Uyanislar (Awakenings) (1990) afişi

Uyanislar (1990)
Awakenings

Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
121 dakika
brkmsl Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer'ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareketsiz görünen hastaları tedavi etmek ister. Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlacı Leonard Lowe üzerinde denemek için izin alan doktor, ilk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.

Sefa profil resmi
Sefa
2 ustadan usta işi oyunculuk ve muazzam bir hikaye. Gerçek olması insanı daha çok etkiliyor. Müzikleriyle , oyunculuğuyla , konusuyla kendisini izlettiren muhteşem bir film. Kesinlikle izlenmeli.
1
29 gün önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Baş rolünden yardımcı role kadar buram buram oyunculuk..
3
8 ay önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
Üniversitede ödev olarak bu filmi hazırlamıştım bende yeri çok büyük.
0
11 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
Şahane oyunculuklar var bu filmde. Eğer dostluk sizin için gerçekten önemli bir kavramsa film sizi mutlaka etkileyecektir. Senaryo gerçek hayattan alıntı olduğu için kurgu ve sürükleyicilik önemsiz bir konumda. Genel olarak baktığımızda güzel ve tatlı bir film.
0
neredeyse 2 yıl önce
99PercentInvisible profil resmi
99PercentInvisible
Robin Williams ve Robert De Niro nun oyunculuk dersleri verdiği film diyebiliriz..Muhteşem bir mücadele ve sevgi örneğini anlatır..
0
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
deniro ile williams'ın karşılıklı döktürmeleri...
0
2 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Robert De Niro'nun muhteşem performansı ve yine hayatımızın değerini bilmemize dair mesajlar :) güzel bir film..
1
2 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
söz konusu hastalığın insanın yüreğini burkan yönlerine rağmen verdiği mücadele ile sadece hastalarının hayatını değiştirmekle kalmayan, kendi hayatının da hastası sayesinde değişmesine tanık olan bir doktorun hikayesi. de niro'nun da bana kalırsa en iyi oyunculuk performanslarından birine tanık oluyoruz. çok zor bir rolün altından ustaca kalkıyor. yaşama ve anı fark etmeye yönelik carpe diem felsefesi ölü ozanlar derneği gibi bu filmde de robbie williams'ın yanında. bu sefer öğreten değil öğrenen tarafta williams.
0
2 yıldan fazla önce

Awakenings filmini beğenenler

Awakenings filmini izlemek isteyenler

Awakenings filmini içeren raflar

Awakenings filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön