Avatar (2009)

Avatar (2009)

Puan Like 7.3 / 30 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
162 dakika
Ricky.McFloyd Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklar. Bilimadamları, kendi NA'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na'vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na'vier ile barışçıl yollardan temas kurmak. Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
1.5 sene beklemiştim bu filmin çıkmasını. Sonra koşa koşa sinemaya gittim ilk sabah seansına girdim. Malum kimse olmaz sabah. Anca en arka sıra doludur. Orada malum zaten ne olduğu :D :D neyse gözlüğü taktım ve hipnotize oldum. Zamanının en etkili 3d filmiydi. O zamana kadar öyle bir tecrübe hiç yaşamamıştım. Öyle bir derinlik, öyle bir teknoloji vardı ki etkisi hala geçmedi. Ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. James Cameron ise nasıl bir dahi olduğunu kanıtlamış oldu bu filmde. Hikaye, kurgu, cgi, animasyonlar, özellikle müzikler müthişti. Celine Dion Titanic den Sonra ikinci büyük başarısını göstermiş. Müthiş. Arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok emek harcanmış, kaliteli bir film.. sıkılmadan izlenir.
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Daha önce yarım yamalak izleyip pek beğenmediğim bir filmdi fakat çokca karşıma çıkması ve seveninin de çok olması nedeniyle tekrar izleyeyim dedim. Genelde tekrar izlediklerimde daha da çok sıkılırım ama buna bayıldım. Mükemmel bir hayal gücü çok başarılı görsel efektlerle birleştirilmiş. Süre uzun ama o dünyaya dalıyor insan ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyor. Belkide ilk seferde hakkında çıkan söylentilerin etkisiyle önyargılı yaklaştım bilmiyorum ama türünde başı çeken filmlerden biri kesinlikle.
3 yıldan fazla önce
MeKa profil resmi
MeKa
Tamam iyi hoş, çok emek harcanmış olduğu da belli ama gereksiz uzun bir film. Son bir saat kalası isyan ettirebiliyor bu yüzden. Onun haricinde elbette 3D izlemenizi tavsiye ederim.
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MUTLAKA 3D İZLEYİN Aslında hiçbir filmi 3 boyutlu sevmem. Klasik perdeciyim. Ama 'Avatar' hariç. 3 boyutlu izleyince hem görsellik, hem de anlatılmak istenen daha iyi vurgulanmış, bunu fark ediyorsunuz. Güzel hikaye. Yer yer duygusal. Bir açıdan teknoloji ve doğal yaşamın karşılıklı mücadelesi de denebilir.
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Söylentilere göre cameron bu filmi çekmeden 12 yıl önce düşünmüi fakat o zamanın teknolojisi buna müsade etmediği için biraz beklemiş. Film konu açısından çok büyük bir fark yaratmasa da görsel bir şölen diyebileceğimiz cinsten. Reklamını da çok iyi yaptı. Sonunda da belki devamını çekebiliriz sahnesi çekip bıraktılar.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir film. Fakat hayranı olduğumu ve ya inanılmaz bulduğumu söyleyemeyeceğim.
4 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Bu filmden daha çok kazanabilecek bir film daha çıkacak mı acaba :) Yıl olmuş 2014 daha geçebilen film yok hasılat konusunda $2,787,965,087 nedir ya :)
4 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Filmi izlerken 1 saniye bile sıkılmadığım bir filmdir. Çünkü kurgulanan şeyler o kadar güzel ki yapımcının hayal gücüne hayran kaldım :)
4 yıldan fazla önce
filmsever profil resmi
filmsever
izlediğim en iyi bilimkurgu filmi...
4 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Görsel açıdan büyüleyici, içerik olarak ise klasik anlatının çizgisinde bir film. Doğaya zulmeden, savaşçı insan ve karşısında barışçıl, doğa uyumlu "öteki"ler.. Filmi beğenmiş olmama rağmen, artık kahramanın "ötekiler"den çıktığı bir film izlemek istiyorum. Şu seçilmiş kişi klişesi aşılsın, yerine yeni bir klişe gelsin artık..
4 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
Farkındalık
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
"gorsel solen" ifadesi hic bu kadar anlamli olmamisti... izlerken cennet boyle birsey olmali diye gecti icimden... ah bir de hikaye biraz orjinal olsaydi keske...
neredeyse 5 yıl önce
dodopirso profil resmi
dodopirso
Sinema sektorund çığır acmis bir bas yapit.
neredeyse 5 yıl önce
dodopirso profil resmi
dodopirso
Sinema sektorunde çığır acmis bir bas yapit
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
yok öyle bir hayal gücü gerçekten inanılmaz efektleri ve konusu ile çok iyi bir film james cameron bence harika bir dünya yaratmış
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
HD olarak izlemiştim. Geçenlerde 3D olarak yine izledim ve arşivimde mevcut..10 numara film
5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
James Cameron yıllarca üzerine çalıştıktan sonra gelişen 3D teknolojisinin desteğiyle bir hayli ses getiren yapım efektleri ile olduğu kadar konusuyla da insanı şaşırtan bir yapıya sahip. Hollywood etliye sütlüye en azından bu denli büyük bütçeli yapımlarda dokunmayı pek sevmez lakin filmin temel mesajının son derece yüksek oranda savaş karşıtlığı ve çevreyi koruma üzerine odaklı oluşuçok para harcanan gösterişli yapımlardan farklı bir yere konumlanmasını sağlıyor.
5 yıl önce
sacmalamabunlar profil resmi
sacmalamabunlar
eh işte
5 yıl önce

Avatar filmini beğenenler

Avatar filmi hakkında ilgi çekici içerikler