Anestezi (Awake) (2007) afişi

Anestezi (2007)
Awake

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Gizem, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
84 dakika
yazcsefa Clay( Hayden Christensen) geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında anestezik farkındalık aı verilen bir durumu yaşamaktadır. Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissediyordur ama anestezinin etkisiyle hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur. Clay, zihni içinde bir yolculuğa çıkar. İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Joby Harold' un imzasını taşıyan bu gerçeküstü psikolojik gerilim; gerçekten başarılı bir yapım olma özelliği gösteriyor.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> "gerçek olaydan esinlenilmiş" ten kasıt sadece bu hastalık. gerisi kurgu bana kalırsa. dr jack harper ve ekibinin bunu neden yaptıkları bir kaç replikten fazlasını hak ediyordu. bence yetersiz olan kısım buydu ve önemliydi. anestezi sırasındaki hayal sahneleri iyi ki eklenmiş, yoksa sıkılırdım. ameliyat bölümü görselleri de yetersizdi. evlenme kararı ve hemen sonrasında ameliyat masasına yatması saçma geldi. ayrıca zengin bir aile, annesi "oğlumu makineden çıkarmayın" size 10 tane makine alayım diyebilir böylece clay makine de yaşamaya devam ederken bir kalp bulunabilirdi. hemen sökülmek istenmesi garip geldi. son sahne. sanırım annesiyle clay ın konuşması yürekleri burkmuştur. hatırlayalım, annesi olayı çözüyor ve oğlunu kurtarmak için intihar edip kalbini oğluna veriyor. bunu neden daha önce düşünmedi acaba diye düşündürdü beni. hayal sahnesinde clay ile konuşması gerekli bir sekanstı. clay masadan kalkamazsa bütün mal varlığına servet avcısı sam oturacak ve anne oğlunun katili olduğunu bildiği biriyle yan yana çalışmak zorunda kalacaktı. aslında mal varlığını korumanın tek yolu oğlunu canlı tutması. sadece oğlu için yaptığını izleyiciye kanıtlamak için o sekans gerekliydi. böyleyken bile bence bir soru işareti aslında.
gerilimi yetersiz çünkü film endişe hissi yaratamadan olaya giriyor. ameliyat öncesine fazlasıyla zaman ayrılmış olsa da clay ile sam ın nasıl tanıştığını göstermemiş. böylesine büyük bir planı anlatan yapım burayı eksik bırakmamalıydı. teması ne kadar ilginç olsa da izlerken sıkmaması bence bir mucize. hayden beğendiğim bir oyuncu ama filmde anneyi canlandıran lilith beresford en iyi performanstı.
1
3 ay önce
Ayselturkoglu profil resmi
Ayselturkoglu
Biz de Ezel dizisindeki Eyşan'a laf ederdik. Filmdeki kızın yanında Eyşan melekmiş^^
Ameliyat kısmı daha derin konulu ve daha uzun olsaymış daha güzel olurmuş sanki.
3
7 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Ana gibi "yar" olmaz sözünün ne kadar doğru olduğunu hatırlatan bir film. Muazzam.
2
1 yıl önce
mels profil resmi
mels
Uzun zaman önce izlediğim ve beni etkileyen bir filmdi. Hayretle, kızgınlıkla, şaşkınlıkla bitirdim filmi. Mutlaka mutlaka mutlaka izlenmesi gereken film. Benim en en iyilerimin arasındadır kendileri. :D Ayrıca Anakin Skywalker da başrolde daha ne olsun. :D
2
1 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Sağlık Sektörünü sallayan film :)) düşünmeden izleyin...
0
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Harika bir film.. Kesinlikle seyretmeye değer...
0
2 yıl önce
kubra.tegilmez profil resmi
kubra.tegilmez
Kesinlikle izleyin konusu gerçekten güzel ilk izlediğimde çok şaşırmıştım gerçekten iyi bir film
3
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MÜMKÜN MERTEBE ABARTISIZ Olaylar neticede bir filmde geçse dahi, oldukça gerçekçi olmaya özen gösterilmiş. Tıbben mümkün olan bir durum üzerinden konu işlenmiş. Seyre değer bir film.
0
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Nicelerimizi anesteziden soğutan film, ha zaten sevilecek bir şey değil ama bu filmle birlikte herkese bir paranoya gelmişti. Sürprizli sonu filmde eksik, gedik ne varsa unutturuyor bence.Halihazırda bir ameliyat korkunuz varsa izlemeyin.
1
2 yıldan fazla önce
jujiko profil resmi
jujiko
bana invisible'ı hatırlatan film...anesteziden korkutmuştur biraz,ama film olarak pek bi ekstrası yoktur bana göre ortalama bi filmdir
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
evde tek başına daki çocuk büyümüş de böyle tıbbi gerilimlerde oynamaya başlamış!
0
2 yıldan fazla önce
Neslii profil resmi
Neslii
Çok çok acayip bir filmdi.. Bayağı etkilenmiştim.. Hatta anestezi korkumu bu film yüzünden kaptımm.. Abbaaaoovv , fenaaa ,)
1
neredeyse 3 yıl önce
starch profil resmi
starch
Hayretle izledim. İzlenmesi gereken filmlerden...
1
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
farklı bir konusu olan etkileyici ve şaşırtıcı bir film , tabi bu filmi izledikten sonra ( gerçek olaydan esinlenildiği için ) ameliyata girerken korkunuz daha da artıyor .
0
3 yıl önce

Awake filmini beğenenler

Awake filmini izlemek isteyenler

Awake filmini içeren raflar

Awake filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön