Melekler ve seytanlar (Angels & Demons) (2009)

Melekler ve seytanlar (2009)
Angels & Demons

Puan Like 7.6 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
138 dakika
cinemarty Teoloji uzmanı Robert Langdon, tarihteki en güçlü yeraltı şebekesi olan İlluminati adlı antik gizli kardeşlik cemiyetinin tekrar canlandığını öğrenir. Fakat bu durum, onların varlığından en çok nefret eden kurum olan Katolik Klisesi’nin ölüm tehditi altında olduğu gerçeğini de ortaya çıkarır. Din konusunda çok iyi bilgileri olan Robert, İlluminati’nin Vatikan üzerine kurduğu planları gerçekleştirmek için harekete geçtiğini öğrendiğinde Roma’ya uçar. Bu yolculukta, güzel olduğu kadar gizemli olan İtalyan bilimci Vittoria Vetra da kendisine eşlik edecektir. Dur durak bilmeyen macera ve aksiyonla Robert ve Vittoria, 400 yılık antik sembollerin izini sürerler. Bu Vatikan’ın kurtuluşunun tek anahtarıdır.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
İlk film gibi yine son ana kadar insanı bir gizem , merak içerisinde bırakıyor. Baştan sona kadar hiç sıkılmadan izledim. Final sahnesi ile sizleri şaşırtmayı başaran bir yapım.
12 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Filme başladığınız andan beri bir merak oluyo insanda ve olayların arasında kayıp oluyorsunuz kitabını okumadım ama film beni etkiledi gerçekten güzel bir yapımdı özellikle ''İlluminati'' gibi meraklı olduğum bir konuya değinmesi mest etti..
neredeyse 3 yıl önce
mels profil resmi
mels
Eğer kitabını çoook çoookk uzun bir zaman önce okuduysanız (ki benim 5 seneden fazla olmuş :D ) filmi gayet beğeniyorsunuz. Dan Brown'un hastası bir okur olarak diyorum ki kitabını okumadan filmi izlemeyin! Ve kitabı okuduktan hemen sonra da filmi izlemeyin :D Çünkü kitap o kadar iyi ki film ne kadar iyi olsa da kitabın ve hayal gücünüzün gölgesinde kalıyor. ;)
3 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Kitabının çok gerisinde
3 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Çok nadiren kitaptan uyarlama filmleri izlerim. "Yaratıcığı sınırladığından" Tom Hanks ve Dan Brown isimlerini görünce bir şans vermeden edemedim. Kitabı okuduktan sonra izleyecekseniz "Yapmayın" derim. Bekleneni vermiyo. Konu, senaryo, oyunculuk harika "Özellikle Tom Hanks" ama eksik işte bir şeyler ya da ben kitabı okurken çok büyük düşündüm.
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
FİLM İŞTE Gişesini hak eden bir yapıt değil. Fazla reklamatize edilmiş. Sıradan aksiyona girer.
3 yıldan fazla önce
umutilker profil resmi
umutilker
Kitap elbette çok daha güzeldi lakin filme kötü demekte olmaz. Filmi daha cazip kılmak için küçük dokunuşlar her daim yapılır.
neredeyse 4 yıl önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
kitabı uzun süredir okunmayı bekliyor bende. ancak kitaptan önce filmi izledim ve oldukça da beğendim. belki de uyarlama filmlerde kitabı daha çok sevmemizin sebebi filmlerin hiçbir zaman hayal gücümüzün yerini tutmamasıdır :)
4 yıldan fazla önce
garipbirkisilik profil resmi
garipbirkisilik
Çok güzel olduğu söylenemez kitabı daha iyidi
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
roman daha iyiydi filmi yetersizdi .
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
filmde güzel ama kitabı çok daha güzeldi
4 yıldan fazla önce
sirin profil resmi
sirin
Kitabı kadar iyi değil, kamera karşısına tam olarak kitaptaki sürükleyici yapıyı aktaramamışlar.
4 yıldan fazla önce
EmirHan profil resmi
EmirHan
kitabi ne kadar mükemmel olsa da, filmi bir o kadar kotudur. Sözgelimi: Camerlengo'nun aslında papa'nın oğlu olduğu detayı filmde verilmemiştir.Romandaki en önemli karakterlerden biri olan ' koehler 'filmde yoktur ..Kohler rol edilmez mi? Hele haşhaşin tam bir hayal kırıklığı .. Romanda okurken size dehşet saçan o korkunç siyah figür olmuş sana yakışıklı .iyi aile çocuğu bir tip. Filmde Robert Langdon'ı da biraz fazla girişken, fazla emrivaki yapan biri gibi göstermişler. Romanda sanki biraz daha çekingen bir tipti. yine de langdon ve vetra filmde romanın görsel yansımasına en uyan ikili olmuş.Özetle: kitabını beğendim.Filmini değil. Filmini izlememekle değil,kitabını okumamış olmakla çok şey kaçırmış olabilirsiniz.
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
gerçekten etkileyici ve güzel bir yapım
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Dan Brown kitapları sinema için oldukça uygun malzeme barındırıyor gibi olsa da metnin yoğunluğu perdeye aktarılırken her uyarlamada olduğu gibi kayıplara uğruyor. Tom Hanks'in Robert Langdon olarak ikinci kez perdede gözüktüğü film Da Vinci Şifresi'nden önce yazılmış olsa da daha sonra sinemaya uyarlanmıştır.
neredeyse 5 yıl önce

Angels & Demons filmini beğenenler

Angels & Demons filmi hakkında ilgi çekici içerikler