Amerikan sapığı (American Psycho) (2000)

Amerikan sapığı (2000)American Psycho

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç, Gerilim, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
102 dakika
242
19
892
243
Özet Fragman Beğenenler
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Harika bir film.Bale çok iyi terçih.8.9
error_outline
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
muazzam muazzamm.. beğenmek için anlamak gerekiyor gerçekten
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bale ve oyunculuğu diyorum o kadar. 7.7/10
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bu film resmen bunalmış, tükenmiş, yorulmuş insanın dünyaya haykırışı... Christian Bale görkemli performansıyla harikalar yaratmış. İzlemeden geçmeyin.
error_outline
Themoon profil fotoğrafı
Themoon
Her sahnesinden sonra acaba diğer sahnede neler olacak diye merak ettiren bir film. Ve bu filmi efsaneleştiriyor. Olay örgüsü çok iyi işlenmiş. Christian Bale in oyunculuğuna söylenecek laf yok zaten. Kesinlikle kült bir film.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Her açıdan oldukça etkileyici ve güzel bir film. Korku - gerilim bir yana film oldukça psikolojik ve alt mesajları olan bir yapım yenilen yemeklere kadar bunu görüyor ve hissediyorsunuz. Bale öyle bir oynamış ki gerçekten ayakta alkışlanmayı hak ediyor.
error_outline
buyukbalik profil fotoğrafı
buyukbalik
Yazmayacağım diyorum da şu filmin altına vasat, çöp yazanlar.. Üzdünüz beni. (Yeni nesil Hollywood'un demirbaşıdır benim için.)
error_outline
trevor profil fotoğrafı
trevor
olumsuz yorumlar yüzünden beni de muallakta bıraktı beğenip beğenmeme konusunda. christian bale gerçekten iyi iş çıkarmış, ama yorumlarda sanki filmin altı boşmuş da tek kotaran bale gibi bi çıkarım var. acaba sonunda ne olacak diye değil de bale in 'yersiz yorumlarını' önemseyerek izlerseniz daha çok keyif alırsınız. ki zaten patrick bateman ın iç konuşmalarıyla filmin atmosferi birleşince mutlak sonu tahmin etmek zor olmuyor.
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bu filmi korku, gerilim, psikopatlık var diye izleyenler büyük yanılgıya düşer çünkü filmin vermek istediği bir mesaj var filmin derdi seyirciyi gereyim korkutayım değil bunu en net adam uyku tulumunda ceset taşırken tulumun içinde ne olduğundan çok tulumun markasını merak eden arkadaşından anlıyoruz. Film aslında 80lerle iyice ayyuka çıkan kapitalist sistemdeki toplum ilişkilerini eleştiriyor
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Bale'in oyunculuğunu katmıyorum ama film çok sıradan geldi..
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ortalama üstü bir senaryoyu Bale oyunculuğuyla inanılmaz bir seviyeye çıkarmış. Harika bir performans. Filmden gerilim korku beklemek pek doğru değil ayrıca, pek o tarz bir film değil.
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Christian bale içindeki psikopatı resmen dışarı vurmuş.
error_outline
DUA profil fotoğrafı
DUA
Bomboş... İzlemeyin...
error_outline
bthnsyn profil fotoğrafı
bthnsyn
Filmin konusuna gelirsek aşırı derecede mükemmel denemez fakat Bale bu filmi efsane hale getirmiş . Her sahnesinde o dayanamadığı katil içgüdüsü , sabırsızlığı ve en iyi benim düşüncesini mükemmel şekilde biz seyircilere nakletmiş. Bazı filmler vardır sadece oyuncunun rolü için bile izlenebilir işte bu o filmlerden
error_outline
Omerbahadir profil fotoğrafı
Omerbahadir
Bazı sahnelerde gerilimin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum bunun yanında sahne geçişleri ve kurguda sıkıntılar var gibi geldi.Filmi Bale'nin performansı kurtarmış, iyi bir yönetmenin elinde harika bir film olabilirdi.
error_outline