmuş.
0
12 ay önce
DUA profil resmi
DUA
Bomboş... İzlemeyin...
0
1 yıl önce
bthnsyn profil resmi
bthnsyn
Filmin konusuna gelirsek aşırı derecede mükemmel denemez fakat Bale bu filmi efsane hale getirmiş . Her sahnesinde o dayanamadığı katil içgüdüsü , sabırsızlığı ve en iyi benim düşüncesini mükemmel şekilde biz seyircilere nakletmiş. Bazı filmler vardır sadece oyuncunun rolü için bile izlenebilir işte bu o filmlerden
0
1 yıl önce
Omerbahadir profil resmi
Omerbahadir
Bazı sahnelerde gerilimin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum bunun yanında sahne geçişleri ve kurguda sıkıntılar var gibi geldi.Filmi Bale'nin performansı kurtarmış, iyi bir yönetmenin elinde harika bir film olabilirdi.
0
1 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Edebiyat eserinden uyarlama bir dönemin ruhunu her yönüyle yansıtmayı başarabilmiş ender filmlerden. "Kült" tanımlamasını sonuna kadar hak eden güzide eser :)) Yani kült ne diye sözlüğe baksanız karşınıza bu film çıkar .. O derece ... Kitabı tabiki dahi iyi. Zaten asıl kült olan kendileridir... Bunu sevdiyseniz less than zero filminide deneyin.. (yada kitabını)
1
1 yıldan fazla önce
ironikali profil resmi
ironikali
Yani bence çok bir mantığı yok, efsane bir film olamayacak kadar vasat.
1
2 yıl önce
Jenny profil resmi
Jenny
birileri kült dedi diye anlamsız ve boş bi filme kült demenin verdiği mutluluğu keşke bende yaşayabilseydim :) kült ne ya :) kelime anlamını bile bilmez kimse :) bildiğim bişey varsa kült mült değil bu film :)
7
2 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Yıllar geçtikçe Kült mertebesine çıkan bir film.
0
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Babasının Wall Street'teki şirketinde çalışan Patrick Bateman, genç ve iyi görünümlü bir adamdır. Dışardan bakıldığında normal biridir Bateman, fakat gerçekte amaçsızca insan öldürmekte, kadın vücutlarından aldığı parçaları evinde biriktirmektedir.
0
2 yıldan fazla önce

American Psycho filmini beğenenler

American Psycho filmini izlemek isteyenler

American Psycho filmini içeren raflar

American Psycho filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön