Amistad (1997)

Amistad (1997)

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
155 dakika
104
0
374
149
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Harika bir oyuncu kadrosuna sahip, kölelik ile ilgili çekilmiş en iyi filmlerden biri. Spielberg filmografisindeki üst düzey işlerden, izlenmeli.
error_outline
7 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Irkçılık üstüne bir çok film izlemiş olsam da özellikle bazı gemi sahneleri kadar dehşetle izlediğim bir köleliği gözler önüne seren an hatırlamıyorum. Irkçılık çok kötü birşey ama kölelik bambaşka bir seviye. İnsanlara deri renklerinden dolayı bir mal, eşya, bir çiftlik hayvanı muamelesi yapılan dönemler olduğunu düşünmek aklımın almadığı birşey. Filmin bu etkileyici sahneler dışındaki anları genelde mahkemede geçiyor. Bazılarını sıkabilir fakat süresi uzun da olsa sonuna kadar akıp gitti benim için. Zaten dört müthiş isim var ön planda ve sahne hangisine gelse seyir keyfi olarak büyük haz veriyor. Yönetmen de zaten Speilberg. Herşeyiyle çok güzel bir film hala izlemeyen varsa da bir an önce tadına bakmalı 8,5/10
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Birçok köleliği konu olan film izlemişsinizdir. Hepsinin ayrı ayrı öyküsü olsada ortak nokta insan çıkarı uğruna yapamayacağı bir şey yok sonucu ortaya çıkıyor. Müthiş bir film... Mutlaka izleyin.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Muazzam bir oyuncu kadrosu. Atmosfer desen kusursuz. Etkileyici sahnelerle dolu. Kanı, zorbalığı geçtim mücadeleden etkileniyorsunuz başta. Farklı kültürlerin köleliği ne işlevle kullandıklarına tanık oluyorsunuz. İnanç, aile, yönetim, onur ve adalet kavramlarını kıyaslayarak insan tektir ve benzerlikler çok yönlüdür diye bağırıyor. Ne zaman siyahi tarihi filmi izlesem kendimi göz yaşları içinde buluyorum. Size de öneririm ağlayın ki çektikleri ıstıraplar, yaşadıkları acılar anlamlı olsun.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Yine kölelik, yine insanlık dramı. Bu işleri yapan insanlarda nasıl bir vicdan varmış hiç anlamıyorum ?
error_outline
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
KÖLELİK ÜZERİNE Belli bir bölümü denizde geçen bir film. Kölelik ve özgürlük temaları adalet ile harmanlanıp işlenmiş. Monoton temposu zaman zaman uyku getirebilir. Yorgun bir anınızda izlemeyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce