Apokalipto (Apocalypto) (2006)

Apokalipto (2006)
Apocalypto

Puan Like 8.4 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
139 dakika
KerseL Büyük Maya İmparatorluğu, görkemli dönemlerinin ardından, pek çok imparatorluğun içine düştüğü buhranlardan kaçamamıştır. Yöneticiler, kendi hatalarının sonucu hızlanan çöküşü önlemek ve salgın hastalıkların verdiği zararlardan kurtulmak için tapınaklar yapıp, insanlar kurban etmektedirler. Acımasız katillerden oluşan bir grup savaşçı, Tanrı Kukulkan’a kurban edilecekleri bulmak ve köle ticareti yapmak için çevre köyleri talan etmektedir. Öte yandan genç Jaguar Paw, babası Flint Sky, hamile karısı Seven, küçük oğlu Turtles Run ve dostları, akrabaları ile kendi kabilesinde huzurlu bir yaşam sürmektedir. Ta ki, köle tüccarı katiller bir gün onların köyünü işgal edene kadar.. Jaguar Paw hayatının sınavını yaşayacak, değerleri uğruna neler yapabileceğini keşfedeceği acıyla ve insanüstü mücadeleyle dolu bir yolculuğa çıkacaktır.

Yorumlar

umrant profil resmi
umrant
Çok iyiydi.Tüylerim ürpererek izledim bazı sahneleri.Vahşilik ormanda yaşamak ile ilgili değil o içten gelen bir zayıflık.Her iki kabilede medeniyet ile tanışmadıkları halde arada ki farkı çok rahat görebiliyoruz.Sonuçta medeniyet dediğin...Özellikle ormana mı insana mı koşmalıyız sorusunun cevabı her şeyin kısa bir özeti gibiydi...bayıldım bu filme.
11 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Milattan öncesini konu alan izlediğim ilk filmdi ve çok beğendim ilk işim daha fazlalarını araştırıp izlemek olacak. Filme gelirsek ilk 1 saati beni feci tribe soktu psikolojik olarak kendimi baskı altında hissettim kalbim sıkıştı adeta ikinci kısmı ise daha koşturmacalı belki ama az çok tahmin edilebilir olduğu için daha rahat izliyorsunuz. En çok hoşuma giden şeylerden biri ise Jaguar'ın yaşadığı ormanı çok iyi tanıyor olmasıydı, kaçımız yaşadığı çevreyi bu kadar iyi tanıyor ki?
1 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Yiyecek bir şeyi kalmayan insanlar inançlarını yerlermiş.
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Tarihten esinlenmesi cabası olsun filmde ki gerçekçilik renk seçimi muazzam bir film olmuş..Sürekleyiciliği de güzel yakalanmış özellikle dini tören sahnesi tam bir sanat eseri olmuş..
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
gerçek hikaye tadında. eskilere çoookk eskilere götüren film. gerçekten olmuş olabilir mi?
kaldırmakta zorlandığım çeşitli duygusal ve psikolojik baskılara soktu beni. bir hayat mücadelesini konu alıyor. ölümle yaşam arasındaki ince çizginin bir öbür tarafında bir bu tarafında. kahraman olmayan sadece yapması gerekeni yapmaya çalışan bir adam. eğer yaralıysan tek ihtiyacın uğruna yaşayacağın biri. yada birileri.. uzun süre hafızamdan silinmeyecek.
2 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Efsanelerden... 8,5/10
3 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Temposu hiç düşmeyen,kurgusu,oyunculukları ile (afişi bile muhteşem)sizi alıp o dönemlere götüren bir film.
3 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Tarihten beslenmiş, bazı gerçekleri almış üstüne bolca kurgusu olan yakın tarihlerde çıkmış 10000 bc. ile kıyaslanmayacak derecede iyi bir film. Hikaye sıradan, mümkün olan en basit şekilde işlenebilir bir aşk hikayesine bulaşan kötü yürekli adamlardan ibaret. Biraz güney amerika tarihi bilenler için çok fazla şey önermiyor ama yine de antropolojik dayanakları yok değil... İyi çekilmiş bir film, ses miksajı ve müzikleri diğer Gibson işlerine göre daha zayıf kalıyor. Amerika'da ırkçılıkla bolca eleştirilen Gibson'dan biraz eleştirilere cevap niteliğinde bir iş diyebiliriz. 18 yaş üstü rahatlıkla izlenebilir, gerilimi, aksiyonu dozunda....
3 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
tarihi tutarsızlıkları olsa da güzel film. en iyi tarafı seyrine dalıp iki saatin sonuna geldiginizi anlamamanız. filmde konusulan dil maya diliymiş.. bana sorarsanız filmdeki atmosferin temel taşı maya dili olmuş. babanın korkuyla ilgili sözleri çok iyiydi ayrıca.
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Babamın en sevdiği filmdir. Milattan önceki zamanlara dair çok etkileyici, sürükleyici ve hoş bir film. Tam bir sanat eseri diyebiliriz.
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Mel Gibson'ın ellerinden çıkmış harika bir fim.
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
dur durak bilmeyen bir macera. etkileyici sahneler. aksiyon filmlerinin kralıdır.
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
mel gibson yaparsa en iyisini yapar...
4 yıldan fazla önce
paksoy profil resmi
paksoy
defalarca izlememe rağmen hiç sıkılmadan hala izleyebiliyorum ...
4 yıldan fazla önce
sirin profil resmi
sirin
çok güzel bir film. asla sıkılmayacaksınız!
4 yıldan fazla önce
cyolalan profil resmi
cyolalan
efsane bir film mel gibson farkı var tabi ortada
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
tek kelimeyle muhteşem.Arşivimde DVD si var..
4 yıldan fazla önce
omurr profil resmi
omurr
Oyunculuk. senaryo.aksiyon .herşeyiyle mükemmel bir film izleyin izlettirin.
4 yıldan fazla önce
TheSerpilD profil resmi
TheSerpilD
Böyle bir film izleyeceğimi sanmazdım ama çook beğendim izleyin bence :)
neredeyse 5 yıl önce

Apocalypto filmini beğenenler

Apocalypto filmi hakkında ilgi çekici içerikler