Cennetin çocukları (Bacheha-Ye aseman) (1997)

Cennetin çocukları (1997)Bacheha-Ye aseman

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
89 dakika
305
3
726
332
Özet Fragman Beğenenler
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Canım Kardeşim filminin İran versiyonu diyebiliriz. Bir çift ayakkabı için bir hikaye yazılsaydı ancak bu kadar güzel olurdu. Yoksul bir ailedeki iki kardeş ve ailesine hissettirmeden yaşadıkları zorluklar ve birbirlerini idare etme şekli... Güzel filmdi, duygusal dramı tam yerindeydi.
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Majidi'nin en sevdiğim filmi. Yoksulluk, bir çift eski ayakkabı üzerinden inanılmaz etkileyici bir şekilde sunulmuş. Hintliler de pizza üzerinden, adını şu an hatırlayamadığım benzer bir film yapmaya çalışmışlardı fakat benim için, bu film kadar etkileyici olamamıştı.
Canım Kardeşim ile beraber, benim "yokluk" deyince aklıma gelen ilk eserlerdendir. Bunun, çoğumuzun bir şekilde bulaştığı tüketim dünyasında anca filmi izleyip, sonra ayakkabımın ucu biraz yırtıldı diye yenisini sipariş edince bir anlamı kalmıyor ama, ayrı konu.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Hayat kadar acı ve sert ...
error_outline
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
Çocuğumuzun azmi muhteşemdi bir ayakkabı nelere kadir değilmi .
error_outline
Hakkl07 profil fotoğrafı
Hakkl07
Bir ayakkabı nelere kadir...
error_outline
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Çocukken top oynadığım için yırtılan ayakkabılarımı hatırladım. Okulda utandığımdan delik kısmını saklamak için elimden geleni yapardım. Delik olduğu anlaşılmasın diye sıradan kalkmazdım. Babamda öyle hemen alamazdı ayakkabı bir iki kere tamirciye gider gelirdi o ayakkabı sonra alınırdı yenisi.
error_outline
trevor profil fotoğrafı
trevor
fakirlik ve çocukluk diye bir şey var. bunu hatırlattı.
error_outline
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Şükretmeyi hatırlatan, elindekilerin kıymetini farkettiren bir yapım. Konusu ne kadar basit gibi dursa da izleyiciye hissettirdikleri hiçte basit olmayan; izlerken o çocuklarla bir olup durumlarına, kederlerine, çabalarına ortak eden, yoksulluk dışında kardeşliği de anlatan, kardeş sevgisine de değinen etkileyici bir İran filmi.
error_outline
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Hüngür hıçkırık ağlayasınız geliyor ve buna bile layık görmüyorsunuz kendinizi. Çoğu kez aldıklarınıza şikayet ettiklerinize bakıp çocukları hatırlıyorsunuz. En iyi çocuk oyuncular en iyi hikaye?❤
error_outline
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Bunu anladım ki bu filmi küçük yaşta izlemenin tadı bi başka. Uzun süre yeni ayakkabı isteyemediğimi hatırlıyorum. O derece bi etkisi olmuştu. Küçüklere izlettirmek şart.
error_outline
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
minicik bedenlerine sığamayacak kadar büyük yürekleri olan çocukların hikayesi..
error_outline
hexagon profil fotoğrafı
hexagon
çooook beğendim..film hemen içine alıyo sizi...hikayenin başından sonuna kadar ali ve kardeşine ayakkabı alma isteğiyle doldu içim..Wadjda'yıda aynı duygularla izlemiştim..şiddetle tavsiye edilir..
error_outline
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
uzun bi hikaye var belli ki.. kısa bi parçasını izliyorsunuz. öncesinin de sonrasının da size kaldığı güzel bi film. çok samimi, babanın halleri ayrıca güzel. biraz spoiler olucak ama ilk defa bi başarıya üzülüceksiniz.
error_outline
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
Çok güzel Duygusal bir film.Alinin ağlamaklı hali bitirdi beni, oyunculuk süper..İzlemeyen varsa tavsiye ederim.

error_outline
TabuttaRovasata profil fotoğrafı
TabuttaRovasata
İran sineması adına bir gurur kaynağıdır. Yanlış hatırlamıyorsam izlediğim ilk iran filmiydi ve bu film sayesinde bir çok iran filmiyle tanışma fırsatım oldu. İran sinemasını bilmeyenler için izlenesi ilk filmdir.
error_outline