Atlikarinca (2011) afişi

Atlikarinca (2011)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
93 dakika
RoYaLSi Erdem, Sevil ve çocukları Edip ve Sevgi’nin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişime uğrar. Edip, yatılı okulda olduğu on yıl boyunca evden uzaklaşmıştır; Erdem’in ise iyi bir yazar olma hayalleri sürmektedir. Bir şekilde değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevgi’nin ani tavır değişikliklerinden şüphelenen Sevil, evin içerisinde yaşanan bazı olayları sorgulamaya girişir ve yıllardır kapalı kapılar ardında saklanan sırrı keşfeder. Erdem bir trafik kazasında yaşamını kaybedince, ölümü ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her üyesi hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır. Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Türkiye'de üstüne fazla film çekilmeyen bir konuyu ele almışlar son derece rahatsızlık veren bir film. İzleyeli uzun zaman olsa da ara ara aklıma düşer acaba benim başıma böyle bir şey gelse ne yapardım diye sorarım kendime Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin.. Sinemamızda da bu konuları ele alan daha fazla film çekilmesini temenni ediyorum, zira saklamak olmamış gibi yapmak kimseye fayda getirmez
6
1 ay önce
Senemini profil resmi
Senemini
Anlatilmak istenenin illa acik secik göze sokmadan da basariyla anlatilabilecegini gördüm bu filmde. Mert Firat'a hayran kaldim ayrica. Cok basarili.
3
neredeyse 3 yıl önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Film bittikten sonra içinizde bir boşluk , kusma isteği ve keşke sadece film kurgusu olsa diyeceğiniz bir hikaye. Ülkemizdeki sayın çok ahlaklı toplum bireyleri tarafından yok sayılmış bir gerçek. Suçludan değil suçtan nefret etmenin içimden gelmediği, nasıl çocuk yetiştiricem ben dedirten sarsıcı bir film. Mert Fırat gibi romantik filmlerde gönlümüze taht kurmuş caaanım adamdan soğutan bir rol.
1
3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Türkiyede az rastlanan türde cesur bir hikaye. Sonuna kadar zorlamamışlar hikayeyeyi ama ülke sineması için bu kadarıda büyük bir adım.
3
3 yıl önce

Atlikarinca filmini beğenenler

Atlikarinca filmini içeren raflar

Atlikarinca filmi hakkında ilgi çekici içerikler