Arabesk (Arabesque) (1988)

Arabesk (1988)Arabesque

Puan 8.1 (12 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Kült, Komik, Absürt
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
105 dakika
350
10
1589
109
Furkan13e profil resmi
Furkan13e
Harika bir taşlama örneği. Arabesk furyasına baltayı vuran filmlerden biri. Yer yer tekrara girdiğini fark ediyorsunuz ki bence taşlamanın en önemli parçalarından biri. Kadrosu o kadar iyi ki yan rollerde Rasim Öztekin, Tarik Pabuççuoğlu gibi özel isimler var. Senaryosunun gani müjdeden çıkmış olması da ayrı bir dikkat çekicidir.
report_problem
5 ay önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
İzlemek için ne kadar geç kalmışım. Yüzlerce klişe senaryoyu tek film süresinde izleme fırsatı:) Aslında baya karlı:) Absürtlüklere, şarkılara(Aysel Gürel), o ince eleştirilerine, komedisine, oyunculuklara bayıldım. Şimdi bile yapılanı yadırgayan birçok insan olduğu olacağı kesinken yayınlandığı dönemde nasıl karşılanmış acaba diye merak ettim. O kadar çok parça var ki çekim aşaması montaj aşaması dönemine göre şapka çıkarılır. Gerçi öyle bir Ertem Eğilmez gerçeği var ki şaşırmamak lazım.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BİR DÖNEME HARBİ DOKUNUŞ Cesaretli bir eleştiri ile Ertem Eğilmez sinemanın bir dönemine korkusuzca vuruyor. Bunu mizah maskesi ile çok başarılı bir şekilde başarmış. Alay ediyor ama aynı zamanda da güldürüyor. Hem Müjde Ar, hem Şener Şen cuk oturmuş. Kıskanacaklar izlemesin.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Climax profil resmi
Climax
Bu filmi izlediğimde çok küçüktüm ona rağmen çok gülmüştüm içinde oldukça fazla ironi ve komedi unsuru barındırıyor :)
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu filmi bugüne kadar neden hiç izlemedim bilmiyorum. Tv de bile denk gelmemiştim. Absürtlüğün dibine vurulmuş oldukça komik bir türk filmi. Usta yönetmen Ertem Eğilmez'in ise son filmi. Kaya karakteri favorimdi :D
report_problem
6 yıl önce