Yenilmezler: Sonsuzluk Savasi - Bölüm 2 (Avengers: Endgame) (2019)

Yenilmezler: Sonsuzluk Savasi - Bölüm 2 (2019)Avengers: Endgame

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
181 dakika
195
5
476
21
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Ve sonunda bitirdim. Sinemasal durumdan çok teknoloji ve yeşil arka fonların bol bol kullanıldığı bir aksiyon filmi diyebiliriz. Carol'un sahnesi çok kısa olmuş ve Amerika güzellemesi yapacağız diye asgard'ı yemiş. İyilik ve dürüstlüğe layık olan şey amerika mı? saçmalamışlar. Filmin o anından sonra propagandaya bağlaması saçmalıktı. İnfinity bir geçiş filmi olduğu için bol aksiyon doluydu. Burada ise tek bir amaç olduğu için infinity daha iyi gibi geliyor insanlara ama bu son film daha fazla bir amaca yönelik ve zaman çizgisinde ilerliyor.

Doktor Strange kısımlarının aslında daha fazla katkılı olmasını isterdim. Filmin sonunda da Fury ve Carol'un yıllar sonra buluşmasına istinaden bir konuşma içerisine girmesini beklemedim değil hani... üzüldüm tek kısım ise benim güzeller güzeli Nat'im.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Eleştirilmesi gereken çok nokta olabilir. Ama 11 yıllık bu evrenin finali en olması gereken şekilde yapıldı bence. RDJ'ı solo filmlerden çok Avengers filmlerinde daha başarılı buldum hep. Bir ihtimal Black Widow filminde tekrar görebileceğiz kendisini.Filmin son yarım saati epik bir savaş sahnesine sahip ama çok karışıktı. Onun dışında Avengers'da her kahramana en az 2-3 film çekilirken Thanos'un solo filmi olmaması bana göre büyük bir kayıp oldu. Aslında bu evren genel olarak solo filmlerin sıralaması konusunda biraz başarısız. Belirli bir düzende ilerlemesini isterdim ama bu fırsat da ellerinden kaçtı. Umarım 4. Evre ve sonrası bu konuda başarılı olur. Son olarak teşekkürler Stan Lee.
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Tüm seriye yakışır güzel bir son oldu. İlk bölüm biraz ağır ve sıkıcı ilerlemiş olsa da genel olarak iyiydi efektler için bir şey demeye gerek bile yok, oyunculuklar zaten malum :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Hakikaten efsane bir seri sonu oldu... 10/9
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Koca bir devrin sonu. 10 yıllık seriye yakışır bir veda. Hemen hemen her duyguyu yaşattı diyebilirim. İlerleyen zamanlarda filmleri ve karakterleri merak ediyorum.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
şimdi neler olacak efsane diğer karakterler devam edecek ama hangi konu üzerinden şimdi ilk çıkan spiderman 2. filmi ile ipucu arayıp devam ediceğiz. İyi seyirler marvel işi biliyor fazla sorguya gerek yok :)
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Büyük bir seri için yeterli bir veda filmiydi.Filmin ilk yarısı önceki filmde olanların sonuçlarını göstermek ve ekibin hem yas tutup hem çözüm arayışlarını anlattığından dolayı durağan ve duygusal geçiyor.Devam ettikçe heyecanını ve aksiyonunu sürekli arttırdı.Her filmin kendine ait bir teorisi var tabiki ancak zaman yolculuğuyla ilgili açıklama hoşuma gitmedi.Zaman yolculuğuyla ilgili olarak Geleceğe Dönüş daha mantıklı geliyor.Son olarak Russo kardeşlerin iki filmde de Hulk'a hakettiği değeri vermediğini düşünüyorum.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben kahraman filmlerinin bol aksiyonlu kısımlarından tuhaf bir şekilde sıkılan bir izleyiciyim. O sebeple çoğunluğun sıkıldığı ilk kısım benim daha çok hoşuma gitti. Karamanların insani yönünü görmek, bazı duygusal iniş çıkışlarına şahit olmak daha çok tatmin etti beni. Ikıncı kısım da heyecan ve son film birini öldürürler belki diye gergin bekleyiş içinde geçti. Ben kahraman filmlerine çok anlam yüklemeyen biri olarak sevdim. Uzun suresine rağmen de hiç sıkılmadım.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Merduk profil fotoğrafı
Merduk
Söylenildiği kadar iyi olmayan, Infinity War sayesinde overrated olan, ancak fanların ve seyircinin kalbine dokunan, tam olarak istediği şeyi veren bir film. Ama kesinlike overrated. Infinity War'ın hakkı yendi.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Ben bayıldım efsane bir kapanış filmiydi bence. Film çok heyecanlıydı yerimde sakin durmak için gerçekten zorlandım çok fazla duygu geçişi birarada yaşadım ama her saniyesine değer tekrar izleyeceğiim kesinlikle:)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Vay be. 2008 yılında Iron Man filmiyle başlayan serüven nerelere geldi. Robert Downey Jr. Marvel evreninin en iyi yarım saatini bu filmin sonunda izleyeceksiniz demişti ben biraz daha abartıyorum sinema tarihinin en epik savaşını izledik. Filme dair şunu söylemek istiyorum ilk önce gerçekten de tüm evreni kapsayan bir film olmuş. Yahu şunun bahsi nası geçmez ya da şu nasıl görünmez dediğim kimse gelmiyo aklıma bu 11 yıllık süreçte. Ayrıca bugüne kadar hem yüksek esprili ve yüksek tempolu filmler izledik bu filmin ise yine yer yer güldürse de büyük bir bölümünün ağır işlenip dramla gitmesi benim en beğendiğim noktalarından birisi oldu. Yani son filmde yine sürekli aksiyon ve bol bol kahkaha atalım istemezdim. Hemen hemen her karakterde duyguyu yakalattı bana ve gereksiz dram tadı vermedi. Imdb listesinde tüm zamanlara çok büyük giriş yapmasından dolayı beklentim enteresandı açıkcası bayılmamayı bekliyodum filme fakat serinin en iyi filmiydi diyebilirim. Yaklaşık üç saat olmasına rağmen son saatinde bir çok duyguyu birlikte yaşatıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Filmde Türk filmini aratacak cinsten sahneler vardı. Bazı sahneler aşırı derecede uzundu. Tamamen süre bundan uzun. İlk yarıda hiç bir olay yok
anlatım olarak geçti. Aksiyon bir ara tavan yaptı ama sonunda gerçekten fazla duygusallık vardı.Diğer filmlerin aksine çok açıklar vardı. Özelikle zamanlar arası geçişlerde. Serinin son filmi olmasından kaynaklı izlenmesi gereken bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Ne desem nasıl anlatsam. Ramazan ayında iftar vaktini gelişini nasıl çileli, nasıl istekli beklediysem filmin bitmesini de öyle bekledim. Avengers diye gittik romantik- dram izledik . Son 15-20 dakikası hariç hiiiiiç sevmedim. Ehh bayılanlar da oldu tabii, izleyip karar verin :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Kesinlikle çok iyi bir film değil ama aşırı güzel bir film. Kendi içinde çelişen bir cümle kurduğumu biliyorum ama gerçekten karmakarışık duygular içerisindeyim. Filmi nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum ama bir fan olarak filmi hem sevdim hem de sevmedim. Sevdim çünkü; görmek istediğim şeyleri gördüm, aşırı coştuğum sahneler izledim. Özellikle filmin ikinci yarısında o kadar inanılmaz ve epik olaylar yaşanıyor ki ikinci yarıyı nefes almadan izledim diyebilirim. Bu yüzden aşırı keyif aldım. Sevmedim çünkü; mantığını sorguladığım yerler oldu. Geçiştirilen sahneler vardı. Kendimi hazırladığımı düşündüğüm ama hiçte hazır olmadığımı anladığım anlar oldu. Bu yüzden hislerim karmakarışık. Tuhaf hissediyorum. Belki de 22 filmlik efsanenin sonunu izlemek, son olduğunu bilmek böyle hissettiriyor. Her şeye rağmen seriyi güzel bitirdiklerini düşünüyorum. Bence beklediğimize değen bir film olmuş. Bu yüzden teşekkürler Marvel, teşekkürler Avengers. Hem de 3000 kez. 10/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
ilaydadilan profil fotoğrafı
ilaydadilan
bir saniyesinde bile sıkılmadığım, serinin en iyi filmiydi. yalnız sonu için mendilleriniz hazır gidin
error_outline
3 yıldan fazla önce