Amerikan sapigi (American Psycho) (2000)

Amerikan sapigi (2000)American Psycho

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç, Korkutan, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
101 dakika
222
18
839
231
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Her açıdan oldukça etkileyici ve güzel bir film. Korku - gerilim bir yana film oldukça psikolojik ve alt mesajları olan bir yapım yenilen yemeklere kadar bunu görüyor ve hissediyorsunuz. Bale öyle bir oynamış ki gerçekten ayakta alkışlanmayı hak ediyor.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
buyukbalik profil fotoğrafı
buyukbalik
Yazmayacağım diyorum da şu filmin altına vasat, çöp yazanlar.. Üzdünüz beni. (Yeni nesil Hollywood'un demirbaşıdır benim için.)
error_outline
2 yıldan fazla önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
olumsuz yorumlar yüzünden beni de muallakta bıraktı beğenip beğenmeme konusunda. christian bale gerçekten iyi iş çıkarmış, ama yorumlarda sanki filmin altı boşmuş da tek kotaran bale gibi bi çıkarım var. acaba sonunda ne olacak diye değil de bale in 'yersiz yorumlarını' önemseyerek izlerseniz daha çok keyif alırsınız. ki zaten patrick bateman ın iç konuşmalarıyla filmin atmosferi birleşince mutlak sonu tahmin etmek zor olmuyor.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bu filmi korku, gerilim, psikopatlık var diye izleyenler büyük yanılgıya düşer çünkü filmin vermek istediği bir mesaj var filmin derdi seyirciyi gereyim korkutayım değil bunu en net adam uyku tulumunda ceset taşırken tulumun içinde ne olduğundan çok tulumun markasını merak eden arkadaşından anlıyoruz. Film aslında 80lerle iyice ayyuka çıkan kapitalist sistemdeki toplum ilişkilerini eleştiriyor
error_outline
4 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Bale'in oyunculuğunu katmıyorum ama film çok sıradan geldi..
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ortalama üstü bir senaryoyu Bale oyunculuğuyla inanılmaz bir seviyeye çıkarmış. Harika bir performans. Filmden gerilim korku beklemek pek doğru değil ayrıca, pek o tarz bir film değil.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Christian bale içindeki psikopatı resmen dışarı vurmuş.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
Bomboş... İzlemeyin...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
bthnsyn profil fotoğrafı
bthnsyn
Filmin konusuna gelirsek aşırı derecede mükemmel denemez fakat Bale bu filmi efsane hale getirmiş . Her sahnesinde o dayanamadığı katil içgüdüsü , sabırsızlığı ve en iyi benim düşüncesini mükemmel şekilde biz seyircilere nakletmiş. Bazı filmler vardır sadece oyuncunun rolü için bile izlenebilir işte bu o filmlerden
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Omerbahadir profil fotoğrafı
Omerbahadir
Bazı sahnelerde gerilimin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum bunun yanında sahne geçişleri ve kurguda sıkıntılar var gibi geldi.Filmi Bale'nin performansı kurtarmış, iyi bir yönetmenin elinde harika bir film olabilirdi.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Edebiyat eserinden uyarlama bir dönemin ruhunu her yönüyle yansıtmayı başarabilmiş ender filmlerden. "Kült" tanımlamasını sonuna kadar hak eden güzide eser :)) Yani kült ne diye sözlüğe baksanız karşınıza bu film çıkar .. O derece ... Kitabı tabiki dahi iyi. Zaten asıl kült olan kendileridir... Bunu sevdiyseniz less than zero filminide deneyin.. (yada kitabını)
error_outline
6 yıldan fazla önce
dominiko profil fotoğrafı
dominiko
Yani bence çok bir mantığı yok, efsane bir film olamayacak kadar vasat.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Jenny profil fotoğrafı
Jenny
birileri kült dedi diye anlamsız ve boş bi filme kült demenin verdiği mutluluğu keşke bende yaşayabilseydim :) kült ne ya :) kelime anlamını bile bilmez kimse :) bildiğim bişey varsa kült mült değil bu film :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Yıllar geçtikçe Kült mertebesine çıkan bir film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Babasının Wall Street'teki şirketinde çalışan Patrick Bateman, genç ve iyi görünümlü bir adamdır. Dışardan bakıldığında normal biridir Bateman, fakat gerçekte amaçsızca insan öldürmekte, kadın vücutlarından aldığı parçaları evinde biriktirmektedir.
error_outline
7 yıldan fazla önce