Serçelerin Şarkısı (Avaze gonjeshk-ha) (2008)

Serçelerin Şarkısı (2008)Avaze gonjeshk-ha

Puan 9.2 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
96 dakika
95
0
206
145
eminuk profil resmi
eminuk
Geçim sıkıntısının en çarpıcı yansımalarından birini izledim. Bir taraftan şehrin keşmekeşinde evine ekmek götürmeye çalış, bir taraftan saf,temiz insanları kullanmaya,kandırmaya çalışan sansarlarla uğraş...Gerçekten yaşanılan zorlukları sonuna kadar hissettim. Tabii ki daha büyük zorlukları da izledik ama bu filmdeki doğallık çoğunda yoktu. Kısacası izleyiciyi nasıl ağlatsak derdine düşmeyen, sıcacık bir film olmuş. Buna rağmen hiç gözyaşı dökmediğimi söyleyemem. Bonus: Ibrahim Tatlıses şarkıları.:)
report_problem
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa

Hayatın içinden bir hikâye olması güzel. Ailesi için yoksullukta geçimlerini sağlamaya çalışan bir babanın ve ailenin yaptıklarını anlatan duygu yüklü , muazzam bir yapım.
report_problem
3 yıldan fazla önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Bir süre sonra evin 6. bireyi olarak hissetmeye başlıyorsunuz. Aşırı doğal ve bizden bir aile ortamı.Tam bir yaşam mücadelesi örneği.
İzlenilesi bir film tavsiye ederim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
deryaasari profil resmi
deryaasari
iran filmlerindeki en belirgin durum burda yine kendini göstermiş. olaylar
geri planda kalıyor. daha çok ''hissiyat'' filmi.
report_problem
4 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Harika harikaa ????
report_problem
4 yıldan fazla önce
selinblgn profil resmi
selinblgn
İran sineması bu filmle gönlümü kazandı diyebilirim.Gördüğüm en doğal ve içten filmlerden biri ...Kesinlikle izleyin derim.
report_problem
5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
İran sinemasının en sevdiğim yönü en basit konuyu bile sürükleyici bir şekilde anlatıyor olmasi sanırım. Bu filmde çok başarılı buldum. oyuncular çok gerçek ve bizim insanımıza çok benziyor karakterler. bazı kelimeler aynı. İbrahim Tatlıses dinlemeleride işin. cilasi :). çok beğendim tavsiye ederim. bide baba evin direğidir yaw..
report_problem
5 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
bu sekilde hayata tutunmaya calisan insanlari anlatan filmler her zaman etkiliyor beni...ve simdiye kadar izlediklerim arasinda hic bos cikmadi...
report_problem
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
sıradan bir hikaye olmasına rağmen çok etkileyici. oyunculuklar tabi ki yine harika! samimi ve aynı zamanda yüzde tebessüm bıraktıran bir film. sanırım yavaş yavaş iran sinemasına ilgim artıyor.
report_problem
6 yıldan fazla önce