Aquaman (Ahab) (2018)

Aquaman (2018)Ahab

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
143 dakika
122
11
351
45
Ned profil fotoğrafı
Ned
Görsel olarak da konu olarak da güzeldi. Karmaşıklıktan uzak bir kahraman filmi.
error_outline
4 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Atmosfer ve görsel efekt bakımından sanırım DC evreninin en iyi filmlerinden biri olabilir. Ama film olarak Wonder Woman'ı bile geçememiş Batman ve Superman'a yaklaşamış. Mera'nın kızıl saçlarını saymazsak animasyon ve fantastiklik arasında gidip gelen bir film olmuş. Konu biraz ağır ilerliyor, Aquaman'dan ziyade mızrak yolculuğunu anlatan bir film gibi... ama yine de süper kahraman, süper kahramandır.

error_outline
8 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Seyir zevki yüksek bir yapımdı ama asla yüksek beklentiyle izlenilmemesi gereken de bir film tam böyle süperkahraman filmleri özlenmişken izlemelik iyi vakit geçirmelik yeterli bir yapım tabii ki de bir kült olacak hali yok zaten öyle bir iddiası da yok :)
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Eğlenceli bı filmdi ama çok daha iyi olabilirdi. Her yerde söylendiği gibi MCU filmlerine çok fazla benzemiş. Ayrıca bana her yönüyle biraz yapay geldi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Bence izlenmeli. Hem kadro çok iyi hem de görsel efektler.
error_outline
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
muhteşem bir film.. görsel effect olağanüstü.. filme puanım : 8.5
error_outline
2 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Yapım kimilerine görsel olarak güzel gelmiş anlaşılan ancak beni izlerken fazlaca yordu. Özelikle su altında geçen çoğu sahne video oyunu gibiydi. Dolayısıyla gerçekçilik hissini alamadım. Karada geçen aksiyon sahnelerinin bazılarında kullanılan çekim teknikleri ise oldukça güzel ve başarılıydı. Bunlar dışında hikaye sarmadı ve bana çok klişe geldi. Arada gördüğümüz romantik sahneler gereksiz espriler ise komik değildi. Ben üzülerek beğenemedim maalesef. Hala DCCU'nun en başarılı filminin Wonder Woman olduğunu düşünüyorum. 5/10
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
3D izlemediğime pişman oldum. Ayrıca dublajı da oldukça kötüydü. Bunları bir kenara bırakıp filmi değerlendireceğim ama. :) Ana karakteri canlandıran oyuncu (ki kendisinin ismi Jason Momoa imiş ) karaktere çok bürünememiş gibi hissettirdi. Bazı sahnelerdeki mimikleri ve jestleri çok çok abartılıydı, Yani o savaştığı zamanlardan filan bahsetmiyorum mesela babasıyla konuşuyor elleri kolları pek bir abartılı hareket ediyordu. Sadece babanla konuşuyorsun, ne bu şekiller diyesim geldi açıkçası :D Bu durum beni oldukça rahatsız etti, farkedilmiştir sanırım artık. Bunun haricinde konu iyiydi görseller muhteşem muhteşemdi. Ama dediğim gibi 3D şart. Bir de son bir rica, altyazılı bulamıyorsanız (benim gibi) lütfen dublaj izleyerek filmi heba etmeyin(benim gibi)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Film tam afişinde göründüğü gibi deha azı ne de fazlası. Senaryo ve kurgu kötü hatta kimi aksiyon sekansların da bile sıkıntı var. Filmin en iyi tarafı kara panterdeki gibi kötü adamın haklı olmasıydı... Savaş sahneleri görkemliydi ama çok fazla insan öldü bu da rahtsız ediciydi. Kidmanı uçan tekme atarken izlemek çok keyifliydi ama Amberi topuklu ile çatılardan atlatanın sıfatına tüküreyim.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tahayetkin profil fotoğrafı
tahayetkin
Filmde neden sıkıldığımı bilmiyorum ama Marvel filmi gibi hissettirdiği doğru.Birde 3 boyutlu filmlerde severek izlediğim tek film ready player one dı hala alışamadım. Tabiki izlenesi bir film olmuş ama beklentim fazla yüksekti sanırım.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Silimaure profil fotoğrafı
Silimaure
Jango Fett'in hatrına izledim denebilir. Şaka bir yana, DC evreninden çıkıp da Marvel gibi olan bir filmdi diye özetlenebilir. Detaylara girersek üstüne söylenecek çok şey olabilir. Ama ben bunu zamana bırakmayı tercih ediyorum.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
"Yani" bir filmdi. Çok alıştığımız süper kahraman öyküsünden ayrılır pek bir yanı yoktu, mitolojik küçük eklentiler hariç. Dövüş ve kovalama sahnelerinin altından Wan iyi kalkmış bence, özellikle one shot olan sekanslar başarılıydı. Aklımda neden böyle bir kadro seçtikleri sorusu var açıkçası, çünkü Dafoe, Kidman ve Heard'ın hiç oyunculuk yapacak sahneleri ve replikleri yok. Herhangi birisi olsaymış o karakterler hiç de sırıtmazmış. Soundtrack konusunda da DCEU neden Zimmer ve junkie xl ikilisinden vazgeçtiler anlam veremiyorum, doğru düzgün film sonrası kendini dinletecek bir parça yok maalesef.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
UNALILK profil fotoğrafı
UNALILK
Çok beğendim... Kesinlikle tavsiye edilir...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Ilk defa bir DC filminden bu kadar keyif aldım. Wonder Gadın hariç tabi. :))) Neyse kısaca görsel olarak adamlar harbi çok sağlam iş çıkarmış. Müzikler şahane. Karakterler harika. Hikaye çok güzel işlenmiş. Mutlaka izleyin derim.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
filmi çook beğendim diyemicem ancak güzeldi.filmde justice league e bir atıf bekledim ancak bulamadım bu üzdü.görsel olarak harikaydı.en sevdiğim yanı ise insanlığın doğaya ne kadar saygısız ve bencil yaratıklar olduğuna parmak basmalarıydı.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce