Anayurt Oteli (1987)

Anayurt Oteli (1987)

Puan Like 7.1 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
101 dakika
TabuttaRovasata Yusuf Atılgan'ın romanından uyarlanan ruhbilimsel ayrıntılarla destekli çarpıcı bir 'iç dünya” filmi. İstasyon yakınlarındaki babadan kalma on dört odalı, eski bir konaktan bozma otele gecikmeli Ankara treniyle gizemli bir kadın gelir. Otelin katibi ve sahibi Zebercet, bir gece kalıp giden meçhul kadını bekler durur. Dünyasına cinsel bir düş gibi giren kadını umutsuz bekleyişi Zebercet' i trajik bir sona doğru götürecektir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

tugberto profil resmi
tugberto
Böyle filmleri sevmiyorum. Ne tam bir konu var, ne de düzgün bir işleyiş. Ne kadar tutuldu hiçbir sebep yokken bir kadına kafayı takan baş karakterler! Beğenmedim.
5 ay önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
adım zebercet..oysa ben sizinkini bilmiyorum.
depresif ,iç karartan,yalnızlığı hatırlatan,kasvetli,ruh emici filmleri oldum olası çok severim.seviyorsanız sizde kaçırmayın.film güzel ama ondan önce çok iyi bi uyarlama.
neredeyse 3 yıl önce
unzileatis profil resmi
unzileatis
kitabını okumadan izlediğim için kendimi çok fazla suçlu hissettim. film de başrol iç kargaşasını çok iyi yansıtmış. kitabı okumak şart oldu..
neredeyse 4 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Tavsiye edeceğim, iyi bir uyarlama filmdir. Özellikle başrol oyuncusu mükemmel bir iş çıkarmıştır.
4 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
Sitede daha önce yoktu. Yazmıştım. Yeni konmuş. Sevindim. Tabii kitabı çok daha iyiydi. Yusuf Atılgan'ın kitabından, Ömer Kavur'un yorumuyla uyarlanmış. Bazen kafkaesk bir hikayenin, bazen kalabalık içinde yalnız kalanların, bazen yabancılaşmanın, bazen marazi ama hüzünlü olanın tanımını size verebilir. İzleyin. Spoiler: bazı sahneler hayvanlara karşı şiddet içeriyor. Hiç sevmesem de kitabın genel atmosferi çok iyi olduğundan katlandım.
neredeyse 5 yıl önce

Anayurt Oteli filmini beğenenler

Anayurt Oteli filmi hakkında ilgi çekici içerikler