Av mevsimi (Hunting Season) (2010)

Av mevsimi (2010)
Hunting Season

Puan Like 8.3 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
140 dakika
raziyeozenli İşinin ehli bir polis olan Ferman (Şener Şen), yıllanmış tecrübesi, dikkate şayan sezgileri ve konularının uzmanı takipçiliğiyle tüm teşkilatta küçük çapta bir efsanedir. Kendi aralarında Ferman'dan “Avcı” diye bahsederler. Teşkilatın bir diğer figürü ise yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) olarak dikkat çekmektedir. Bu çılgın ikili, cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez” olarak aralarında dolaşır. Öldürülen genç bir kız, onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en varlıklı adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı adamlarla karşı karşıya bırakacaktır. Hayatını karısına adayan, onun illet hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) delicesine bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyada turist gibi dolaşan çömez Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını bir daha asla eski haline dönüştüremeyecektir.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Dev kadrolu, muhteşem senaryolu, harika oyunculuklarla ve atmosfer ile süslenmiş yerli yapımlar arasında çok üst seviyelerde olan muhteşem bir film. İzlerken merak ettiren, yorumlatan kaliteli bir polisiye filmi. Bu kadar beklettiğim için kendime kızıyorum. Mutlaka izlenmeli.
2 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Dünya polisiye-gerilim sinemasıyla karşılaştırıldığında senaryo açısından geri kalabilir belki ama onlar Şener Şen'le Cem Yılmaz'la ve filmdeki daha birçok ustayla aynı dili paylaşmanın gururunu ne bilsin. Dram yönü çok kuvvetle olmakla birlikte bütün oyuncular cuk diye oturmuştu keşke şunun yerine şu oynasaydı diyebileceğim tek kişi bile yok bu ayrıca başarıdır bence
12 ay önce
TheBride profil resmi
TheBride
Bence Türk sinemasında çekilmiş, usta oyuncuları bir araya getirmiş en başarılı gizem ve gerilim filmlerinden bir tanesi. Fim 2010 yılında çekilmiş ve günümüze kadar 7 yıllık süreçte bu kadar başarılı filmlerin çekilmemiş olması ise üzücü.
1 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Türkiye Cumhuriyeti topraklarından çıkan en iyi filmlerdendir. Müthiş bir kurguya ve oyuncu performansına sahiptir. Oyuncular resmen rolleri için biçilmiş kaftan. Uluslararası platformlarda daha çok başarı istedik ama olmadı. Genede olsun çok başarılı bir film
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Sanırım ülkede en son izleyenlerden biri de ben oluyorum :D Güzel bir filmdi. Dev oyuncu kadrosuna asla lafım olamaz! :) Konusu ile finali ile kısaca her şeyi ile çok güzeldi. Sürükleyiciydi. Merak uyandırdı. Tahmin ettirdi. Evet Türkler de yapıyor işte arada böyle muazzam filmler :) Hayırlı seyirler izlemeyenlere. :D
3 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Unutulmaz bir filmdir!
3 yıldan fazla önce
oguzhank8 profil resmi
oguzhank8
Cem Yılmaz gitsin komedi yapsın insanlar bir yıl boyunca Cem Yılmaz komedi filmi yapsında gülelim mutlu olalım denejenere olalım diye bekliyorlar adam gidiyo dram filminde oynuyo bide Şener Şenle oynuyo gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi oyuncularından biriyle hayatta izlemem hayattada izlemicem. Demiştim arkadaşıma , oda bana izledikten sonra Cem Yılmaz bidaha dramdan başka bir şey yapmasın diceksin dedi. Bi vakit yabancı bir polisiye film izleyecekken aklıma geldi Av Mevsimi açtım bütün önyargılarımla birlikte girdim o nasıl el bildiğin plastik vsvs.... sonraki 139 dakika nasıl geçti hatırlamıyorum o kadar akıcı o kadar harika o kadar mükemmel olmuşki hele Cem Yılmaz'ın müthiş oyunculuğunun ve Şener Şen'in tecrübesinin yanına Çapkından beri takip ettiğim Okan Yalabık katılınca bitti benim için derken benim için tek KRAL olan Çetin Tekindoru , kaybedenler kulübünden hayran olduğumuz Rıza Kocaoğlunu görünce heyecanımı yorum yazarken bile hissediyorum ve ne kadar anlamsız olursa olsun heyecanımı anlamanız baabında yorumu düzenlemeden direk göndere basıyorum. İzlediğim en başarılı Türk filmi ve 1 . sıramı uzun süre sonra değiştirdim.
neredeyse 4 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Genelde fazla komedi ya da fazla dram yaptığımız için bu yapımlara alışık değiliz. Alışılmışın ötesinde kasvetli bir havası var bu bile güzellik katmış. Ve Cem yılmaz....
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Türk yapımı böyle filmler yapıyorsak güzel derim. Oyuncu kadrosu süper. Sahneler süper. Çekimler harika. Konu da çok güzel.
4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bazı filmler vardır ki beğenmezsin ama "dislike" vermeye de gönlün razı olmaz , bu da o filmlerden biri. Çetin Tekindor her zamanki profesyonelliğiyle ancak Şener Şen'e rolünü yakıştıramadım. Şener Şen'in ustalığından sual olunmaz ama rol oturmamış, emanet gibi durmuş.
4 yıl önce
ridvangegen profil resmi
ridvangegen
Cem Yılmaz'ın gerçek bir oyuncu olduğunu gösterdiği film Av Mevsimi'dir.
4 yıl önce
ABGOKSER profil resmi
ABGOKSER
Kolay kolay unutulmıyacak bir yapıt.Vurucu sahneleri çok başarılı.
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
haftasonu aile üyeleriyle izlenebilecek standart bir polisiye
4 yıldan fazla önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Oyuncularına, oyunculuklarına, konusuna, finaline bayıldığım filmdir.
4 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
bana göre yapılmış en iyi türk yapımlarından
4 yıldan fazla önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Sırf Cem YILMAZ' ın Hayde şarkısını söylediği sahne için bile izlenir.
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
kaliteli ve sürükleyici bir yapım olmuş ama melisa sözen filme hiç olmamış .
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Cinayet masasındaki tecrübesi nedeniyle Avcı lakabının hakkını veren Komiser Ferman ile adı deliye çıkmış İdris baba-oğul kadar birbirine yakın iki polistir. Aralarına antropoloji mezunu bir çömez olan Hasan katılmıştır. Üçü öldürülen genç bir kızın katilini bulmakla görevlendirilir. Soruşturma sırasında uyuşturucu ticaretinden zengin bir işadamına kadar farklı insanlarla karşılaşacak bu üç polisin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.
4 yıldan fazla önce

Av mevsimi filmini beğenenler

Av mevsimi filmi hakkında ilgi çekici içerikler