Avatar (2009)

Avatar (2009)

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
162 dakika
3553
103
8671
164
Özet Fragman Beğenenler
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Zamanında izlemediğim, izlemek içinde köşe bucak kaçtığım filmlerden birisiydi. Sinemada 3D olarak izlemek çok çok güzel olurmuş ve büyülermiş. Zamanı gelince izlemem daha iyi olmuş. Yaratıcı, görsel efektleriyle kaliteli bir film olmuş. Çok çok başarılı..
error_outline
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Sonunu biraz olsun tahmin edebildiğim Ancak görsellik ve Farklılık olarak güzel bir film.En kısa serinin ikinci filmini izlemek dileğiyle.7.8
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Çıktığı yıllarda dillerden hiç düşmeyen- hatta şu an bile ışıltısını koruyan bir başyapıt. Çok emek harcanmış evet ve buna değmiş. Akıl almaz bir hayal gücü ✨
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
İyi bir sinema salonunda, adeta büyülenmişcesine izlediğim bir filmdi Avatar. Modern Pocahontas hikayesine sahip bu harika evreni daha sonra evde izlediğimde, aynı tadı alamamıştım. Kesinlikle perdede izlenecek, "işte sinema" dedirten bir yapımdı. Bir daha sinemaya gelse, yine son teknoloji bşr salona gider ve izlerdim. Darısı ikinci filme.
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
İlk çıktığında izlediklerimden. Muhteşem ve bambaşka bir evren. Yıllardır çoğumuz bu evrenin devamının gelmesini dört gözle bekliyoruz. Çok güzel bir fantastik yapım.
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
1.5 sene beklemiştim bu filmin çıkmasını. Sonra koşa koşa sinemaya gittim ilk sabah seansına girdim. Malum kimse olmaz sabah. Anca en arka sıra doludur. Orada malum zaten ne olduğu :D :D neyse gözlüğü taktım ve hipnotize oldum. Zamanının en etkili 3d filmiydi. O zamana kadar öyle bir tecrübe hiç yaşamamıştım. Öyle bir derinlik, öyle bir teknoloji vardı ki etkisi hala geçmedi. Ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. James Cameron ise nasıl bir dahi olduğunu kanıtlamış oldu bu filmde. Hikaye, kurgu, cgi, animasyonlar, özellikle müzikler müthişti. Celine Dion Titanic den Sonra ikinci büyük başarısını göstermiş. Müthiş. Arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
error_outline
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok emek harcanmış, kaliteli bir film.. sıkılmadan izlenir.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Daha önce yarım yamalak izleyip pek beğenmediğim bir filmdi fakat çokca karşıma çıkması ve seveninin de çok olması nedeniyle tekrar izleyeyim dedim. Genelde tekrar izlediklerimde daha da çok sıkılırım ama buna bayıldım. Mükemmel bir hayal gücü çok başarılı görsel efektlerle birleştirilmiş. Süre uzun ama o dünyaya dalıyor insan ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyor. Belkide ilk seferde hakkında çıkan söylentilerin etkisiyle önyargılı yaklaştım bilmiyorum ama türünde başı çeken filmlerden biri kesinlikle.
error_outline
jeje profil fotoğrafı
jeje
Tamam iyi hoş, çok emek harcanmış olduğu da belli ama gereksiz uzun bir film. Son bir saat kalası isyan ettirebiliyor bu yüzden. Onun haricinde elbette 3D izlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
MUTLAKA 3D İZLEYİN Aslında hiçbir filmi 3 boyutlu sevmem. Klasik perdeciyim. Ama 'Avatar' hariç. 3 boyutlu izleyince hem görsellik, hem de anlatılmak istenen daha iyi vurgulanmış, bunu fark ediyorsunuz. Güzel hikaye. Yer yer duygusal. Bir açıdan teknoloji ve doğal yaşamın karşılıklı mücadelesi de denebilir.
error_outline
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Söylentilere göre cameron bu filmi çekmeden 12 yıl önce düşünmüi fakat o zamanın teknolojisi buna müsade etmediği için biraz beklemiş. Film konu açısından çok büyük bir fark yaratmasa da görsel bir şölen diyebileceğimiz cinsten. Reklamını da çok iyi yaptı. Sonunda da belki devamını çekebiliriz sahnesi çekip bıraktılar.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Güzel bir film. Fakat hayranı olduğumu ve ya inanılmaz bulduğumu söyleyemeyeceğim.
error_outline
muzi0606 profil fotoğrafı
muzi0606
Bu filmden daha çok kazanabilecek bir film daha çıkacak mı acaba :) Yıl olmuş 2014 daha geçebilen film yok hasılat konusunda $2,787,965,087 nedir ya :)
error_outline
muzi0606 profil fotoğrafı
muzi0606
Filmi izlerken 1 saniye bile sıkılmadığım bir filmdir. Çünkü kurgulanan şeyler o kadar güzel ki yapımcının hayal gücüne hayran kaldım :)
error_outline
filmsever profil fotoğrafı
filmsever
izlediğim en iyi bilimkurgu filmi...
error_outline