Deccal (Antichrist) (2009)

Deccal (2009)
Antichrist

Puan Like 7.7 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
108 dakika
cinemarty Katıldığı bir ödül töreninde Nazi döneminin mimari anlayışına hayran olduğunu açıklayarak geniş kitleleri şok eden Lars von Trier, korku gerilim filmi projesi Antichrist ile beyazperde'yi de sarsmayı başardı. Senaryosunu Trier’le beraber Anders Thomas Jensen’ın yazdığı film, çocuklarını kaybettikten sonra, bir orman kulübesinde olayı unutmaya çalışan bir çiftin yaşadıkları travmayı, epik bir görsel şölen eşliğinde sinemaseverlere aktarıyor. Willem Dafoe'nun bu filmdeki performansı konusunda destan yazdığını söylemek abartılı olmayacaktır. Özellikle Charlotte Gainsbourg'un da sayrıl kadın karakter rolündeki başarısı kusursuz ve filmin etkisini en üst düzeye çıkartıyor.

Yorumlar

trevor profil resmi
trevor
çoğu kişinin giriş kısmınının güzelliğinde hemfikir olduğunu düşünüyorum. gerilimin artmaya başladığı son kısım için de öyle. ama o ara beni çok sıktı. anlaşılması güç şeylerin yarım saate yayılarak anlatılması zevk verebilir ama buna gerek olmayan kısımlar da vardı. sevsem mi sevmesem mi arada kaldım. ama kesinlikle bir 'mutlaka izleyin' hissettirmedi bana.
1 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
boyle yarim yarim yazabiliyorum. uzun yazinca kabul etmiyor frameby beni. hayatim dongusu icinde kadin hep kendini bir armagan gibi sunar erkege. oysa dogasi geregi kadin cinsellikte erkekden daha fazla zevk alabilme yetenegime sahiptir - coklu orgazm- tum dinlerde sadece tanri kaderimize yon verir. olum anini, bir sonraki saniyeyi o bilir. filmde kadin orgazm olurken cocugunu izler ve bir bakima kaderi belirler. o tanrisallasmis bir kadindir. tabi her sey karsitiyla var olur deyip baska bir aci da gelistirmek mumkun
1 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
trier okusa o bile bu yoruma guler belki. gece yeniden izleyip farkli bir bakis acisi getirdim. filmde hissedilen kadina giydirilmisligi degisik bir acidan ele aldim. trierin nietden etkilendigini biloyorum. hiristiyanlikla ilgili bir dolu gonderme var. 3dilenci-keder,aci,umutsuzluk,doga dongusu,ters giydirilmis ayakkabi.
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Film giriş sahnesiye öngörüm tekniğiyle sinemaya yeni bir bakış açısı getirmiştir Lars von Trier geleceğin umut vaad eden yönetmenlerinden..
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmi anlamlandırmak ilk başta biraz zor olsa da yönetmenin bu filminde de değişik bir tarzı var. Nymphomaniac filmindeki gibi..
2 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
gücüm kalmadı
neredeyse 3 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Bir sosyal mesaj varsa ben anlamadım :/ Kafam fena karıştı çok ağır cinsel sahneler dışında oyuculuk performansı süper... Belki anlasaydım film için de aynı şeyi söyleyebilirdim ama bir kere daha izlemeyi kaldıramayacağım malesef :p
3 yıldan fazla önce
hivron profil resmi
hivron
giriş müziği insanı bambaşka bir gezegene götürüyor , filmin sonlarına doğru artan gerilimle birlikte izlemeye devam etmekte zorlandım açıkçası amaa direndim ve sonuç olarak yine o baş döndüren müzikle başladığım noktada buldum kendimi . iyi seyirler
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
4 yıldan fazla önce

Antichrist filmi hakkında ilgi çekici içerikler