Anonim (Anonymous) (2011) afişi

Anonim (2011)
Anonymous

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
130 dakika
cinemarty Kraliçe Elizabeth dönemi İngilteresinde geçen hikaye, yüzlerce yıldır onlarca entelektüelin kafasını kurcalayan bir soruya odaklanıyor: İngiliz edebiyatının en büyük ismi William Shakespeare'in eserlerinin arkasında başka biri mi vardı? Onlarca edebiyat eseri başka birilerinin kaleminden çıkmış olabilir miydi?

Yorumlar

Emrex profil resmi
Emrex
Bir tiyatro emekçisi olarak kafamda şimşekler çaktıran bir film oldu. Oyunculukları (bazılarını) zayıf bulsam da dönemi anlatmaya çalışarak abartılı oynandığını da düşünmüyor değilim. Ama senaryo olarak bir efsaneyi ele alış biçimi olarak MUHTEŞEM...
0
3 ay önce
Sinegasmic profil resmi
Sinegasmic
"Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğe erişir, bazılarının ise büyüklük başına konar."
demiş William Shakespeare! ya da dememiş mi ?
Bazıları Shakespeare'in eserlerinin onun olup olmadığını veya tümünün var olup olmadığını sorguluyor. Başka bir yazarın veya bir grup yazarın Shakespeare rumuzunu kullandığını düşünüyorlar. Ünlü bir oyun yazarı, politikacı ve hatta meşhur kadınlar gerçek Shakespeare için önerilen adaylar arasında. İngiliz dilindeki en iyi yazarın, oyunları gibi kurmaca olduğu doğru mudur ?
1
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hoş bir film ve ilginç bir o kadar da ilgi çekici bir hikaye. Gerçekliğini çok bilmediğim için bunun hakkında yorum yapamicam. Onun dışında erkek oyuncular çok başarılı olsa da kadın castını bi o kadar başarısız buldum. Zaten benim düşüncem Joely richardson rezalet bir oyuncu. Anlamsız tepkiler mimikler aşırı hareketler falan, içinde olduğu sahnede izlediğim her filminde beni olaydan koparıyor. Nip/tuck dizisinde de en sevmediğim yanıydı dizinin. Özellikle dönem filmi sevenler ve tiyatroya ilgisi olanlar çok daha büyük ilgiyle izleyecektir filmi.
1
1 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Şahane bir film izledim..Bu filmde en az ilgilendiğim konu ise varsayımların gerçek olup olmadığıydı.Çünkü William Shakespeare sıradan biri de olsa bir soylu da olsa, o kelimelerin sahibidir ve o eserleri, hayatı boyunca takdir edilme duygusundan mahrum kalarak ruhundan çıkarmaya devam etmiş bir adam olduğu varsayımı bile beni çok etkiledi.Soyluluk ruhta, güç kelimelerdedir ve kelimeler kılıçtan daha keskindir.Bu düşünce ekseninde eserlerle olayların birbirine bağlanışı, sanat ve siyasetle ilgili yapılan tespitler çok etkileyiciydi.Sanatın insan ruhuna girmiş bir şeytan olarak algılandığı bir dönemde,gizli gizli kağıda dökülen duygularsa beni inanılmaz etkiledi..Kesinlikle izlenmeli..words,not swords..
7
1 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Film önemli varsayımlar üzerine kurulmuş. Eserler olaylarla iyi bağdaştırılmış. Gerçek veya değil önemli olan Shakespeare 'in eserlerinin var olması...Filmdeki kibirli hanım efendiye verilen cevapsa şöyledir "Leydim; sizin, ailenizin, hatta benim, hatta Kraliçe Elizabeth'in hatırlanacak olmasının tek sebebi, kocanız kağıda mürekkep sürerken onunla aynı dönemde yaşamış olmasıdır."
7
1 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Beni çok etkileyen, harika bir senaryo. Dekor, mekan, görüntü, olması gerektiği gibi.. Her ne kadar Shakespeare'in eserlerini kendisinin yazmadığı tezine inanmasam da; ve bu filmde adam şantajcı bir soytarı gbi gösterilmeye çalışılmışsa da, İngilizlerin kibiridir, diyorum.. Böylesi mükemmel eserleri mutlaka asil birinin yazabileceği tezini benimsemek, halktan birine ilham gelip yazmış olabileceği ihtimalini çürütmeye çalışmak.. Her kim yazmış olursa olsun, çok iyi yapmış. Tarih bilseniz de bilmeseniz de, izlemelisiniz...
4
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Dönem filmi tutkunlarının ve tiyatro öğrencilerinin izlemesi önerilir. Hiç kitap okumamış biri filmden de kolay kolay bir şey anlamaz. Tarihi karakterler ile hiç yaşamamış karakterler harmanlandığında kim nerede ne yapmış unutacaksınız. O nedenle bu işle ilgilenenin izlemesini öneriyorum. Ayrıca İngiliz Altın Çağı, 1. Elizabeth döneminin de kesinlikle bilindiğinde nelere fayda ettiğini göreceksiniz. Elizabeth'in ailesi İspanya kralı, İskoçya kralı'na kadar uzanmakta. O nedenle tarihini bilip, filmi sonradan izleyin.
2
2 yıldan fazla önce

Anonymous filmini beğenenler

Anonymous filmini izlemek isteyenler

Anonymous filmini içeren raflar

Anonymous filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön