Amy (2015) afişi

Amy (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram, Sanat Eseri
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
128 dakika
Ricky.McFloyd 2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken hayata veda eden, yüzyılın en önemli yeteneklerinden biri olarak kabul edilen Amy Winehouse'un hayatını beyazperdeye yansıtan film, ünlü müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini de izleyiciyle buluşturacak. Filmin yönetmenliğini 2010 tarihli Senna belgeseliyle ses getiren yönetmen Asif Kapadia yürütüyor.

Yorumlar

hivron profil resmi
hivron
sanatına hayran olduğum birinin ölüme an an gidişini izledim , ve içimdeki depremi hissediyorum
0
8 ay önce
Sophie profil resmi
Sophie
Filmi çok daha önceden izlemiştim ama buraya yeni giriyorum. Açıkçası büyük bir hayranı değildim, dinlerdim fakat hayatı hakkında bir fikrim yoktu. Gerçekten etkiledi beni basında gördüğümüz şeylerin altında yatan olayları gördüm ve bunlar beni etkiledi. Bazen yanlış seçimler hayatımızdan edebiliyor bunu gördüm.
1
9 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok sevdiğim söylenemese de oscar adaylığından dolayı izledim. Haddinden fazla masum gösterilmiş bence Amy. Tabiki herşeyin altında yatan bir neden vardır ama belgeselde Amy saf bir kızmış da çevresindeki baskılar yönlendirmiş gibi gösteriliyor. Ama çok eski bir dönemden değil olaylar ve yaşarkenki haberleri ve olayları da biliyoruz. Çok sarmadı bu yüzden yani ölenin arkasından hep iyi şeyler anlatılır olmadığı bir insan gibi gösterilir ya belgeselde Amy için aynısını yapmış Yine de tabiki üzücü bir olay ve son konseri ve ölüm kısmı etkileyici. Amy'nin hayranı olanlar için çok daha özel olacaktır sanırım. Bir çok yayınlanmamış ve kendi çektiği görüntüler mevcut.
4
1 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Hayatın içinde kendine bir yer bulamamış, her zaman yalnız, şarkı söylemekten başka tutunacak bir şeyi olmayan muhteşem yetenekli harika bir insanın öyküsü... Hiçbir şeyi yokken ki yalnızlığı ve her şeyi varken ki sahte kalabalık onu bitirmiş... Gayet etkileyici güzel bir belgesel olmuş...
13
1 yıl önce
Vervain profil resmi
Vervain
Bir insan nasıl proje haline getirilir ve yokluğa sürüklenir, izleyin ve görün. Uyuşturucu kötüdür, bir de kötü insanlar eklenince... Yetenekli bir kadının nasıl ölüme gittiğini izlemek üzücü ama yıllar sonra bile o muhteşem sesi dinlemeye devam edeceğiz. AMY WINEHOUSE sen muhteşemdin diyeceğiz...
3
1 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
yapacak bi şey yok, bi şarkı açıcaz. https://www.youtube.com/watch?v=b-I2s5zRbHg aslında filmi izlemeye bile gerek yok şarkı sözlerine dikkat edince her şeyin ortada olduğu görülüyor
2
1 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Öncelikle dürüstçe Amy Winehouse'un hayranı olup da dinleyen biri olmadığımı belirtmem gerek. Fakat gerçekten güçlü ve güzel bir sesi var gerisi benim için çok da önemli değil. Çünü müzik dinlerken ben müziğe bakarım sese bakarım hiçbir zaman o kişinin nasıl biri olduğunu umursamadım önem vermedim veya yargılamadım. Belgesele gelirsek başarılı bir belgesel olmuş. Gerçekten üzücü bir yapımdı hiçbir canlı bunu hak etmiyor diye düşümüyorum. Maalesef bazı insanlar şöhreti kaldıramıyor ve o severek yaptığı işlerin bile hayatlarını zehire döndürebildiği açıkça görülüyor. Şunu da belirtmek isterim ki ben insanların öldükten sonra da özel hayatının sürekli gözler önüne sarılmasının hoş bir şey olmadığını düşünüyorum. Bırakın da insanlar bari öldükten sonra rahat yatsın kardeşim. Bana göre bu tür yapımlar para amaçla yapılan öldükten sonra bile o insanların yaşamlarını her özel anını sömürüyor. Bunu genel olarak söylemem doğru olmaz belki arkasında gerçekten samimi duygular da olabilir ama benim düşüncem bu yönde. Amy' nin hayatını ve duygularını en iyi şarkılarıyla hissedebilirsiniz.
3
1 yıl önce
lews profil resmi
lews
Amy Winehouse hayatını güzel özetlemişler .Ne kadar yargılansa da insanın içinde neler olup bittiğini görmek zor , söhretin baskısı babasının ve kocasının yanlış yönlendirmeleriyle amy sona dogru giden yola girmiş ,keşke daha çok yaşasaymış daha çok müzik yapsaymış ama ne yazikki olmadı.Şarkılarını dinleyip anıcaz artık.
5
1 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Rest in peace... :(
2
1 yıldan fazla önce
Boddah profil resmi
Boddah
"Dünya,hassas kalpler için bir cehennemdir"

Amy ve Kurt Cobain in birçok yönüyle benzer hayatları bu belgeselle tekrar gözümün önüne serilmiş gibi oldu.İki kırılgan ama bir o kadar da yaratıcı ve yetenekli insanın,çocukluğunda anne-baba ayrılığı ile başlayan travmaları, hayatlarına giren insanların ve özellikle eşlerinin bu süreci hızlandırmaları ve onları daha da zehirlemeleri ile son bulan trajik sonları.Evet tanıdık geliyor bu iki naif insanın hikayesi,özellikle onların sadık birer dinleyicisiyseniz,hikaye sizi daha çok etkiliyor.Bu iki insan adına yapılan belgeselleri izlediğinizde gözlerinde ki yardım çığlığını gördüğünüzde belki de haklarında bir şey izlememe hissiyatına kapılabilirsiniz ama ne olursa olsun dünyaya 10 beden fazla gelmiş bu güzel şahsiyetler hakkında ne bilirsem kar mantığıyla hareket etmeye devam ediyor olarak buluyorsunuz kendinizi.
Bir yandan popüler kültürün kanalizasyon ayağı olan magazin basını tarafından da kısa sürede nasıl harcandığına şahit olmak ayrı bir tiksinti oluşturuyor siz de,peki o ikiyüzlü babasına ne demeli bilmiyorum.
Bir kere de bu güzel insanlar daha uzun yaşasın ama onların yanında ki tüm zehirli insanlar cehennemi boylasın.
7
1 yıldan fazla önce
ozgergul profil resmi
ozgergul
Öncelikli olarak biyografinin tamamen gerçekleri yansıttığını ve doğru bir çizgide ilerleyerek röportajların, video çekimlerinin ve olayların akış sırasının ustalıkla işlendiğini söyleyebilirim. Küçük bir kızken uysal ve neşeli olan Amy' nin anne-babası ayrıldıktan sonra sinirli bi insan olması ve burnunun dikine gitmesi ilerde olcak olaylara sinyal veriyor ve annesinin tabiriyle 'ona asla dur diyemedim'.. Amy, baskı ve zorlamayla asla doğru müzik yapılmayacağını, müziğin özgür ruhu ortaya çıkarması gerektiğini ve kafese kapatılmak istemediğini bize açıkca gösteriyor. Olayların kırılma noktası sevgilisi Blakeden ayrıldıktan sonra arkadaşlarının ısrarlarına rağmen sırf babası 'hayır' dediği için rehabilitasyona gitmeyi reddetmesiyle başlıyor bence ve arkadaşları 'bu kadar ünlü olmadan önce keşke onun rehabilitasyona götürebilcek kadar güçlü olsaydık çünkü o zamanlar ne medya ne de paparaziler onun hayatına burnunu sokmuyordu' diyor. Alkol ve uyuşturucunun etkisiyle bi insanın hayatının nası bu hale geldiğine hayretler içerisinde tanık oldum ve biyografide Amy in her sahnede biraz daha öldüğünü onun gözlerine bakarak bile anladım. Medya, uyuşturucu, alkol, eski kocası ve babası etrafında sıkışıp kalmış bi kızın hayat mücadelesine son vermesi ve son perdeyi oynayıp oyundan çekilmesi bu.. Çok çok üzüldüğüm sahneler oldu..Önyargı olmadan izlemenizi tavsiye ederim
17
1 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo @totkymotky 
Akasya Cinemaximum'da da var ama VIP salonda. 34 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz. @totkymotky ne dediyse ekleyecek bir şeyim yok. İzlerken öfkeden deliye dönebilirsiniz. Sonunda ise ağlamamanız olası değil
1
1 yıldan fazla önce
totkymotky profil resmi
totkymotky
Birçok yerde gösterilmiyor Anadolu Yakasında Kadıköy Moda Sahnesinde izleyebilirsiniz. Bir insanın nasıl öldürüldüğünü anlatan cinayet belgeselidir apaçık. Amy'nin çocukluğundan ölümüne kadar yaşadıklarını 2 saate mükemmel bir şekilde sığdırmayı başarmışlar. Önem verdiği 2 insanın (babası ve eski kocası) onun hayatını nasıl mahvettiğini göreceksiniz. En sonunda dayanamayıp ağladım. Hakettiği gibi yaşayan biri değildi Amy Winehouse. Bunları cidden haketmiyordu.
10
1 yıldan fazla önce

Amy filmini beğenenler

Amy filmini izlemek isteyenler

Amy filmini içeren raflar

Amy filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön