An... (What If) (2012)

An... (2012)What If

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Dil
Yunanca
Ülke
Yunanistan
Süre
111 dakika
32
1
82
81
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ah bu canını sevdiğim kader ...Umarım hayattaki yol ayrımlarında hep doğru olanı buluruz .( Bulamazsak da imtihan deyip oturmayız :) )
error_outline
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
''Bilmediğimiz bir sürü şey var ve cevap vermeye muktedir kimse de yok...'' sözleri aklımda kaldı ama ne muhteşem bir filmdi öyle.Kader var mıdır,asla değiştiremeyeceğimiz şeyler ya da birkaç dakikalık farkla bile hayatımızı tamamen değiştiren şeyler,şu an bunu yaşamasaydık diğer seçenekler ne olurdu...sonu gelmeyecek bir sürü soru var kafamda ve hepsi muamma.İzleyip unutacağım bir film olmayacak kesinlikle ve etkisi kalacaktır.Böyle bir konunun aşkla işlenmesi de müthiş olmuş.Tekrar tekrar izlenilecek listesindedir artık benim için.
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Yunan işi Mr.Nobady olmuş hayat ve ilişkiler adına film olarak güzel ama gerçek hayat da böyle mi acaba diye düşündürdü. Yaşayacak tek bir hayatımızın olması ve bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek olmamız üzücü..
error_outline
seda profil fotoğrafı
seda
hayatımda tüm akışı değiştirebilecek "eğer" olan kaç tane küçücük an vardı acaba diye düşünmeden edemiyo insan..
error_outline
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
öncelikle, gözüme batan pek çok şey olmasına rağmen izlemek güzeldi.
oyucu performansları pek başarılı gelmedi. üstüne, yazılmış olduğunu çok belli eden yapay senaryosu eklenince filmin içine girmem zorlaştı.
ön planda anlatmaya çalıştığı, doğru ya da yanlış, ilişkinin evrelerini ve "doğru zaman doğru insan" olayını yansıtış şekli güzel ve etkileyiciydi. diğer taraftan, hikayeye zenginlik katmak amacıyla eklendiğini çok belli olan ve bir görünüp bir kaybolan detaylar filmin etkisini azaltmış bence.
bir de, sadece finalinde anlam kazanan ve beğeni alan "paralel dünya" sürecini pek başarılı yürütememiş.
öyle dengesiz bir film ki, izlerken bir kara listeme bir beğenilerime girip çıktı. hatta final tercihleri bile bir kara listelik, bir beğenmelik :)
herşeye rağmen optimist çabası, müzikleri, son dönem woody allen filmlerinin sevdiğim atmosferine benzemesi ve finalinde bıraktığı etki nedeniyle beğenilerime aldım.
error_outline
Dileks profil fotoğrafı
Dileks
blindcrow isimli arkadaşın yorumlarına tamamen katılıyorum. Bu tür filmleri beğeniyorsanız, kaçırmayın hemen izleyin.
error_outline
blindcrow profil fotoğrafı
blindcrow
kader üzerine çok güzel kurgu yapılmış bir film, olaylar geliştikçe film küçücük bir ayrıntıyla iki farklı hikayeye dönüşüyor, yani iki filmi birden izlemeye başlıyoruz, bir insanın köpeğini tuvaletini yapması için bahçeye çıkarması ya da çıkarmaması nelere mal olabilir ki, insanın hayatında ne kadar değişikliğe sebep olabilir, sonucu nerelere varabilir, kaderimizi ne kadar etkileyebilir, o an için bizim adımıza iyi olduğunu sandığımız ya da tam tersi kötü olduğunu düşündüğümüz şeyin sonucu gerçekten öyle midir, soruların cevabı bu filmde, yunan sineması çok mu iyi yoksa ben hep doğru filmleri mi izledim bilmiyorum ama kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.
error_outline