An Englishman in New York (2009) afişi

An Englishman in New York (2009)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
75 dakika
Mine.Ce Eşcinsel hakları savunucusu olarak bilinen,İngiliz yazar, ressam modeli, aktör, Quentin Crisp (Denis Charles Pratt)in yaşamının son yıllarını anlatan bir film.

Yorumlar

Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
John Hurt'ın harika oyunucluğuyla hayat verdiği Quentin Crisp'in renkli yaşamının anlatıldığı bu mehteşem filmi izleyin mutlaka diyebiliyorum sadece. Not : Sting o güzel şarkıyı bu zat-ı muhteremle tanıştıktan sonra, ondan ilham alarak yazmış.
6
4 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
NASIL OLUR DA KİMSE İZLEMEEEEZ!!! İnsana farklı açılardan bakmayı, empati yapmayı, dışlanmışlık duygusuyla mücadele etmeyi, diğer insanlardan farklı olmanın kötü bir şey olmadığını, farklılıklarını kucaklamayı, kendini ve diğer herkesi olduğu gibi sevmeyi ve daha sayamadığım onlarca şeyi öğreten muhteşem bir film. 30'lu yıllarda Eşcinselliğin suç sayıldığı dönemlerde, Londra sokaklarında makyaj yaparak dolaşan ve darp edilen, daha sonraki yıllarda ise Amerika'ya taşınıp burada çeşitli programlar yaparak -kendisini tam olarak böyle nitelendirmese de- eşcinsellerin sesi olan Denis Pratt (Quentin Crisp)'in yaşlılık dönemini, geçmişini nasıl değerlendirdiğini ve geleceği nasıl şekillendirdiğini görüyoruz. Yaptıklarıyla ve kendi düşünceleriyle bir çok insana ilham kaynağı olmuş bu şahsın hayatından bir kesit de diyebiliriz. Anlayacağınız üzere biyografi tarzı bir film. Ancak kesinlikle sıkıcı bir film sanmayın. Verdiği mesajlarla, ufak iğnelemelerle içeriği gerçekten dolu dolu bir yapım. Bir dakikanız bile ziyan olmayacak emin olabilirsiniz. John Hurt gibi efsane bir oyuncunun böyle muhteşem bir performansını da kaçırmayın derim. Şimdiden iyi seyirler :)
5
5 ay önce

An Englishman in New York filmini beğenenler

An Englishman in New York filmini içeren raflar

An Englishman in New York filmi hakkında ilgi çekici içerikler