Amistad (1997)

Amistad (1997)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Kült, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
155 dakika
Arcadia İspanyol köle nakliye gemisi La Amistad Afrika'dan aldığı köleleri Amerika'ya götürürken yolda köleler isyan edip gemiyi ele geçirirler ve mürettebatın çoğunu öldürürler. Konusu gerçek bir olaya dayanan filmde, 1830'ların ABD'sinde sanayileşme yanlısı kölelik karşıtları ile güneyli toprak sahiplerinden oluşan kölelik yanlıları arasında hızla yükselen ve ilerleyen yıllarda Amerikan İç Savaşı'na yol açacak olan gerginliği işleyen bir filmdir.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Birçok köleliği konu olan film izlemişsinizdir. Hepsinin ayrı ayrı öyküsü olsada ortak nokta insan çıkarı uğruna yapamayacağı bir şey yok sonucu ortaya çıkıyor. Müthiş bir film... Mutlaka izleyin.
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Muazzam bir oyuncu kadrosu. Atmosfer desen kusursuz. Etkileyici sahnelerle dolu. Kanı, zorbalığı geçtim mücadeleden etkileniyorsunuz başta. Farklı kültürlerin köleliği ne işlevle kullandıklarına tanık oluyorsunuz. İnanç, aile, yönetim, onur ve adalet kavramlarını kıyaslayarak insan tektir ve benzerlikler çok yönlüdür diye bağırıyor. Ne zaman siyahi tarihi filmi izlesem kendimi göz yaşları içinde buluyorum. Size de öneririm ağlayın ki çektikleri ıstıraplar, yaşadıkları acılar anlamlı olsun.
1 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Yine kölelik, yine insanlık dramı. Bu işleri yapan insanlarda nasıl bir vicdan varmış hiç anlamıyorum ?
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KÖLELİK ÜZERİNE Belli bir bölümü denizde geçen bir film. Kölelik ve özgürlük temaları adalet ile harmanlanıp işlenmiş. Monoton temposu zaman zaman uyku getirebilir. Yorgun bir anınızda izlemeyin.
neredeyse 4 yıl önce

Amistad filmi hakkında ilgi çekici içerikler