Paramparça 'Asklar-Köpekler' (Amores perros) (2000)

Paramparça 'Asklar-Köpekler' (2000)
Amores perros

Puan Like 8.5 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
Meksika
Süresi
154 dakika
FiratGok Film Meksiko'da geçen ve buluşma noktaları bir trafik kazası olan üç farklı hikayeyi anlatır. İşsiz genç Octavio, ağabeyinin karısı Susana ile evden kaçarak uzaklarda yeni bir hayat kurmayı istemektedir. Köpeği Cofi'yi kaçması için gerekli parayı toplamak için dövüştürür. Uysal bir ev köpeği olan Cofi usta bir dövüşçüye dönüşür. Kardeşinin karısı ile yaşadığı aşk ve soyguncu ağabeyi ile sorunları giderek karmaşık bir hâl alır. Aynı esnada 42 yaşındaki Daniel güzel manken Valeria ile birlikte yaşamak için ailesini terk eder. Yeni hayatlarını kutladıkları gün Valeria trajik bir kazada sakat kalır. Bu kaza sonucu Valeria'nın sakat kalması ve köpeğini kaybetmesi, aşklarını yıpratmaya başlar. Yıllarca hapis yattıktan sonra kiralık katil olarak çalışan eski komünist gerilla El Chivo, idealleri uğruna eşini ve çok sevdiği kızını terketmiştir. Octavia ve Valeria'nın da bulunduğu kaza yerine geldiğinde Cofi'yi bulur, onu alır ve iyileştirir. Bu karşılaşma, onun acı dolu geçmişiyle başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Cofi eski mutlu, sakin günlerine kavuşmuştur ancak artık gizli dünyasına sakladığı vahşilik ve şiddet, El Chivo'yu çok üzecek sonuçlar doğurur. El Chivo, Cofi ile ne kadar benzeştiğini görür, kafasına silah dayadığı Cofi'nin "Ben bana öğretileni yaptım" bakışı ile kendi iç çatışmasını tekrar yaşar ve köpeği vuramaz. Kendisini ölü zanneden kızına sesli bir mesaj bıraktıktan sonra Cofi ile uzaklara gider. Octavio kazadan yaralı kurtulur. Ağabeyi bir banka soygununda hayatını kaybeder. Susana, Octavio ile uzaklara gitmeyi reddeder.

Yorumlar

siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
aşkım gael garcia bernal oynuyor izlemicem de napıcam tabi ki
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
3 farklı olay örgüsü ve birbiriyle kesişen hayatlar çok etkilwyici bir filmdi..
3 yıldan fazla önce
Gokalpb profil resmi
Gokalpb
Birden bire inanılmaz bir hayatın ortasında buluyorsun. Öyle bir kurgu ki ekrandan değil de sanki meksika da bu olaylara şahit olan birine dönüşüyor insan. İlginç, çok ilginç. Kelimeler yeterli gelmedi bu film için. İzle ve yaşa.
3 yıldan fazla önce
selinblgn profil resmi
selinblgn
Güçlü olmak akıllı olmak demek değildir... *
neredeyse 4 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
'Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.'
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İnarritunun bence baş yapıtı çok özel bir iş. Senaryo tekniği daha sonra bir çok sinema filmine örnek teşkil etmiş, kopyalanmış, bolca sömürülmüş bir filmç. Gael Garcia Berbal'in inanılmaz performansıyla bir dünya starına dönüşmesi de cabası bu filmde.Yaşamlarımız ve tercihlerimiz üzerinde kurgunun kıymetine dikkat çekiyor adeta yönetmen...
neredeyse 4 yıl önce
Elifimou profil resmi
Elifimou
Türkiye'de birçok yönetmen bu filmden ve bu filmin senaryosundan etkilenmiş bu filme benzer bir çok film var. Kesişen hayatlar birbirine teğet geçen insanlar kaybedenler..
4 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
öyle defalarca seyredilecek filmlerden değil en azından benim için öyle.köpekler üzerinden insan manzaraları izledik etkileyiciydi... filmin sonundaki söz filmin zaten özetiydi''Çünkü biz, aslında kaybettiklerimiziz''
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
filmin içine işlemiş kesif bir kan kokusu var.
4 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Hayatının kötülüğünden bahsederken biraz da çevreye bakınmak gerek sanırım. Beklenmedik olaylar oluyor, beklenenler kesin gözüyle bakılanlarsa nasıl olduğunu anlamadan olmuyor. Geriye hayal kırıklığı kalıyor.
neredeyse 5 yıl önce

Amores perros filmini beğenenler

Amores perros filmi hakkında ilgi çekici içerikler