Avatar (2009) afişi

Avatar (2009)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.4 / 24 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
162 dakika
Ricky.McFloyd Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklar. Bilimadamları, kendi NA'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na'vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na'vier ile barışçıl yollardan temas kurmak. Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
1.5 sene beklemiştim bu filmin çıkmasını. Sonra koşa koşa sinemaya gittim ilk sabah seansına girdim. Malum kimse olmaz sabah. Anca en arka sıra doludur. Orada malum zaten ne olduğu :D :D neyse gözlüğü taktım ve hipnotize oldum. Zamanının en etkili 3d filmiydi. O zamana kadar öyle bir tecrübe hiç yaşamamıştım. Öyle bir derinlik, öyle bir teknoloji vardı ki etkisi hala geçmedi. Ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. James Cameron ise nasıl bir dahi olduğunu kanıtlamış oldu bu filmde. Hikaye, kurgu, cgi, animasyonlar, özellikle müzikler müthişti. Celine Dion Titanic den Sonra ikinci büyük başarısını göstermiş. Müthiş. Arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
1 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok emek harcanmış, kaliteli bir film.. sıkılmadan izlenir.
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Daha önce yarım yamalak izleyip pek beğenmediğim bir filmdi fakat çokca karşıma çıkması ve seveninin de çok olması nedeniyle tekrar izleyeyim dedim. Genelde tekrar izlediklerimde daha da çok sıkılırım ama buna bayıldım. Mükemmel bir hayal gücü çok başarılı görsel efektlerle birleştirilmiş. Süre uzun ama o dünyaya dalıyor insan ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyor. Belkide ilk seferde hakkında çıkan söylentilerin etkisiyle önyargılı yaklaştım bilmiyorum ama türünde başı çeken filmlerden biri kesinlikle.
2 yıl önce
MeKa profil resmi
MeKa
Tamam iyi hoş, çok emek harcanmış olduğu da belli ama gereksiz uzun bir film. Son bir saat kalası isyan ettirebiliyor bu yüzden. Onun haricinde elbette 3D izlemenizi tavsiye ederim.
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MUTLAKA 3D İZLEYİN Aslında hiçbir filmi 3 boyutlu sevmem. Klasik perdeciyim. Ama 'Avatar' hariç. 3 boyutlu izleyince hem görsellik, hem de anlatılmak istenen daha iyi vurgulanmış, bunu fark ediyorsunuz. Güzel hikaye. Yer yer duygusal. Bir açıdan teknoloji ve doğal yaşamın karşılıklı mücadelesi de denebilir.
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Söylentilere göre cameron bu filmi çekmeden 12 yıl önce düşünmüi fakat o zamanın teknolojisi buna müsade etmediği için biraz beklemiş. Film konu açısından çok büyük bir fark yaratmasa da görsel bir şölen diyebileceğimiz cinsten. Reklamını da çok iyi yaptı. Sonunda da belki devamını çekebiliriz sahnesi çekip bıraktılar.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir film. Fakat hayranı olduğumu ve ya inanılmaz bulduğumu söyleyemeyeceğim.
3 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Bu filmden daha çok kazanabilecek bir film daha çıkacak mı acaba :) Yıl olmuş 2014 daha geçebilen film yok hasılat konusunda $2,787,965,087 nedir ya :)
3 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Filmi izlerken 1 saniye bile sıkılmadığım bir filmdir. Çünkü kurgulanan şeyler o kadar güzel ki yapımcının hayal gücüne hayran kaldım :)
3 yıl önce
filmsever profil resmi
filmsever
izlediğim en iyi bilimkurgu filmi...
3 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Görsel açıdan büyüleyici, içerik olarak ise klasik anlatının çizgisinde bir film. Doğaya zulmeden, savaşçı insan ve karşısında barışçıl, doğa uyumlu "öteki"ler.. Filmi beğenmiş olmama rağmen, artık kahramanın "ötekiler"den çıktığı bir film izlemek istiyorum. Şu seçilmiş kişi klişesi aşılsın, yerine yeni bir klişe gelsin artık..
3 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
Farkındalık
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
"gorsel solen" ifadesi hic bu kadar anlamli olmamisti... izlerken cennet boyle birsey olmali diye gecti icimden... ah bir de hikaye biraz orjinal olsaydi keske...
3 yıldan fazla önce
dodopirso profil resmi
dodopirso
Sinema sektorund çığır acmis bir bas yapit.
3 yıldan fazla önce
dodopirso profil resmi
dodopirso
Sinema sektorunde çığır acmis bir bas yapit
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
yok öyle bir hayal gücü gerçekten inanılmaz efektleri ve konusu ile çok iyi bir film james cameron bence harika bir dünya yaratmış
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
HD olarak izlemiştim. Geçenlerde 3D olarak yine izledim ve arşivimde mevcut..10 numara film
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
James Cameron yıllarca üzerine çalıştıktan sonra gelişen 3D teknolojisinin desteğiyle bir hayli ses getiren yapım efektleri ile olduğu kadar konusuyla da insanı şaşırtan bir yapıya sahip. Hollywood etliye sütlüye en azından bu denli büyük bütçeli yapımlarda dokunmayı pek sevmez lakin filmin temel mesajının son derece yüksek oranda savaş karşıtlığı ve çevreyi koruma üzerine odaklı oluşuçok para harcanan gösterişli yapımlardan farklı bir yere konumlanmasını sağlıyor.
3 yıldan fazla önce
sacmalamabunlar profil resmi
sacmalamabunlar
eh işte
neredeyse 4 yıl önce

Avatar filmini beğenenler

Avatar filmini içeren raflar

Avatar filmi hakkında ilgi çekici içerikler