Anestezi (Awake) (2007)

Anestezi (2007)Awake

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Gizem, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
84 dakika
348
12
1511
169
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bu ne tansiyon yükselten bir filmdir böyleee. Enfes eeeenfes.
error_outline
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Güzel twistler var, izleyin derim ?
error_outline
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
error_outline
Couldhard profil fotoğrafı
Couldhard
error_outline
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
bence filmin ismi yanlış konu olarak da tıbben yapılanlar hatalı tıbbi açıdan izlememek gerek konu güzel iyi bağdaştırılmış birde izlemeden önce bir yorum okudum bizim eyşan falan jessica alba karşısında melek kalmış diye arkadaşın yorum isabetli çok hoşuma gitmişti iyi seyirler.
error_outline
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Ortalama bir gerilim filmi olduğunu düşünmekle birlikte sürükleyici bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Süresi de kısa olduğu için kısıtlı zamanınız varsa bu filmle değerlendirebilirsiniz. Filmin konusu ilgi çekici ama tek bir konuya odaklanmıyor ki bu benim hoşuma giden bir şey oldu. 7/10
error_outline
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir------> "gerçek olaydan esinlenilmiş" ten kasıt sadece bu hastalık. gerisi kurgu bana kalırsa. dr jack harper ve ekibinin bunu neden yaptıkları bir kaç replikten fazlasını hak ediyordu. bence yetersiz olan kısım buydu ve önemliydi. anestezi sırasındaki hayal sahneleri iyi ki eklenmiş, yoksa sıkılırdım. ameliyat bölümü görselleri de yetersizdi. evlenme kararı ve hemen sonrasında ameliyat masasına yatması saçma geldi. ayrıca zengin bir aile, annesi "oğlumu makineden çıkarmayın" size 10 tane makine alayım diyebilir böylece clay makine de yaşamaya devam ederken bir kalp bulunabilirdi. hemen sökülmek istenmesi garip geldi. son sahne. sanırım annesiyle clay ın konuşması yürekleri burkmuştur. hatırlayalım, annesi olayı çözüyor ve oğlunu kurtarmak için intihar edip kalbini oğluna veriyor. bunu neden daha önce düşünmedi acaba diye düşündürdü beni. hayal sahnesinde clay ile konuşması gerekli bir sekanstı. clay masadan kalkamazsa bütün mal varlığına servet avcısı sam oturacak ve anne oğlunun katili olduğunu bildiği biriyle yan yana çalışmak zorunda kalacaktı. aslında mal varlığını korumanın tek yolu oğlunu canlı tutması. sadece oğlu için yaptığını izleyiciye kanıtlamak için o sekans gerekliydi. böyleyken bile bence bir soru işareti aslında.
gerilimi yetersiz çünkü film endişe hissi yaratamadan olaya giriyor. ameliyat öncesine fazlasıyla zaman ayrılmış olsa da clay ile sam ın nasıl tanıştığını göstermemiş. böylesine büyük bir planı anlatan yapım burayı eksik bırakmamalıydı. teması ne kadar ilginç olsa da izlerken sıkmaması bence bir mucize. hayden beğendiğim bir oyuncu ama filmde anneyi canlandıran lilith beresford en iyi performanstı.
error_outline
serein profil fotoğrafı
serein
Biz de Ezel dizisindeki Eyşan'a laf ederdik. Filmdeki kızın yanında Eyşan melekmiş^^
Ameliyat kısmı daha derin konulu ve daha uzun olsaymış daha güzel olurmuş sanki.
error_outline
yahsiii07 profil fotoğrafı
yahsiii07
Ana gibi "yar" olmaz sözünün ne kadar doğru olduğunu hatırlatan bir film. Muazzam.
error_outline
mels profil fotoğrafı
mels
Uzun zaman önce izlediğim ve beni etkileyen bir filmdi. Hayretle, kızgınlıkla, şaşkınlıkla bitirdim filmi. Mutlaka mutlaka mutlaka izlenmesi gereken film. Benim en en iyilerimin arasındadır kendileri. :D Ayrıca Anakin Skywalker da başrolde daha ne olsun. :D
error_outline
muratalkas profil fotoğrafı
muratalkas
Sağlık Sektörünü sallayan film :)) düşünmeden izleyin...
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Harika bir film.. Kesinlikle seyretmeye değer...
error_outline
kubra.tegilmez profil fotoğrafı
kubra.tegilmez
Kesinlikle izleyin konusu gerçekten güzel ilk izlediğimde çok şaşırmıştım gerçekten iyi bir film
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
MÜMKÜN MERTEBE ABARTISIZ Olaylar neticede bir filmde geçse dahi, oldukça gerçekçi olmaya özen gösterilmiş. Tıbben mümkün olan bir durum üzerinden konu işlenmiş. Seyre değer bir film.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Nicelerimizi anesteziden soğutan film, ha zaten sevilecek bir şey değil ama bu filmle birlikte herkese bir paranoya gelmişti. Sürprizli sonu filmde eksik, gedik ne varsa unutturuyor bence.Halihazırda bir ameliyat korkunuz varsa izlemeyin.
error_outline