Umudun Tarifi (An) (2015)

Umudun Tarifi (2015)
An

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
113 dakika
starch Sweet Bean // “Umudun Tarifi, hayatın zorluklarına karşı bir araya gelen iki kişinin buluşmasıdır. Cennete ulaşmadan önce daha kaç kez yıkılmamız gerekir?” diyor yönetmen Naomi Kawase. Filmin kahramanlarından Sentaro, içi “an”, yani tatlı fasulye ezmesi dolu börekler yapan bir fırının sahibidir. Tokue adında bir yaşlı kadın, dükkânında ona yardımcı olmayı teklif edince Sentaro tereddütle kabul eder. Fakat Tokue’nin gizli bir tariften yaptığı “an” sihirli denecek kadar lezzetlidir ve bu sayede dükkânın satışları müthiş artar. Zamanla Tokue ile Sentaro birbirlerine de açılacak, dertlerini paylaşacaklardır. Umudun Tarifi, Cannes Belirli Bir Bakış bölümünün açılış filmiydi.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Durgun bir filmdi. Bunu olumlu olarak söylüyorum. Normalde Japon filmleri çok beni içine çekmez ama sevdim bu filmi. Sadece oyuncular dramı daha iyi verebilirlerdi diye düşünüyorum.
10 ay önce
starch profil resmi
starch
Film biraz ağır ilerliyor. Zaten dram. Konu fena değil.
"Bu dünyaya onu anlamaya ve dinlemeye geldik. Durum buyken başkası olmak zorunda değiliz. Hepimizin, her birimizin hayatına anlam katan birşeyler var."
1 yıldan fazla önce

An filmini beğenenler

An filmini içeren raflar

An filmi hakkında ilgi çekici içerikler