An... (What If...) (2012)

An... (2012)
What If...

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Ülke
Yunanistan
Süresi
111 dakika
FairyTalee Dimitris (Christoforos Papakaliatis) Yunanistan’ın ekonomik kriz yaşadığı bu dönemlerde Atina ‘da yaşam mücadelesi veren ve özgürlüğüne son derece düşkün bir adamdır. 33 yaşında orta yaşlı bekar bir insanın yaşadığı ve hayatı ile ilgili alığı kararları almaktadır. Ancak bir karar onun hayatını değiştirecektir. Alman kurdu köpeği Lonesome’ı her gün olduğu gibi bugün de gezdirmeye çıkarması gerekmektedir. Köpek çok istekli ve hareketli olmasına rağmen Dimitris bunu istemez. Köpeği vazgeçirmeye çalışır. O an aldığı bir kara ile köpeği dışarı çıkarır ve hayatının aşkı olan Christina (Marina Kalogirou) ile tanışır.
Middle after

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Yunan işi Mr.Nobady olmuş hayat ve ilişkiler adına film olarak güzel ama gerçek hayat da böyle mi acaba diye düşündürdü. Yaşayacak tek bir hayatımızın olması ve bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek olmamız üzücü..
6 ay önce
Seda.. profil resmi
Seda..
hayatımda tüm akışı değiştirebilecek eğer olan kaç tane küçücük an vardı acaba diye düşünmeden edemiyo insan..
9 ay önce
otekiben profil resmi
otekiben
öncelikle, gözüme batan pek çok şey olmasına rağmen izlemek güzeldi.
oyucu performansları pek başarılı gelmedi. üstüne, yazılmış olduğunu çok belli eden yapay senaryosu eklenince filmin içine girmem zorlaştı.
ön planda anlatmaya çalıştığı, doğru ya da yanlış, ilişkinin evrelerini ve "doğru zaman doğru insan" olayını yansıtış şekli güzel ve etkileyiciydi. diğer taraftan, hikayeye zenginlik katmak amacıyla eklendiğini çok belli olan ve bir görünüp bir kaybolan detaylar filmin etkisini azaltmış bence.
bir de, sadece finalinde anlam kazanan ve beğeni alan "paralel dünya" sürecini pek başarılı yürütememiş.
öyle dengesiz bir film ki, izlerken bir kara listeme bir beğenilerime girip çıktı. hatta final tercihleri bile bir kara listelik, bir beğenmelik :)
herşeye rağmen optimist çabası, müzikleri, son dönem woody allen filmlerinin sevdiğim atmosferine benzemesi ve finalinde bıraktığı etki nedeniyle beğenilerime aldım.
neredeyse 3 yıl önce
Dileks profil resmi
Dileks
blindcrow isimli arkadaşın yorumlarına tamamen katılıyorum. Bu tür filmleri beğeniyorsanız, kaçırmayın hemen izleyin.
3 yıldan fazla önce
blindcrow profil resmi
blindcrow
kader üzerine çok güzel kurgu yapılmış bir film, olaylar geliştikçe film küçücük bir ayrıntıyla iki farklı hikayeye dönüşüyor, yani iki filmi birden izlemeye başlıyoruz, bir insanın köpeğini tuvaletini yapması için bahçeye çıkarması ya da çıkarmaması nelere mal olabilir ki, insanın hayatında ne kadar değişikliğe sebep olabilir, sonucu nerelere varabilir, kaderimizi ne kadar etkileyebilir, o an için bizim adımıza iyi olduğunu sandığımız ya da tam tersi kötü olduğunu düşündüğümüz şeyin sonucu gerçekten öyle midir, soruların cevabı bu filmde, yunan sineması çok mu iyi yoksa ben hep doğru filmleri mi izledim bilmiyorum ama kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.
3 yıldan fazla önce

An... filmini beğenenler

An... filmi hakkında ilgi çekici içerikler