Cennetin çocuklari (Bacheha-Ye aseman) (1997)

Cennetin çocuklari (1997)Bacheha-Ye aseman

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
89 dakika
294
3
706
337
arifcicek profil resmi
arifcicek
Canım Kardeşim filminin İran versiyonu diyebiliriz. Bir çift ayakkabı için bir hikaye yazılsaydı ancak bu kadar güzel olurdu. Yoksul bir ailedeki iki kardeş ve ailesine hissettirmeden yaşadıkları zorluklar ve birbirlerini idare etme şekli... Güzel filmdi, duygusal dramı tam yerindeydi.
error_outline
yaklaşık 1 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Majidi'nin en sevdiğim filmi. Yoksulluk, bir çift eski ayakkabı üzerinden inanılmaz etkileyici bir şekilde sunulmuş. Hintliler de pizza üzerinden, adını şu an hatırlayamadığım benzer bir film yapmaya çalışmışlardı fakat benim için, bu film kadar etkileyici olamamıştı.
Canım Kardeşim ile beraber, benim "yokluk" deyince aklıma gelen ilk eserlerdendir. Bunun, çoğumuzun bir şekilde bulaştığı tüketim dünyasında anca filmi izleyip, sonra ayakkabımın ucu biraz yırtıldı diye yenisini sipariş edince bir anlamı kalmıyor ama, ayrı konu.
error_outline
3 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Hayat kadar acı ve sert ...
error_outline
10 ay önce
Geotitan profil resmi
Geotitan
Çocuğumuzun azmi muhteşemdi bir ayakkabı nelere kadir değilmi .
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Hakkl07 profil resmi
Hakkl07
Bir ayakkabı nelere kadir...
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Çocukken top oynadığım için yırtılan ayakkabılarımı hatırladım. Okulda utandığımdan delik kısmını saklamak için elimden geleni yapardım. Delik olduğu anlaşılmasın diye sıradan kalkmazdım. Babamda öyle hemen alamazdı ayakkabı bir iki kere tamirciye gider gelirdi o ayakkabı sonra alınırdı yenisi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
fakirlik ve çocukluk diye bir şey var. bunu hatırlattı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Şükretmeyi hatırlatan, elindekilerin kıymetini farkettiren bir yapım. Konusu ne kadar basit gibi dursa da izleyiciye hissettirdikleri hiçte basit olmayan; izlerken o çocuklarla bir olup durumlarına, kederlerine, çabalarına ortak eden, yoksulluk dışında kardeşliği de anlatan, kardeş sevgisine de değinen etkileyici bir İran filmi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Hüngür hıçkırık ağlayasınız geliyor ve buna bile layık görmüyorsunuz kendinizi. Çoğu kez aldıklarınıza şikayet ettiklerinize bakıp çocukları hatırlıyorsunuz. En iyi çocuk oyuncular en iyi hikaye?❤
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Bunu anladım ki bu filmi küçük yaşta izlemenin tadı bi başka. Uzun süre yeni ayakkabı isteyemediğimi hatırlıyorum. O derece bi etkisi olmuştu. Küçüklere izlettirmek şart.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Biryudumviski profil resmi
Biryudumviski
minicik bedenlerine sığamayacak kadar büyük yürekleri olan çocukların hikayesi..
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
hexagon profil resmi
hexagon
çooook beğendim..film hemen içine alıyo sizi...hikayenin başından sonuna kadar ali ve kardeşine ayakkabı alma isteğiyle doldu içim..Wadjda'yıda aynı duygularla izlemiştim..şiddetle tavsiye edilir..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
uzun bi hikaye var belli ki.. kısa bi parçasını izliyorsunuz. öncesinin de sonrasının da size kaldığı güzel bi film. çok samimi, babanın halleri ayrıca güzel. biraz spoiler olucak ama ilk defa bi başarıya üzülüceksiniz.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
Çok güzel Duygusal bir film.Alinin ağlamaklı hali bitirdi beni, oyunculuk süper..İzlemeyen varsa tavsiye ederim.

error_outline
6 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
İran sineması adına bir gurur kaynağıdır. Yanlış hatırlamıyorsam izlediğim ilk iran filmiydi ve bu film sayesinde bir çok iran filmiyle tanışma fırsatım oldu. İran sinemasını bilmeyenler için izlenesi ilk filmdir.
error_outline
6 yıldan fazla önce