Suikastçinin inanci (Assassin's Creed) (2016)

Suikastçinin inanci (2016)Assassin's Creed

Puan 6.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Uyarlama, Fantastik
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
117
27
427
128
nomorecookie profil fotoğrafı
nomorecookie
Oyunun tanitim videsu bile daha basarili o kadar diyeyim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Oyununu hiç oynamamış birisi olarak konuya ne kadar sadık kalınmış bilemem ama genel olarak orta halli bir filmden öteye gideceğini düşünmüyorum. Biraz ilgi çekici ve ilginç olduğu için çok sıkılmadan izledim diyebilirim. Ancak kasvetli ortamı gerçekten çok boğucuydu.
error_outline
5 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Bir boccia topu için ya Rab ne assasinler şehid oldu.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
genel olarak beğendiğim bir filmdi fantastik sewerim o yüzden konusu da farklı geldi ,macera yönü iyiydi , bazı efektler çok wasattı görmezden gelinerek izlemeye dewam edilir , 2. filmi merak ediyorum .
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
öncelikle filmin oyununu bilmiyorum, ama bilsem bile pek fikrimin değişeceğini zannetmiyorum.. ben açıkcası filmi pek beğenmedim.. ilk başlarda biraz ilgimi çekti ama filmin ortalarından sonuna kadar acayip sıkıldım izlerken.. daha iyi yapabilirlermiş ama olmamış.. yinede izlenebilir bir film.. puanım : 6.0
error_outline
6 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Spoiler sayılabilir------> Alan Rikkin karakteri elmayı aldığında kendiliğinden açılıyor fakat Call veya aguilar ın elinde tuttukları sahnelerde açılmıyor. Tapınakçıların bildiği şifre mi var ki? Aguilar ın suikastçı seçildiği sahnede yüzük parmağı kesiliyordu. Ayrıca bir sahnede de maria karakteri inanç her şeyden önce gelir diyordu. Bana evlilik gibi şeylerin inançta yeri olmadığını düşündürdü. Ama bütün suikastçıların maşallah çocukları olduğunu görüyoruz. Belki nedenini oyunu oynayanlar biliyordur ama bana garip geldi. Cal, Animus ‘ta en son annesiyle konuşuyor, o sahnede başında beyaz kapüşonu olan bayan kafasını kaldırıyor ve Sophia onu görünce hafiften şaşırıyor gibi oluyor. mcGowan Sophia ‘yı götürüyor. Sanki o Sophia ‘nın annesiymiş gibi bir izlenime kapıldım. Babası tapınakçı annesi suikastçı. Bir de kapüşonu beyaz. Suikastçıların üst düzey yetkilisi gibi. Filmde Sophia ‘nın annesinden bahsedilmemesini mantıklı kılan sahne. Cal “herkesin yaşaması gerekmez” dediğinde Sophia itiraz etmemişti. Babasına karşı bir öfkenin baş gösterdiğini düşündürdü. Bir de babası “anneni suikastçi öldürdü” demiş, öyle biliyor. Devam filmde annesi ile karşılaşırsa veya annesinin suikastçı yolunu seçmiş olduğunu öğrenirse babasına olan öfkesi artar ve taraf değiştirebilir. Ayrıca sophia öfkelenirse onunda soyu suikastçilere iyice dayandırılır. Çünkü suikastçilerin hepsi genetik öfkeli. Annesi suikastçi. Bunlar çıksa da lütfen aguilar ‘ın yanındaki maria karakterine dayandırılmasın.
Engizisyon dönemine dinin hâkim olduğu açıkça gösterilmiş. Zamanımıza ise bilim. Din ile taşlı sopalı kavgaya giren suikast çilerimizin karşısında, zamanımızın dini olarak bilim duracak gibi gözüküyor. Sophia ‘nın son sözleri bunun kanıtı niteliğinde.
Neyse genel olarak film aksiyonu iyi, sırıtmayan dövüş sahnelerine sahip. Genetik hafızaya odaklanmış olması ayrı hoşuma gitti. Pek bilmediğimiz bir olguydu bu. Bu yönden anlatımını da güçlü buldum. Animusun görselleri çok iyidi fakat engizisyon pek anlatılmadı ve görsellerini beğendiğimi söyleyemem. Diğer yandan aguilar ve cal senkron sahneleri etkileyici olmuş. cal ın annesiyle konuştuğu animus sahnesi suikastçilerin hepsinin genetik mirası gibi algıladım. Ne olduğu daha belirgin olsaydı güzel olurdu. Filmin iki vurucu repliği vardı bana kalırsa. Biri suikastçilerin yenini. İkincisi izleyiciler için daha önemli olan 30. Dakikadaki alan rikkin ile ekselanslarının konuşması. Çevirip çevirip dinledim. Senaryosu iyi yazılmış bence. Son zamanlarda izlediğim en iyi yapımlardan biri olduğunu düşünüyorum.
error_outline
6 yıldan fazla önce
satir.arasi profil fotoğrafı
satir.arasi
Oyunlarını çok seven biri olarak beni hiç tatmin etmedi film. Çok çok daha iyi işler çıkabilirdi. Belki oyunlarını oynamayan birine ilgi çekici gelebilir bilmiyorum ama bence olmamış.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Emrex profil fotoğrafı
Emrex
Oyuncu kadrosu bile kurtaramamış filmi maalesef. İlk 4 oyunun seveni olarak pek ısınamadım maalesef. Filmin kendi içindeki mantık hatalarını söylemiyorum bile. Devamı gelecekse de günümüzde değil daha fazla animusta geçsin. He yine de oyundaki bi kaç tane mevzuyu taşımışlar onları görmek sevindirse de genel olarak cıxx, ıııh, nöoo, biyenmedim :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
Feanturi profil fotoğrafı
Feanturi
10'dan fazla oyundan oluşan, içinde Leonardo Da Vinci'den Kanuni Sultan Süleyman'a, Haşşaşilerden Kral Aslan Yürekli Richart'a kadar geniş tarihi karakterler ve mekanlar bulunduran, Hz. Adem'den günümüze kadar geniş bir zamanı kapsayan (hatta içinde uzaylılar bile olan) toplamda yüzlerce saatlik oynama süresi olan bir oyun serisinin filmi çekilirse ne olur?
115 dakikalık bir filme böylesine bir hikayeyi sığdırmak tabiki imkansız. "Lucy" filminde olduğu gibi bu filmde de yoğun bir hikaye kısa bir zaman içerisine sıkıştırmaya çalışılmış.
Yinede film güzel aksiyon sahneleri ve iyi seçilmiş kadrosuyla oyunun hikayesini bilen bilmeyen herkese hitap etmeyi başarıyor..
error_outline
6 yıldan fazla önce
sedd1 profil fotoğrafı
sedd1
Bütün oyunlarını bayılarak oynayan birisi için resmen hayal kırıklığı..
error_outline
6 yıldan fazla önce
elganja. profil fotoğrafı
elganja.
ne kadar yetenekli oyuncu kadrosu toplasan da yönetmenin usta bir isim de olsa tek düşüncesi devam filmi çekeriz yeni bir franchise yaratıp paraları cebe indiririz olan yapımcıların elinden iyi film çıkmasının imkansız olduğunun kanıtlarından biri bu gidişle yakın gelecekte iyi bir oyun filmi çıkması zor görünüyor. talihsizliği bu film kıracaktı ama olmadı iyi bir film dediğim kendi başına yeten, ne anlattığını bilen bir sonuca varıp izleyiciyi tatmin ederek salondan uğurlayan filmdir. ne yazık ki assassins creed ne anlattığını bilmiyor ya da anlatacağı şeyleri sonraki filmlere saklıyor, hikayesini bir bütün olarak vermiyor ve sona bağlayamıyor, sonunda da bir şeylerin eksik olduğu hissiyle başbaşa bırakıyor sizi dünya gişe hasılatlarını yorumlamak için erken ama amerikan gişe hasılatlarına bakınca devam filmi olması imkansız olduğu görülüyor, sonuçta böyle ucube bir film olarak kalacak tek başına...
error_outline
6 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Oyunuyla ilgili hiçbir fikrim olmadan izleyince, sinemada güzel vakit geçirdiğim, müzikleriyle çoştuğum bir film oldu. Oyunu bilmedigimden midir bilmem yarım kalan, soru işareti bırakan çok sahne vardı. Film esnasında aksiyon ve müziğin uyumunu beğendiğimden bu soruları sormadım, ama çıkınca filmle ilgili boşluk oluştu. Sonuçta her şeye rağmen felsefi yanı olan bir konusu var ve bunu böyle yüzeysel anlatmak efsanevi olabilecek bir filmi vasatlaştırmış. Devamı gelecek filmlerin finaliyle ilgili beklentiye girmemeyi öğrendim artık. Bu da şaşırtmadı. Sinemada güzel bir tecrübe veriyor. İzleyebilirsiniz.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Hoş bir film olmuş ama beklediğim etkileyicilikte de değildi. Aksiyon sahneleri başarılı ve oyunla direk bağlantılı gibi olmasa da oyunu anımsatan bir çok sahne mevcut. Finali ise vasat. Noldu yani şimdi bitti mi diye kaldım koltukta :D 7/10
error_outline
6 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Bence etkileyici ve ilgi çekici bir filmdi. Oyunu hakkında hiç bir fikrim yok. Ama filmi beğendim şahsen. Görsel olarak fena değildi. Konusu çok hoşuma gitti. Oyuncular gayet başarılıydı. izleyin derim. Ama bence oyunu bilenler değerlendirirken oyundan bağımsız değerlendirirse eğlenebilir ve sevebilir sanırım.
error_outline
6 yıldan fazla önce
sputzke profil fotoğrafı
sputzke
uyarlandigi oyun serisinin yaninda, gercekten son derece sonuk ve egreti durmus bir filmle karsi karsiya kalmanin huznunu yasadim diyebilirim. michael fassbender en azindan 'mesih' rolunu ifa edebilirdi; ancak o da bu durumdan 'oldukca' uzak bir goruntu icindeydi. marion cotillard da her zamanki gibi vasati asamamisti. jeremy irons ise karizmasini, bu filme ziyadesiyle yansitmasini bilir bir eda icindeydi. assassin's creed, keske sadece oyun olarak hatirlansaydi. filme puanim 10 uzerinden 5.
error_outline
6 yıldan fazla önce