Baska Bir Dünya (Another Earth) (2011)

Baska Bir Dünya (2011)Another Earth

Puan 7.0 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
92 dakika
79
11
274
141
olcaywtsn profil resmi
olcaywtsn
Bilim kurguyu nerede işlediler anlayamadım. Bilim kurgu değil bu.
report_problem
yaklaşık 3 yıl önce
bukowski profil resmi
bukowski
film 150.000$ gibi bir paraya çekilmiş
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
maximilian profil resmi
maximilian
good movie, mostly dramatic.
report_problem
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Çok güzel bir film.Ağır temposunun içinde ayrı bir güzellik ve hareket olan filmlerden.Verdiği duygu çok güzel.Oyuncular çok başarılı.Gökyüzündeki dünya görüntüsünden etkilenmemek ve akla getirdiği soruları düşünmemek imkansız.Kendime alternatif bir ben, dünyaya alternatif bir dünya fikri üzerine kurulu,iç muhasebeyle dolu,"forgive" temalı güzel bir dram filmi.Finali ise tadı damakta bırakıyor ve tek bir kareyle sorulara cevap oluyor.Konusu detaylandırmaya çok müsait,keşke süresi daha uzun olsaydı ya da bir devam filmi çekilseydi.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İlginç bir filmdi. Yavaş ilerlesede kilit noktaları kaçırmamak gerek.. Hayatın akışı, sıradanlığından farklı bir şey. Birde kızın saçları benimde dikkatimi çok çekti.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Bu tarz filmlerde ki gibi aslında bize göre normalin dışında olan olayların insanların yaşam akışına girmesi ve hayatın bir yandan devam etmesi benim çok sevdiğim bir bakış açısı. Melancholia filminde ki gibi klasik köprüler yıkmalı , denizler uçurmalı kıyamet filmlerinin yanında dünya bambaşka düzene girsede günlük yaşamın nasıl akmaya devam edeceğini anlatıyor işte . Üst hikayede anlatılan ilişki kendiliğinden zaten çok mu güzeldi yoksa ben kadını sevdim ondan mı hoş geldi bilemicem. İzleyin karar verin.
report_problem
yaklaşık 6 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Biraz Oslo, August 31st , biraz da Troubled Water'ı anımsattı bana. Çok beğendim I Origins'tan da başarıılı buldum. Hepsi izlenesi.
report_problem
6 yıldan fazla önce
thecatwoman profil resmi
thecatwoman
Filmi bilim kurgu kategorisinde bulmuştum ancak dram filminden başka bir şey değilmiş ayrıca film çok sıkıcı ve yavaş ilerliyor..
report_problem
6 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
pek çok defa kolaycılıktan kaynaklı mantık hataları çıktı karşıma. kişiye özel konser sahnesine kadar filmi tek kelimeyle anlat deseler "cool" derdim. o sahne çok fazla şey anlattı ve inanılmaz etkileyici geldi bana. tabi sahnenin sonunda hanım kızımızı makyajlı görene kadar. o andan itibaren filmi anlatmam gerekse "melodram" demem yeter. finaline ise "saygılar" demek gelir elden. gerçekten farklı bir hayal gücü ürünü olan etkileyici bir film olmuş. son olarak film boyunca sürekli (ve sebebini anlamasam da bence bilinçli olarak) gözümüze sokulan esas ablanın saçlarından ayrı bi etkilendim.
report_problem
6 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
çok ağır tempoda giden sıkıcı bir film.ben beğenmedim...4/10
report_problem
neredeyse 7 yıl önce