Avatar (2009)

Avatar (2009)

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
162 dakika
3230
102
8281
162
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
İyi bir sinema salonunda, adeta büyülenmişcesine izlediğim bir filmdi Avatar. Modern Pocahontas hikayesine sahip bu harika evreni daha sonra evde izlediğimde, aynı tadı alamamıştım. Kesinlikle perdede izlenecek, "işte sinema" dedirten bir yapımdı. Bir daha sinemaya gelse, yine son teknoloji bşr salona gider ve izlerdim. Darısı ikinci filme.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
İlk çıktığında izlediklerimden. Muhteşem ve bambaşka bir evren. Yıllardır çoğumuz bu evrenin devamının gelmesini dört gözle bekliyoruz. Çok güzel bir fantastik yapım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
1.5 sene beklemiştim bu filmin çıkmasını. Sonra koşa koşa sinemaya gittim ilk sabah seansına girdim. Malum kimse olmaz sabah. Anca en arka sıra doludur. Orada malum zaten ne olduğu :D :D neyse gözlüğü taktım ve hipnotize oldum. Zamanının en etkili 3d filmiydi. O zamana kadar öyle bir tecrübe hiç yaşamamıştım. Öyle bir derinlik, öyle bir teknoloji vardı ki etkisi hala geçmedi. Ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. James Cameron ise nasıl bir dahi olduğunu kanıtlamış oldu bu filmde. Hikaye, kurgu, cgi, animasyonlar, özellikle müzikler müthişti. Celine Dion Titanic den Sonra ikinci büyük başarısını göstermiş. Müthiş. Arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
error_outline
4 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok emek harcanmış, kaliteli bir film.. sıkılmadan izlenir.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Daha önce yarım yamalak izleyip pek beğenmediğim bir filmdi fakat çokca karşıma çıkması ve seveninin de çok olması nedeniyle tekrar izleyeyim dedim. Genelde tekrar izlediklerimde daha da çok sıkılırım ama buna bayıldım. Mükemmel bir hayal gücü çok başarılı görsel efektlerle birleştirilmiş. Süre uzun ama o dünyaya dalıyor insan ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyor. Belkide ilk seferde hakkında çıkan söylentilerin etkisiyle önyargılı yaklaştım bilmiyorum ama türünde başı çeken filmlerden biri kesinlikle.
error_outline
5 yıldan fazla önce
MeKa profil resmi
MeKa
Tamam iyi hoş, çok emek harcanmış olduğu da belli ama gereksiz uzun bir film. Son bir saat kalası isyan ettirebiliyor bu yüzden. Onun haricinde elbette 3D izlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MUTLAKA 3D İZLEYİN Aslında hiçbir filmi 3 boyutlu sevmem. Klasik perdeciyim. Ama 'Avatar' hariç. 3 boyutlu izleyince hem görsellik, hem de anlatılmak istenen daha iyi vurgulanmış, bunu fark ediyorsunuz. Güzel hikaye. Yer yer duygusal. Bir açıdan teknoloji ve doğal yaşamın karşılıklı mücadelesi de denebilir.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Söylentilere göre cameron bu filmi çekmeden 12 yıl önce düşünmüi fakat o zamanın teknolojisi buna müsade etmediği için biraz beklemiş. Film konu açısından çok büyük bir fark yaratmasa da görsel bir şölen diyebileceğimiz cinsten. Reklamını da çok iyi yaptı. Sonunda da belki devamını çekebiliriz sahnesi çekip bıraktılar.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir film. Fakat hayranı olduğumu ve ya inanılmaz bulduğumu söyleyemeyeceğim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Bu filmden daha çok kazanabilecek bir film daha çıkacak mı acaba :) Yıl olmuş 2014 daha geçebilen film yok hasılat konusunda $2,787,965,087 nedir ya :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Filmi izlerken 1 saniye bile sıkılmadığım bir filmdir. Çünkü kurgulanan şeyler o kadar güzel ki yapımcının hayal gücüne hayran kaldım :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
filmsever profil resmi
filmsever
izlediğim en iyi bilimkurgu filmi...
error_outline
6 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Görsel açıdan büyüleyici, içerik olarak ise klasik anlatının çizgisinde bir film. Doğaya zulmeden, savaşçı insan ve karşısında barışçıl, doğa uyumlu "öteki"ler.. Filmi beğenmiş olmama rağmen, artık kahramanın "ötekiler"den çıktığı bir film izlemek istiyorum. Şu seçilmiş kişi klişesi aşılsın, yerine yeni bir klişe gelsin artık..
error_outline
6 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
Farkındalık
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
"gorsel solen" ifadesi hic bu kadar anlamli olmamisti... izlerken cennet boyle birsey olmali diye gecti icimden... ah bir de hikaye biraz orjinal olsaydi keske...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce