Benden bu kadar (As Good as It Gets) (1997)

Benden bu kadar (1997)
As Good as It Gets

Puan Like 7.9 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Romantik, Huzur
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
139 dakika
gkhn. Melvin'in günlük programında değişmeyen şey, civardaki bir kahvede yaptığı kahvaltısı. Helen Hunt ise ona tahammül edebilen tek garson olan Carol rolünde. Ancak Carol, astımlı oğlunu büyütmeye çalışan bekar bir anne olduğu için yaşam onun için çok zor. Greg Kinnear, Melvin'in karşı komşusu olma talihsizliğine uğramış yetenekli bir ressam. Sanat dünyasının yeni göz bebeği ve eşcinsel olması, Melvin'in öfkesini çekmesi için yeterli bir neden. Gerçek mutluluğu yakalama şansı hiç yokmuş gibi görünen bu üç New Yorklu'nun kaderi gelişen olaylarla birleşiyor. Ayrıca Verdell adında minik ve çirkin ama sevimli bir köpek var. Huysuz bir bireyin çevresindeki insanlarla birlikte yaşadığı değişimleri anlatan bir romantik komedi .

Yorumlar

tugced profil resmi
tugced
Bi insana ukalalık ve patavatsızlık bu kadar yakışabilirdi :) ne güzel ne tatlı huzurlu bi filmdi bölye! ve gerçekten yüzümü güldürdü hem de sesli güldürdü :) iyi seyirler!!
2 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzlediğim en iyi romantik komedi filmlerinden ve tabi ki adamım Jack NIcholson yine süper oyunculuk sergilemis
1 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Jack Nicholson bir ustalık eseri izlerken hiç bitmesin istiyorsunuz replikleri tekrar başa sarasınız geliyor öyle muazzam bir film izlemeyen kaldıysa çok şey kaçırıyor benden söylemesi :)
Ve filmden bir replik ''Bana daha iyi bir adam olabilmeyi arzulatıyorsun..''

1 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Taze çörek tadında ve en az onun kadar da sıcak bir film. İzlediğinizde neden böyle dediğimi anlayacaksınız. Kendisini üzerinde onlarca kilit bulunan bir kapının ardına saklamış, huysuz, aksi, NALEEET bir adamın aslında farkında olmadan, yavaş yavaş kilitleri açışını izliyoruz. Duyguların süslü cümleler yerine davranışlara döküldüğü ve hiç beklenmedik insanlarda hiç beklenmedik duyguların gizlendiği bir film. Hani derler ya "Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey." İşte her şeyin başladığı film.. Hatta bir tık öteye geçip, demek ki sevdiğimiz şeyin mutlaka insan olması da gerekmiyormuş dedirten bir film. Oyunculuğa bakarsak filmin her karesinden Jack Nicholson kalitesi akıyordu. Öyle yüz hatlarına ve öyle mimiklere sahip bir adam ki romantik komedi filmine de korku gerilim filmine de tam anlamıyla uyum sağlayabiliyor. Oyunculuk demişken köpeği de unutmayalım. Çok sevimli, çok tipsiz, çok bıdık ve çok akıllıydı. Ufaklık sayesinde bazı sahnelerde çok eğlendim. Uzun lafın kısası izleyin arkadaşlar. Tavsiye ediyorum :)
1 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Jack Nicholson kesinlike çok başarılı, karakteri oya gibi işlemiş sanki, Helen Huntda başarılı, ve de çok yakışmışlar, harika bir filmdi, müzikleri çok hoştu:) köpek nasıl şekerdi:) ama Melvin'de ne cevherler varmış da haberimizi yokmuş, iltifatlarına bayıldım, Simon'un iltifatı favorim ama "Mağara adamlarının duvarları yontma nedenisin" vay be dedim:)) harika bir film, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izledim, mutlaka izleyin:)) bu kadar geç izlediğime pişman oldum...
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
İlginç bir filmdi. Melvin karakteri çok kafamı kurcaladı. Gıcık mı, sempatik mi, iyiliksever mi, bencil mi kesinlikle karar veremedim. Eğer amaç buysa gerçekten başarılı olmuş. Jack Nicholson zaten bu rol için biçilmiş kaftan Zaten kendisi de Melvin'in oynadığı en sevimli karakter olduğunu söylemiş. Gerçi ilk etapta John Travolta düşünülmüş bu rol için ama iyi ki olmamış Genel itibariyle çok sevdim filmi. Sıkıcı da gelmedi hiç. Tavsiye ederim.
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Öyle bir sevmişim ki böyle sevmek görülmemiştir.
neredeyse 2 yıl önce
ahmetsoydan profil resmi
ahmetsoydan
içinde harika replikler barındıran konuların ince ince işlendiği izlerken büyük bir keyif uyandıran muazzam eser.

Jack Nicholson her zamanki gibi olağanüstü şu an bu kelimeye baktım ve Jack Nicholson'dan bahsederken yeterli bir anlamı olmadığını farkettim,Helen Hunt'ta mükemmel eşlik etmiş.Oscarı dibine kadar haketmişler.
2 yıldan fazla önce
bukowski profil resmi
bukowski
izlerken hiç bitmesin istedim
2 yıldan fazla önce
OrhanPolat profil resmi
OrhanPolat
jack nicholson'ın ustalık eserlerinden izlemeden ölmeyin
3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
JACK NİCHOLSON UN OYUNCULUĞU Aslında film konu olarak zayıf kalmış. Hem yavaş ilerliyor hem de ana konuya bağlayan ufak ufak olaylar vardır ya, bunlardan yoksun. Ne var ki Jack Nicholson un oyunculuğu bunların tümünü süpürebilecek kalitede. Belki bu yüzden seyredilebilir.
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
çirkin iskelet surat bir helen hunt görmekten başka bir karınız olmuyor
neredeyse 4 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Bu adamın hastası olduğumu önceki yorumlarımda da söylemiştim sanırım. Bokun içinde yuvalansa, sıçsa izlerim diyesim geliyor arkadaş :D iyi film değil belki ama Jack Nicholson varken kötü de değil bu film
4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Jack Nicholson ve Helen Hunt'a OSCAR kazandıran komedi türündeki bizdeki adıyla Benden Bu Kadar oyuncuların uyumlu kimyasıyla seyir zevki yüksek filmlerden bir tanesi. Takıntılarımızın aslında bizleri nelerden mahrum bıraktığı ya da ne gibi denge sıkıntıları yaşatıığı gibi altmetinleri bir tarafa bırakılacak olursa The Descendants için söylenen sabun köpüğü tabiri bu film için de geçerli. İlk yarıda güzel başlayıp temposunu zaman ilerledikçe düşüren ama buna rağmen izleme keyfinden pek bir şey kaybettirmeyen yapım her bünyenin çok beğeneceği türde değil. Sonuçta sinema kişisel bir sanat ama vaktiniz var ve kafa yormayan bir şey izleyeyim diyorsanız da Benden Bu Kadar sizlere keyifli bir iki saat geçirtecek potansiyele de sahip
4 yıl önce

As Good as It Gets filmini beğenenler

As Good as It Gets filmi hakkında ilgi çekici içerikler