Keskin Nisanci (American Sniper) (2014)

Keskin Nisanci (2014)American Sniper

Puan 6.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
146
38
524
107
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
güzel filmdi özellikle gerçek olması insanı etkiliyor ama klasik o amerika her zaman mükemmel we amerika her zaman haklıdır olayları insanı boğuyor biraz . en güzeli ise kesinlikle Bradley Cooper'ın oyunculuğu gerçekten özellikle çoğu filmini izlemiş biri olarak her defasında rolünün bu denli hakkını wermesini tebrik etmek gerekiyor :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Biyografik bir film olması ellerini kollarını bağlamış.. Çünkü savaş anı çatışmalar felan çok donuk. Donuk olan film yanlız yanlış anlaşılmasın adam kendi ülkesinde bir kahraman (gerçi haklı haksız 160 kişi öldürmüş bi kahraman burda doğru title nedir bilmiyorum sonuçta adamın görevi ama aldığıdı da can, ikilemde kaldım) Tabi bir de anlamadığım nokta şu ki
error_outline
4 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Bence American Sniper yerine Mustafa'nın hikayesi çekilse daha izlenebilir bir film olabilirdi. Sonuçta birinciliği bulunan bir gencin savaştan dolayı bulunduğu ruh hali ve yaşadıkları falan.. O zaman daha inandırıcı ve American propagandalarından uzak olurdu.
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Amerikanın masum insanları nasıl öldürdüğünü süslemek için yapılan film. ABD propagandası için yapılan bi film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
melezx profil fotoğrafı
melezx
sniper ve amerikan ordusu hayranı olan her insanın izlemesi gereken filmlerden birisi oyuncu kadrosuna göre biraz ağır bir film kalmış daha fazla kahramanlık beklemiştim izlemeden önce ....
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
gangrel profil fotoğrafı
gangrel
Film iyi de fikrini beğenmedim. Klasik amerikan propaganda filmi, gereksiz şeyler.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon @eminuk 
Yapma 'eminuk' Eastwood'un çok daha sıkıcı filmleri ver ki American Sniper sıkıcı bile değil. Sen J. Edgar'ı falan izlemedin galiba :))
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Film, sinemasal anlamda çok iyi, teknik yönleri, kamera kullanımı, aksiyonu, kurgusu, çatışma sahneleri... Ancak çok şovanist. Amerikan milliyetçiliğinin alasını yapıyor. Hem suçlu hem güçlü
error_outline
6 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Benim derdim adam ülkesini cici diğerlerini kaka göstermiş meselesi değil. Benim derdim Clint Eastwood un bir filminde sıkılmış olmam. Sıradan Amerikan - ırak savasi filmlerinden hiçbir farkı yoktu. Hatta oyuncu seçimi itibariyle onlardan kötü bile sayılır. Verilmek istenen duygunun onda birini alabilseydim bu kadar acımasız cümleler kurmazdim. Bu Clint Eastwood un yeniden kendini gösterme kaygısından başka bir şey değildir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
heyyybrotherr profil fotoğrafı
heyyybrotherr
durağan ve sıkıcı bir film geldi.. bence zaman kaybı
error_outline
6 yıldan fazla önce
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Yorumları okudum da kimse filmin havasını anlamamış. Burada Amerika Propagandası yok. Tamamen olmasa dahi yansız çekilmiş olduğunu düşünüyorum. Savaşın aslında ne kadar kötü bir şey olduğunu ve insanlar üzerinde bıraktığı etkiyi ve askerlerin ne kadar faşist duygular içerisinde savaşa gittiğini ve faşist duyguların neticesini aktarmış bence. Eğer ki Kyle'ın karısının dediklerine dikkat edip anlasaydınız "PROPAGANDAAAAA" diye yırtınmazdınız.
error_outline
6 yıldan fazla önce
seksen profil fotoğrafı
seksen
PROPOGANDA
Filmin souna kadar hep bir dönüm noktası bekledim. Savaşın ve Amerikan politikasının eleştirilmeye başlanacağı bir dönüm noktasıydı bu. Karakterimiz kah evinde kah savaş meydanında 'terörist' avında. Evine geldiğinde özgür Amerika ve sıcak yuva temaları içinize oyulmaya çalışılıyor. Bebekleri ve çocuklarıyla mutlu bir hayatı var kahramanımızın. Evet kahramanımız... O tam bir KAHRAMAN, öldürdüğü onlarca 'terörist'in ve koruduğu 'BÜYÜK AMERİKA'nın ona bahşettiği tam da bu. Attığını vuran, yüce vatansever... 11 Eylül saldırılarının oluşturduğu nefreti tam anlamıyla anlayabiliriz bu filmde. Dostluk ve barış nutuklarını bir kez daha yalanlayan, Amerikan paranoyasını gözler önüne seren 'BAŞARILI' bir yapıt. God damn America!
error_outline
6 yıldan fazla önce
megung profil fotoğrafı
megung
Kriter olarak neyi baz alırsa alayım filmi beğenmedim.Ayrıca şu propaganda olayının iyice suyunu çıkartmışlar.Filmi film olarak değerlendirsem bile iş yapmaz ki ben duygularımı da bir kenara bırakmak niyetinde değilim.Aklım almıyor sırf bunu yapabildiğin için sırf paran olduğu için bir kültüre, bir dine, bir millete hakaret etmek hakkına nasıl sahip olabilirsin ya hu ? Sen hep masumsun, ülkeni dünyanın tee öbür ucundaki bir ülkeyi işgal ederek koruma hakkına sahipsin ama yuvasını, ülkesini korumak isteyen insanlar cihatçı terörist öyle mi ?Bir de sadece film gözüyle bakıp beğenenler var ki yazık cidden yazık ..Bir yorumda görmüştüm hoşuma gitti filmin bir cümleyle özeti "belgesel tadında işgalin sanata dönüştürülmüş hali".
error_outline
6 yıldan fazla önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Birileri tarafından, belirli lobilerde yapılması kararlaştırılıp eş dost arasında para toplanıp yapılmış, belirli kişiler tarafıandan oscara aday göstertilmiş, kıytırık hiç bir özelliği olmayan, elle tutulacak sadece az buçuk atmosferi olan bir iş. Eastwood'un Amerikan sinemasına Amerikan işler yaptığı doğrudur, fakat Gran Torino gibi filmlerinde yer yer evrensel mesajları yakaladığı da olmuştur. Millitarizmi övmenin yeri sinema olmayı 90ların başında bıraktı diye hatırlıyordum ben amma napalım elimiz mahkum.... İstesek de istemesek de o kodları beynimize çakıyorlar, içimizde truva atları... İzlenecek tonla film varken ben ettim siz etmeyin...
error_outline
6 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Ne açıdan bakarsan bak ben cok beğenmedim. Zaten amerikan askerleri hep mazlum yardima muhtaç. Adam savas alanında elinde matkapla geziyor arkadaş daha ne olsun. son catisma sahnesi Battlefield3 oyununun aynisi gibi geldi bana. Bu filmle artik Hollywood un üretkenliğini sorgulamayı bıraktım. Vietnam nazi Ortadoğu... yeter da biktik artik.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce