Serçelerin Şarkısı (Avaze gonjeshk-ha) (2008)

Serçelerin Şarkısı (2008)Avaze gonjeshk-ha

Puan 9.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
96 dakika
100
0
216
146
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
Okulda bir sinema klübü yürütme görevi verildi bana. Ortaokul öğrencileri, Adana, tüketim çocukları. Ne açsam sıkılıyorlar. Animasyon dahil. Sonra bir gün okulun interneti gidince flash belleğimde olan tek filmi açmak zorunda kaldım. O da serçelerin şarkısı idi. Çocuklar filme bayıldılar. Bunun gizemini üç yıldır çözemedim :D Ama öyle bir film sanırım..
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Mükemmel bir film. Kalbim parçalanarak izledim..
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Geçim sıkıntısının en çarpıcı yansımalarından birini izledim. Bir taraftan şehrin keşmekeşinde evine ekmek götürmeye çalış, bir taraftan saf,temiz insanları kullanmaya,kandırmaya çalışan sansarlarla uğraş...Gerçekten yaşanılan zorlukları sonuna kadar hissettim. Tabii ki daha büyük zorlukları da izledik ama bu filmdeki doğallık çoğunda yoktu. Kısacası izleyiciyi nasıl ağlatsak derdine düşmeyen, sıcacık bir film olmuş. Buna rağmen hiç gözyaşı dökmediğimi söyleyemem. Bonus: Ibrahim Tatlıses şarkıları.:)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa

Hayatın içinden bir hikâye olması güzel. Ailesi için yoksullukta geçimlerini sağlamaya çalışan bir babanın ve ailenin yaptıklarını anlatan duygu yüklü , muazzam bir yapım.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Merveg. profil fotoğrafı
Merveg.
Bir süre sonra evin 6. bireyi olarak hissetmeye başlıyorsunuz. Aşırı doğal ve bizden bir aile ortamı.Tam bir yaşam mücadelesi örneği.
İzlenilesi bir film tavsiye ederim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
deryaasari profil fotoğrafı
deryaasari
iran filmlerindeki en belirgin durum burda yine kendini göstermiş. olaylar
geri planda kalıyor. daha çok ''hissiyat'' filmi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Harika harikaa ????
error_outline
7 yıldan fazla önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
İran sineması bu filmle gönlümü kazandı diyebilirim.Gördüğüm en doğal ve içten filmlerden biri ...Kesinlikle izleyin derim.
error_outline
8 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
İran sinemasının en sevdiğim yönü en basit konuyu bile sürükleyici bir şekilde anlatıyor olmasi sanırım. Bu filmde çok başarılı buldum. oyuncular çok gerçek ve bizim insanımıza çok benziyor karakterler. bazı kelimeler aynı. İbrahim Tatlıses dinlemeleride işin. cilasi :). çok beğendim tavsiye ederim. bide baba evin direğidir yaw..
error_outline
8 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
bu sekilde hayata tutunmaya calisan insanlari anlatan filmler her zaman etkiliyor beni...ve simdiye kadar izlediklerim arasinda hic bos cikmadi...
error_outline
9 yıldan fazla önce
BuseY. profil fotoğrafı
BuseY.
sıradan bir hikaye olmasına rağmen çok etkileyici. oyunculuklar tabi ki yine harika! samimi ve aynı zamanda yüzde tebessüm bıraktıran bir film. sanırım yavaş yavaş iran sinemasına ilgim artıyor.
error_outline
neredeyse 10 yıl önce