Anlat bakalim (Analyze This) (1999)

Anlat bakalim (1999)
Analyze This

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
103 dakika
starch Robert De Niro ve Billy Crystal'ın, Lisa Kudrow, Chazz Palminteri ve yönetmen-senarist Harold Ramis'le biraraya geldiği bu komedide kahkahalarınızı tutamayacaksınız...Sıkı adamları ustaca tiye almasına alışkın olduğumuz De Niro, bu rolde bir suç ailesinin mafya babası Paul Vitti'yi canlandırıyor. Crystal ise Vitti'nin duygusal krizini atlatıp mutlu ve uyumlu bir gangster olmasını sağlamak için günleri sayılı olan psikiyatrist Ben Sobel rolünde. Evet, Sobel bir aile psikyatristi. Ama onun aklındaki aile bu değildi...

Yorumlar

MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Beni oldukça eğlendirdi. Çatışma ortasında ağlayan bir mafya babası, mafya toplantısında dr.sobel'in primo'yu çıldırtması, ertelenen düğünler, düğün sırasında gülerek kavga etmek vb. gibi harika güldürü sahneleri var. Güzel psikanaliz çözümlemeleri de var filmde aslında. Fİlmden çıkardığım 3 güzel replik ise şöyle; ''İlişkiler biter. Bu, hayatın bir parçasıdır. Önemli olan bittiklerinde ne yaptığımız.'' Dr.Sobel , ''Gerçek bir doktor acı çeken birine sırt çevirmez.'' Vitti , ''Kızgınlık, engellenmiş istektir.'' Dr.Sobel. Devam filmi de var sanırım. Onu da izleyeceğim. Güldürü unsurları hakim olsada yeterince aksiyon da var filmde. Oldukça beğendim.
3 yıl önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
izlemek için çok geç kalmışım...güzeldi..
neredeyse 4 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kırk yıl düşünsem bu ikilinin birlikte bir filmde oynayacağı aklıma gelmezdi. Ama oynamışlar, izledim, çok eğlendim. Herkese izlemesini öneririm. Çok eğleneceğinizin garantisini veriyorum. İkinci filmini de bu filmden sonra kaçırmamalısınız kesinlikle.
neredeyse 4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ROBERT DE NİRO YA BİR DE BÖYLE BAKIN ) Yıllardır yaptığı gangster tiplemisini yine yapıyor. Ama bu sefer çok farklı! Hem sevdiriyor hem güldürüyor. Müthiş ) Billy Crystal ın geri kalır bir yanı yok. Çok iyi film!
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
anlat bakalım. standart. hatta deniro nun seviyesinde bir film değil
4 yıldan fazla önce

Analyze This filmini beğenenler

Analyze This filmi hakkında ilgi çekici içerikler