Babam ve Oglum (My Father and My Son) (2005)

Babam ve Oglum (2005)My Father and My Son

Puan 9.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
112 dakika
1663
32
5806
147
Özet Fragman Beğenenler
Thebulletslapper profil fotoğrafı
Thebulletslapper
baba filminde marlon brando yerine keşke çetin tekindor oynasaydı.
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Repliklerinin akıllara kazıldığı harika bir yerli yapım. Çok etkileyici. Duygu seli yaşatan bir film.
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Unutulmazlar arasına girmeye hak kazanmış bir Türk filmi. Mutlaka izleyin.
error_outline
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Dram ve ötesi. En azından dram bile olsa böyle filmler olsun. Afişler müzikler oyunculuklar en üst düzeyde. Kurgu şahane. Muhakkak göz dolduracak bir sahneye rastlarsınız. Normalde her sahne hüzünlü ama en azından bir tanesi sizi zorlar. Film çıkalı 10 yıl olmuş dram sevmediğim için izlememiştim ama bazen izlemek lazım. Bu da o bazenlerden.
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
AĞLATAN FİLM Bir değil bütün oyuncuları performans üstü performans göstermiş! İlk 10 dak içinde gösterilen sahneler, önce, buna mı ağlıyor insanlar diye düşündürtüyor. Ama sonra konu bir ilerliyor ki, 2. devre tut kendini tutabilirsen. Egeli tiplemeler müthiş.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Muhteşem bir film gerçekten. İzleyip de gözleri yaşaramyan insana az rastlanır sanırım. Gerçi şuan için 14 kişi beğenmemiş onlar ender insanlar olabilir :) Başlarda biraz sıkıcı ilerleyeceğini düşünmüştüm izlerken fakat sonra film birden patlıyor ve sizi de bu patlamayla parçalıyor dersem çok yanlış bir tanım olmaz sanırım.
error_outline
ENeMyPeAcE profil fotoğrafı
ENeMyPeAcE
Bu filme ne denirki..Başyapıttır
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Çağan Irmaktan harika bir film oyuncular da tek kelimeyle süper izlenmesi gereken filmlerden :)
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
babamla izlemiştik bir kere de babamın gözlerinin dolduğunu görmüştüm
error_outline
yabann profil fotoğrafı
yabann
Yakın tarihimizdeki bir acı olay , 1980 darbesi .. Parçalanan aileler, binlerce gözaltı , idam edilen insanlar , cezaevi işkenceleri , fişlenen insanlar .. 100 film çekseler bu 1980 darbesi sonrası yaşananlardan 100 film daha cıkar .. Çağan Irmak süper bir filme imza atmış . Baba - oğul ilişkisi ülkemizde biraz daha farklıdır bu konuya da çok güzel değinmiş.. İnsanın içi cız ediyor filmde bazı sahnelerde . Hala izlemeyen arkadaşları görünce üzülüyorum. Çekilen en iyi türk filmlerinden biri.
error_outline
neway profil fotoğrafı
neway
Güzel ülkemde yapılmış başarılı olarak adlandırabileceğim nadir filmlerdendir. Ağzı yüzü yamultacak derecede gözyaşı, bir süre kendine gelemeyip boş ve anlamsız gözlerle dünyaya bakma gibi etkileri bulunmaktadır. Yalnız izlenmesi tavsiyedir
error_outline
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
tek kelimeyle süper...gözyaşlarınıza hakim olamazsınız
error_outline
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz (babası o dönemde bir çok erkek çocuğa verilen ismi koymuş) yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege’deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar. Deniz’in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor)okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmiştir çünkü.Sadık’ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni Deniz’den ayrılmak zorunda oluşudur; küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Kelimenin tam anlamıyla Deniz bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini. Evin yanaşmaları,küs teyze(Şerif Sezer), traktör kullanan ve telsizle konuşan müthiş bir babaanne(Hümeyra), bileğinden boğazına kadar bilezikle dolaşan gelin Hanife (Binnur Kaya) ve saf bir amca (Yetkin Dikinciler).Düşünsenize hepsi bağırarak ve hep bir ağızdan konuşuyor. Sadık Uğruna savaştığı bir Türkiye’ye ve terk ettiği sevgilisiyle ve kendiyle kasabada yüzleşirken; çocuk, dedesinin ve babasının arasındaki tüm buzları eritecektir
error_outline