Uyanislar (Awakenings) (1990)

Uyanislar (1990)Awakenings

Puan 8.3 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
121 dakika
252
2
680
287
Rainbow profil resmi
Rainbow
''Herkes uyuyor ama ben uyanığım'' Öncelikle De niro 'ya olan ayrı hayranlığım bu filmle onu gözümde daha da yüceltti :) Ana -oğul ilişkisi çok samimi.Mücadele gerçekten güzel şey :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Beğendiğim ve etkilendiğim bir film oldu. Duygu yüklü olmasının yanı sıra umudu, mücadeleyi, iyiliği anlatan; hayatı sorgulatıp dersler almanızı sağlayan bir yapım. Oyunculuklar da mükemmel zaten. İzlemeyen arkadaşlara öneririm.. 8/10
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Açıkçası Fargo'dan sonra gerçek hikayedir ibaresi pek dikkatimi çekmiyor. bu hevesimi azaltsa da filme karşı acayip sempati yüklüyüm şuan. Robin Williams'a her şey yakışıyor da en çok doktor rolleri yakışıyor. Keşke yanımızda olmaya devam etseydi :/ robert de niro'ya zaten denecek söz yok. harika oyuncular harika hikaye... geç kalmasaymışım iyi olacakmış :/
report_problem
3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
İlk cümlem şu olacak "BU FİLM GERÇEK BİR HİKAYEYE DAYANMAKTADIR." Filmi, bu olayların gerçekten yaşandığını, bu insanların gerçekten var olduğunu bilerek izlemek çok ama çok önemli. O kadar etkileyici bir yapım ki nasıl anlatsam bilemiyorum. Gözyaşlarımı defalarca silmek zorunda kaldığımı söylesem yeterli olur mu acaba? Filmin içeriğini anlatmamı isterseniz size ufak bir liste yapmam gerekir. Aslında bu liste hayatın kendisi de diyebilirim. Sevgi, inanç, aile gibi şeylerin yanında sadece özgürce sokakta yürüyebilmenin, gideceğimiz yönü seçebilmenin veya hangi yemeği yiyip hangisini yemeyeceğimize karar verebilmenin ne kadar önemli ve ne kadar muhteşem şeyler olduğunu hiç düşünmüş müydünüz? Filmin bence bize hatırlattığı ve yüzümüze çarptığı çok fazla şey var. Tüm bunların yanında, filmi izlerken kendinize soracağınız soru ise şu olmalı, "Gerçekten elimizdeki hayatın değerini biliyor muyuz, yoksa yaşamayı unutmuş insan yığınlarından mı ibaretiz?" Cevabı size bırakıyorum. Oyunculuklara gelecek olursak hayran olduğum iki dev isim Robin Williams ve Robert De Niro bir arada. Böyle olunca da filmin her saniyesinden kalite akıyor. Özellikle genel olarak dik duruşu ve karizmasıyla karşımıza çıkan Robert De Niro'yu böyle bir rolde görmek de ayrı bir etkileyici. Altın harflerle yazılacak bir oyunculuk sergilediğini söylesem abartmış olmam bence. Mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Hiç bekletmeyin böyle bir filmi. Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Ahh Robin Williams nasıl kalite kokan bir adamsın oyuculuğun filmlerde adının geçmesiyle izlemek arasında kalır Robert De Niro bu role nasıl girdin bilmiyorum bu kadar olur ve şu replik
Bakışı, demir parmaklıklardan bakmaktan öyle yorgun düştü ki, artık daha fazla bakamıyor onun için sanki binlerce parmaklık varmış ve parmaklıkların arkasında dünya yokmuş gibi sürekli daracık çemberlerde yürüyüp dururken güçlü uzun adımları, büyük bir isteğin felç olduğu bir merkez etrafındaki ayin dansı gibi... Sonra göz perdeleri sessizce kalkar ve bir şekil içeri girer omuzların dar sessizliğinden süzülür kalbe ulaşır ve ölür..
report_problem
3 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
2 ustadan usta işi oyunculuk ve muazzam bir hikaye. Gerçek olması insanı daha çok etkiliyor. Müzikleriyle , oyunculuğuyla , konusuyla kendisini izlettiren muhteşem bir film. Kesinlikle izlenmeli.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Baş rolünden yardımcı role kadar buram buram oyunculuk..
report_problem
4 yıldan fazla önce
SNOWS profil resmi
SNOWS
Üniversitede ödev olarak bu filmi hazırlamıştım bende yeri çok büyük.
report_problem
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Şahane oyunculuklar var bu filmde. Eğer dostluk sizin için gerçekten önemli bir kavramsa film sizi mutlaka etkileyecektir. Senaryo gerçek hayattan alıntı olduğu için kurgu ve sürükleyicilik önemsiz bir konumda. Genel olarak baktığımızda güzel ve tatlı bir film.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Robin Williams ve Robert De Niro nun oyunculuk dersleri verdiği film diyebiliriz..Muhteşem bir mücadele ve sevgi örneğini anlatır..
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
deniro ile williams'ın karşılıklı döktürmeleri...
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Robert De Niro'nun muhteşem performansı ve yine hayatımızın değerini bilmemize dair mesajlar :) güzel bir film..
report_problem
6 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
söz konusu hastalığın insanın yüreğini burkan yönlerine rağmen verdiği mücadele ile sadece hastalarının hayatını değiştirmekle kalmayan, kendi hayatının da hastası sayesinde değişmesine tanık olan bir doktorun hikayesi. de niro'nun da bana kalırsa en iyi oyunculuk performanslarından birine tanık oluyoruz. çok zor bir rolün altından ustaca kalkıyor. yaşama ve anı fark etmeye yönelik carpe diem felsefesi ölü ozanlar derneği gibi bu filmde de robbie williams'ın yanında. bu sefer öğreten değil öğrenen tarafta williams.
report_problem
6 yıldan fazla önce