ARIF V 216 (2018)

ARIF V 216 (2018)

Puan 7.2 (80 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
125 dakika
164
32
595
34
eskon profil resmi
eskon
CMYLMZ'nin aşırı uzay tutkusu olmasa aslında iyi film.
report_problem
2 ay önce
husevni profil resmi
husevni
Filmde kahkahalar atarak gülmeme sebep olan sahnelerin %80i Zeki Müren sahneleri oldu. Oldukça geç kalınmışlıkla ; Çağlar Çorumlu sen harika bi adamsın!
report_problem
10 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Verilen emek etkileyici olunca ortaya çıkan iş de aynı seviyede etkileyici oluyor. GORA, AROG bağlantısı biraz geç kalınmış olsa da iyi verilmiş. Üstelik Cem Yılmaz'ın diğer işlerine olan atıflar da yer yer tebessüm uyandırmadı değil. Dünya sinemasına göre çağının gerisinde durmayan görselliği ile o dönemin tüm Türk filmlerimi solluyor tartışmasız. Bu kadar geç kalmak bana da zamanın kıymetini bilemediğimi ya da artık sorumlulukların artmasından dolayı sinemaya az zaman ayırabildiğimi gösterdi. Dostluk benim için çok mühim, hayatımda da daima yeri ayrı oldu. Dostlarını yitirmiş biri olarak sunulan durumdan etkilendim. Bizler de ne kadar tartışsak, kavga etsek hep birbirimizi sevdiğimiz için ettik hala da ediyoruz. Ah o kavgaları etmeseydik belki hala görüşüyor olurduk ancak kayıtsız kalmış bireyler olarak. Filmin işleyişi ile 60'ların filmlerinin işleyişinin aynı oluşu, episodların paralelliğini takip edebilmek çok zevkliydi. Özellikle Back to the Future, Star Wars, Matrix göndermeleri ile serinin ilk iki filmine yaptıkları ithaf biçimi çok duygusal bir yere taşıdı beni. Ya yaş ilerledikçe nevroz psikoz durumu arttı ya da gerçekten duygusal bir iş çıkmış ortaya. Bugün kız arkadaşımla ayrıldık. Severek ayrıldık hala sevgiliyiz ve filmdeki romantizmi de iliklerime kadar yaşadım. Hey gidi o şarkıların gözü kör olsun nasıl da tesir etmiş kalbimize ve durdurmuş aklımızı. Oldukça keyifli dakikalar geçirdim. Shining ikizlerini gördüğümde kahkaha attım ve o an dedim ki kesin güzel bir şey geliyor. Babayı ve dayıyı görmek, Tihulu'ya olan gönderme de çok güzeldi. Hayatıma renk kattı.
report_problem
11 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Gora'yı ilk izlediğim zaman çok beğenmiştim. Sonra tekrar izleyince aynı tadı alamadım. AROG ise onun 1-2 kademe altıydı. Bazen güldürdü ama öyle etkili değildi benim için. Bu filmi ise o kadar çok beğendim ki bitirip tekrar baştan izledim kaçırdığım detayları ve göndermeleri de görebileyim diye. Özellikle Hallederiz repliğine çok güldüm. Evet bel altı bir sahnede kullanılan bir kelime ama Zafer Algöz o kadar iyi role girmişti ve o kadar doğal göze sokmadan söyledi ki kahkaha attım. Yeşilçam ve önceki filmlere yapılan göndermeler çok başarılıydı. 2000 sonrası doğan neslin çoğunun aldığı tat farklı olacaktır ama bizim gibi televizyonda Yeşilçam filmlerini izlemiş bir nesil için anlamı daha büyük bu filmin. Keşke şimdiki gençlik bir Ayhan Işık, Sadri Alışık filmine denk gelse de unutmasa bu değerleri ya da Cem Yılmaz gibi insanlar tekrar tekrar hatırlatsa bize de geçmişe kısa bir yolculuk yapsak.
report_problem
1 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Çok eğlenceliydi. Ama GORA'nın yerini hiç bir film tutmayacak benim adıma. Tabi ki Yeşilçam anmaları, karakterler, konusu, göndermeler ve çekimleriyle oldukça başarılıydı. Önceki filmlerden bağımsız değerlendirmek gerek bence. Tek başına düşününce güzeldi. Tabi önceki filmlere de göndermeleri vardı, devamı niteliğindeydi de bir nevi. Her zaman her filmini sevemesem de Cem Yılmaz bu işte çok başarılı, adam sempatik bir kere :)

Hiç bir şeye takılmadan izleyin,keyif alırsınız :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
Böyle bir 2 saat daha devam etse, hiç bitmese dedim.İnstagram da bile 4-5 tane nostalji ve yeşilçam sayfasını takip eden benim için tam bana göre bir film olmuş. Ayhan Işık Sadri Alışık, Filiz Akın Cüneyt Arkın, Zeki Müren ve daha nicelerinin olduğu yılları izlemek üstelik bolca gülmek, aramızdan ayrılanları anmak ve çocukluğumuzun yeşilçam filmleriyle geçmişe gitmek... Oldukça güzel ve anlamlı bir film. Ben çok beğendim :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Çok çok beğendim...Yeşilçam' ın ustalarına tiplemelerle ,bazılarına da görmesek bile isimlerinin anılmasıyla,Zeki Müren gibi unutulmaz sanatçılarımıza yer vermesi ,gözümde Cem Yılmazı bambaşka bir yere yükseltti açıkçası.Geçmişe duyulan özlemin sebebinide güzel anlatmış,ölçülü espriler ve ayarı kaçmayan argo,bence en iyi filmlerinden başı çekecek bir yapım olmuş...Sinemada izlemediğim için çok pişman oldum...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Cem Yılmaz, gönül borcunu ödemek için büyük ustalarıda hatırlatarak güzel bir film hazırlamış. Epeyce üzerinde çalışmış. Filmin havası, mekanı, kostümleri, şarkıları, espirileri derken çok güzeldi. Özellikle göndermeler..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Yine cem yılmaz'dan yine muhteşem bir yapım. Sanarsın Hollywood filmi. Efektleri ve konusu güzeldi. Ben bayıldım. Özellikle göndermeleri çok güzeldi. Hemen hemen her şeye değinmiş. Muhteşem bir devam filmiydi. Çok beğendim. İzlenmeli.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Yine Cem Yılmaz'dan çok güzel bir film fakat hiç birisi bir gora değil.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hoş bir film olmuş. Ama beklentimi karşıladı da diyemem. Ben AROG ve GORA ayarında bir film beklemiştim. Zaman zaman çok güldüğüm bazen de sıkıldığım anlar oldu. İnternete düşünce bir kez daha izleyip değişik bir modda nasıl gelecek bakmak istiyorum 5,5/10
report_problem
2 yıldan fazla önce
ilkcanyks profil resmi
ilkcanyks
Hayatımda sinemaya gidip izlediğim tek Cem Yılmaz filmi. Açık ve net nedeni Çağlar Çorumludur. Ancak gittiğimde gördüm ki en iyi Cem Yılmaz filmiydi. Yine de genel bir değerlendirme yapılacaksa hala ve hala en iyisi Aile Arasında filmidir.
report_problem
2 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
cem yılmaz sinemasının en beğendiğim yönü ince göndermeler , en beğenmediğim tarafı ise sürekli film içinde reklam... Eğlencelik bir film olmuş...
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Kimilerin çok fazla övdüğü kimilerinse yerden yere vurduğu bence orta düzeyin birkaç tık üstünde, iyi bir filmdi Arif V 216. Doğrudan değil de ufak göndermelerle ifade edilmiş kaliteli espriler görmek isteyenler bence bu filmi de beğenecektir. Türkiye şartlarında bu tarz espri kabiliyeti en yüksek kişi zaten tartışmasız Cem Yılmaz. Bunun yanına bir de muhteşem bir oyuncu kadrosu, gayet başarılı efektler, harika kostümler, o nostaljik hava, yeşilçam, eski Türkçe pop kültürü ve daha tonla şey ekleninceeee aslında oldukça zevkli bir film ortaya çıkmış. Bazı noktalarda aşırı güldüğümü söylemeliyim. Özellikle filmin ilk bölümü bence harikaydı. Sonraki kısmında ise aksiyonun artmasıyla orantılı olarak komedi unsurlarında bir düşüş olduğunu gözlemledim. Yine çok güldüğüm sahneler tabiki de mevcuttu ancak çok fazla uzatıldığını düşündüğüm sahneler ve konunun bir noktadan sonra kısırlaşması sebebiyle bu düşüş gözüme ister istemez çarptı. Takıldığım bir nokta da ürün yerleştirme dediğimiz o baş belası olay. Üç kuruş para kazanabilmek adına sanatsal kaygıları bir kenara atıp filmin en heyecanlı, en güzel anlarına yerleştirilen reklamlar beni fazlasıyla rahatsız etti. Absürt bir film olması sebebiyle reklamı nereye koyarsak koyalım sıkıntı olmaz şeklinde düşünmüşler sanırım. Ancak kaliteyi fazlasıyla düşürmüş. Bunun dışında özellikle yeşilçam göndermeleri aşırı hoşuma gitti. Filmdeki sürpriz isimlerin yeşilçam karakterlerini canlandırmaları da gerçekten muhteşem olmuş. Komedinin yanında böyle duygusal ve gerçekten anlamlı birkaç sahne beni fazlasıyla mutlu etti. Yeşilçam karakterleri kadar zamanın efsane şarkıcalarına da değinmek lazım. Özellikle Zeki Müren... Muhteşem ötesiydi. İzlerken o kadar zevk aldım ki anlatamam. Harika bir oyunculuk, harika bir karakter olmuş. Çağlar Çorumlu yu bu noktada gerçekten ne kadar övsek az. Harika bir iş çıkarmış. Son olarak müziklere bayıldığımı da ifade etmeliyim. Özetle izleyin derim. Acımasız yorumları haketmeyen bir yapım bence. Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-------> komedi filmi güleceğiz diye gitmenizi tavsiye etmem. eğlencelik filmdi. göndermeleri laf sokmaları atar giderleri gayet başarılıydı. görsel efektleri hikayenin gidişatı beni memnun etti. senaryo da fena sayılmaz. arif in 216 ya yaptıkları biraz abartılmış. bu kadar üstüne gitmemeliydi. orada bazı sahneler kesilip "yuh artık arif" dedirtmemeliydi. garavel ustanın gora, normal zaman veya gelecek dururken geçmişte göz ameliyatı olması ise fazla geldi. bence kabul edilemez. geri kalanında bir sorun görmedim eğlenerek izledim ve salondan mutlu ayrıldım.
report_problem
2 yıldan fazla önce