Anthropoid (2016)

Anthropoid (2016)

Puan 7.1 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Çek Cumhuriyeti
Süre
120 dakika
27
0
69
43
arifcicek profil resmi
arifcicek
Gerçek bir hikayedir.
Uzun ama sıkılımıyorsunuz. İkinci dünya savaşı film severlerin seveceği bir film olmuş.
İşgal altında olan bir ülke vatanseverlerinin duygularını yansıtmaya çalışmışlar.
Kilisenin savunma sahnesi baya iyi işlenmiş sadece savaşın genel durumu ve katliamlar üstünkörü geçilmiş. İzlenebilirliği yüksek film.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Prag kasabı olarak bilinen Reinhard Heydrich'e Çekoslavakyalı 7 paraşütçünün düzenlediği suikasti anlatan muhteşem bir yapım. Oyunculuklar ise muazzamdı. Bu tür severlerin kaçırmaması gereken bir yapım. Ayrıca gerçek bir hikayedir.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Nazi Almanyası dönemini anlatan filmler her zaman ilgimi çekmiştir. O yüzden bu filmi de büyük bir ilgi ve merakla izledim ve gerçekten beğendim. Bu dönemin filmlerini genelde Yahudi soykırımı üzerinden izliyoruz, fakat bu sefer durumun dışına çıkıp olaylara bir de Çekoslovakya kanadından bakmamızı istemişler, güzel de olmuş bu yönüylede beğendim. Bu döneme ilgi duymayanlar olabilir tabiki, hatta bu dönemi sadece ''Schindler's List'' izleyerek zirvede bırakanlar da olabilir - buradan selamlarımı gönderiyorum :D - ama meraklısının kesinlikle seveceği bir film diye düşünüyorum. O yüzden izleyin yani
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
En merak ettiğim dönemden bi parça barındırması ve en sevdiğim tür olması itibariyle objektif olamayacağım çok etkilendim.Her saniyesinin yaşanmış olması ise insanı ayrı üzüyor.Keşke Reinhard Heydrich'ın Prag kasabı lakabı almasının nedenleri de bi parça işlenseymiş o kısım biraz havada kalmış ama en azından açıp okumaya gark ediyor.Tek bi ak bile sıkmadı mutlaka izleyin,izletin.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Tarihteki yerini Prag Kasabı olarak alan Reinhard Heydrich'e düzenlenecek olan suikast operasyonunu ( operasyonun adı Anthropoid) konu alan filmi lütfen, neredeyse birebir aynı olduğunu bilerek izleyin. Yaşananlar içinize işleyecek, bir kez daha Nazi oluşumuna lanet okuyacaksınız. Tanıdık isimlerin olduğu oyuncu kadrosunda tabi ki Cillian Murphy, herzamanki gibi kendine has oyunculuğunu konuşturuyor. İzlemenizi tavsiye ediyorum. İyi seyirler...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce