An... (What If...) (2012)

An... (2012)What If...

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Dil
Yunanca
Ülke
Yunanistan
Süre
111 dakika
30
1
78
79
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ah bu canını sevdiğim kader ...Umarım hayattaki yol ayrımlarında hep doğru olanı buluruz .( Bulamazsak da imtihan deyip oturmayız :) )
report_problem
1 yıl önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
''Bilmediğimiz bir sürü şey var ve cevap vermeye muktedir kimse de yok...'' sözleri aklımda kaldı ama ne muhteşem bir filmdi öyle.Kader var mıdır,asla değiştiremeyeceğimiz şeyler ya da birkaç dakikalık farkla bile hayatımızı tamamen değiştiren şeyler,şu an bunu yaşamasaydık diğer seçenekler ne olurdu...sonu gelmeyecek bir sürü soru var kafamda ve hepsi muamma.İzleyip unutacağım bir film olmayacak kesinlikle ve etkisi kalacaktır.Böyle bir konunun aşkla işlenmesi de müthiş olmuş.Tekrar tekrar izlenilecek listesindedir artık benim için.
report_problem
3 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Yunan işi Mr.Nobady olmuş hayat ve ilişkiler adına film olarak güzel ama gerçek hayat da böyle mi acaba diye düşündürdü. Yaşayacak tek bir hayatımızın olması ve bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek olmamız üzücü..
report_problem
3 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
hayatımda tüm akışı değiştirebilecek "eğer" olan kaç tane küçücük an vardı acaba diye düşünmeden edemiyo insan..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
öncelikle, gözüme batan pek çok şey olmasına rağmen izlemek güzeldi.
oyucu performansları pek başarılı gelmedi. üstüne, yazılmış olduğunu çok belli eden yapay senaryosu eklenince filmin içine girmem zorlaştı.
ön planda anlatmaya çalıştığı, doğru ya da yanlış, ilişkinin evrelerini ve "doğru zaman doğru insan" olayını yansıtış şekli güzel ve etkileyiciydi. diğer taraftan, hikayeye zenginlik katmak amacıyla eklendiğini çok belli olan ve bir görünüp bir kaybolan detaylar filmin etkisini azaltmış bence.
bir de, sadece finalinde anlam kazanan ve beğeni alan "paralel dünya" sürecini pek başarılı yürütememiş.
öyle dengesiz bir film ki, izlerken bir kara listeme bir beğenilerime girip çıktı. hatta final tercihleri bile bir kara listelik, bir beğenmelik :)
herşeye rağmen optimist çabası, müzikleri, son dönem woody allen filmlerinin sevdiğim atmosferine benzemesi ve finalinde bıraktığı etki nedeniyle beğenilerime aldım.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Dileks profil resmi
Dileks
blindcrow isimli arkadaşın yorumlarına tamamen katılıyorum. Bu tür filmleri beğeniyorsanız, kaçırmayın hemen izleyin.
report_problem
6 yıldan fazla önce
blindcrow profil resmi
blindcrow
kader üzerine çok güzel kurgu yapılmış bir film, olaylar geliştikçe film küçücük bir ayrıntıyla iki farklı hikayeye dönüşüyor, yani iki filmi birden izlemeye başlıyoruz, bir insanın köpeğini tuvaletini yapması için bahçeye çıkarması ya da çıkarmaması nelere mal olabilir ki, insanın hayatında ne kadar değişikliğe sebep olabilir, sonucu nerelere varabilir, kaderimizi ne kadar etkileyebilir, o an için bizim adımıza iyi olduğunu sandığımız ya da tam tersi kötü olduğunu düşündüğümüz şeyin sonucu gerçekten öyle midir, soruların cevabı bu filmde, yunan sineması çok mu iyi yoksa ben hep doğru filmleri mi izledim bilmiyorum ama kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.
report_problem
6 yıldan fazla önce