Ask, Buyu vs (Love, Spells and All That) (2019)

Ask, Buyu vs (2019)Love, Spells and All That

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler LGBT
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
96 dakika
9
3
33
8
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Ümit Ünal'ın her işini severim, Mubi'de görünce de daha önce izlemediğimden açtım direkt. Film için, 1,5 saatlik Büyükada belgeselinde geçen eski anılar gibiydi diyebilirim daha çok, kötü mü bu? Benim için değil. Film boyunca kameranın sallanması ise gerçekçilik adına günümüzde nadir başvurulan yöntemlerden biri olsa da, arada hatırlatmak iyi diye düşünüyorum. Kısacası, izlenebilir bir iş olmuş fakat konu üzerine Türk sinemasındaki en cesur iş hala Atıf Yılmaz'ın filmografisinde diyebilirim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Objektif olarak bakıldığında film kendi kategorisindeki diğer filmlerden fersah fersah geride fakat ülkemizde bu konular daha baby step aşamasında olduğu için go girl! diyerek desteklemek durumunda hissediyorum kendimi
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
merodesidero profil fotoğrafı
merodesidero
Beni çekmeyen çok şey var filmle ilgili. Diyaloglar çok kasıntı, konu haldır huldur işlenmiş. Ülkemizde mütemadiyen LGBT temalı filmler çekilmiyor zaten bu yüzden bu iki aşkın üzerine gereken emeğin verilmesini çok isterdim. Selen Uçer ve Ayşenil Şamlıoğlu'nun muhteşem oyunculuğu için tekrar tekrar izlenebilir.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
negerekvaryahu profil fotoğrafı
negerekvaryahu
"saçlarının başladığı noktadan ayak parmaklarının bittiği son noktaya kadar her hücren ve hepsinin ürettiği her kelime, her hareket, her ses bana karışsın, benimle olsun."
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
negerekvaryahu profil fotoğrafı
negerekvaryahu

"ilk önce dört ayaklı sonra iki ayaklı sonra da üç ayaklı canlıya ne denir: insan"
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Ben film izlerken sallanan kamerayı hissetmek istemiyorum. Kameranın sürekli sallanması beni çok rahatsız etti izlerken.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Çekim olarak çok çok kötüydü, hikaye çok üstün körü işlenmiş ama galiba ilk Eşcinsel başrollerini olduğu ve tamamen Eşcinsel bir hikayenin işlendiği yapım. Oyuncuları da bu dönemde gösterdikleri cesaretten dolayı tebrik etmek lazım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce