Amistad (1997)

Amistad (1997)

Puan 7.8 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Kült, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
155 dakika
101
0
366
147
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Irkçılık üstüne bir çok film izlemiş olsam da özellikle bazı gemi sahneleri kadar dehşetle izlediğim bir köleliği gözler önüne seren an hatırlamıyorum. Irkçılık çok kötü birşey ama kölelik bambaşka bir seviye. İnsanlara deri renklerinden dolayı bir mal, eşya, bir çiftlik hayvanı muamelesi yapılan dönemler olduğunu düşünmek aklımın almadığı birşey. Filmin bu etkileyici sahneler dışındaki anları genelde mahkemede geçiyor. Bazılarını sıkabilir fakat süresi uzun da olsa sonuna kadar akıp gitti benim için. Zaten dört müthiş isim var ön planda ve sahne hangisine gelse seyir keyfi olarak büyük haz veriyor. Yönetmen de zaten Speilberg. Herşeyiyle çok güzel bir film hala izlemeyen varsa da bir an önce tadına bakmalı 8,5/10
report_problem
1 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Birçok köleliği konu olan film izlemişsinizdir. Hepsinin ayrı ayrı öyküsü olsada ortak nokta insan çıkarı uğruna yapamayacağı bir şey yok sonucu ortaya çıkıyor. Müthiş bir film... Mutlaka izleyin.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Muazzam bir oyuncu kadrosu. Atmosfer desen kusursuz. Etkileyici sahnelerle dolu. Kanı, zorbalığı geçtim mücadeleden etkileniyorsunuz başta. Farklı kültürlerin köleliği ne işlevle kullandıklarına tanık oluyorsunuz. İnanç, aile, yönetim, onur ve adalet kavramlarını kıyaslayarak insan tektir ve benzerlikler çok yönlüdür diye bağırıyor. Ne zaman siyahi tarihi filmi izlesem kendimi göz yaşları içinde buluyorum. Size de öneririm ağlayın ki çektikleri ıstıraplar, yaşadıkları acılar anlamlı olsun.
report_problem
3 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Yine kölelik, yine insanlık dramı. Bu işleri yapan insanlarda nasıl bir vicdan varmış hiç anlamıyorum ?
report_problem
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KÖLELİK ÜZERİNE Belli bir bölümü denizde geçen bir film. Kölelik ve özgürlük temaları adalet ile harmanlanıp işlenmiş. Monoton temposu zaman zaman uyku getirebilir. Yorgun bir anınızda izlemeyin.
report_problem
5 yıldan fazla önce