Arkadasim seytan (1988) afişi

Arkadasim seytan (1988)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
90 dakika
shieldmaiden Fatih, arkadaşlarıyla barlarda müzik yaparak geçimini sağlayan içine kapanık bir gençtir.Yaptığı işe çevresindeki kimse önem vermez. Onun hayali ise ünlü bir müzisyen olmaktır. Dertleştiği tek arkadaşı ise bir gelinlikçi vitrinindeki mankendir. Bir gün karşısına Şeytan çıkar ve ruhunu kendisine satması karşılığında Fatih' e istediklerini vereceğini söyler.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Dünyayı öyle bir kötülük sarmış ki bu kötülüğü şeytan olmadan bile kullanıyor insanlar ve bütün suçlarını Şeytanın üzerine yıkıyorlar. Bunu anlatmak için de gerçeği Şeytana kabul ettirmek gerekiyor. Müziği Şeytan icadı olarak tanıtarak, müzik odaklı ilerliyor. Sonunda kötülük öyle bir noktaya geliyor ki "Şeytan bile insanoğlunun yanında melek kalır" diyor film. Bu arada Bülent Kayabaş ışıklar içinde be abi.
0
9 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Konusu itibariyle oldukça farklı bir Türk filmidir. Gerçekten de klasik senaryo anlayışımızı yerle bir edecek bir Yeşilçam yapımı ile karşılaşırız. Şaşırmayınız. Sadece bu özelliği bile takdire değer filmde Faust'a gönderme var.
0
neredeyse 3 yıl önce

Arkadasim seytan filmini beğenenler

Arkadasim seytan filmini içeren raflar

Arkadasim seytan filmi hakkında ilgi çekici içerikler