Ask dersi (An Education) (2009)

Ask dersi (2009)
An Education

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
100 dakika
mineunal 16 yaşına henüz adım atmış bir genç ergen kız ile otuzlarını devirmiş yakışıklı olgun erkeğin çatışmalı aşk hikayesine hazır mısınız? Altmışlı yılların başında, Beatles'ın Londra'sında, İkinci Dünya Savaşı'nın izleri tamamen silinmiş ve özgürlük rüzgarları olabildiğince kuvvetli esmektedir. Akıllı ve alımlı bir genç kız olan Jenny, yakında "kadın olacak olmanın" heyecanını duyumsamaktadır. Bu geçişin eşiğinde olan Jenny; Londra'nın varoş kesimi Twickenham'daki odasında Juliette Greco şarkıları mırıldanmaktadır. Acaba sınırsız özgür ve Gauloise kokulu bir hayata kavuşabilecek midir? İşte aklından geçen bu hayaller eşliğinde, standart Londra yağmurunun kaldırımı ıslattığı tuhaf bir Londra sabahında Jenny'nin rutin hayatı uygunsuz bir aşık olan 30 yaşlarındaki David'in gelişyle alt üst olur. Parlak bir öğrenci olan Jenny, Oxford'da okuma hakkı kazanmakla, karizmatik ve kendinden yaşça geçkin bir adamın çekici teklifi ve hayatı arasında gidip gelmektedir. Eski kulağı kesiklerden David ile taze öğrenci Jenny'nin muamma dolu aşkı nasıl bir seyir alacaktır?

Yorumlar

Lessienn profil resmi
Lessienn
Tam yorgun zaman filmi.Çok büyük bi vaat yok tabiki ama sıkılmadım,yorulmadım keyifle de izledim.
2 yıl önce
Turuncuklaket profil resmi
Turuncuklaket
Carey Mulligan'a ve filmdeki tarzına bayılmıştım bu filmi izlediğimde. Film genel olarak başarılı,atmosferi güzel. Genç kızlara hayat dersi niteliğinde. Tavsiye ederim.
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Kötü olduğunu dusunmuyorum , güzel zaman geçirdim izlerken, sadece büyük bir iddiası yok, bu beklentiyle izlersiniz tatmin olursunuz bence.
3 yıldan fazla önce
heheka profil resmi
heheka
acayip kötü bi film izledikten sonra baya pişman olmuştum
neredeyse 4 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
feci dengesiz bir film, iyi mi kotu mu tam anlayamadim... hanim kizimizin guzelligi disinda net bir fikir yok aklimda :D
4 yıldan fazla önce

An Education filmini beğenenler

An Education filmi hakkında ilgi çekici içerikler