Kan Arzusu (Bakjwi) (2009)

Kan Arzusu (2009)Bakjwi

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
134 dakika
16
1
54
28
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ah be peder yıllarca dünyevi ihtiraslardan uzak dur dur sonra sen git kan arzusunun yarattığı açlıkla dünyevi günahların esiri ol... Tâbi pederlik de bir yere kadar haklısın :)) Oyunculukları gerçekten çok sevdim. Kapanışı da çok iyiydi. Vampir - aşk türüne farklı bir yaklaşım olmuş.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Çok kötü olmamakla beraber beklentimden çok çok uzaktı film. Bir kere Amerikan sinemasıyla kıyaslamayacağım ama 2009 yapımı bir Kore filmi olarak 80li yılların Hong Kong yapımlarında bile çok daha iyi efektler hoplama zıplama sahneleri gördüm. Yılının çok çok gerisinde bu alanda. Senaryo olarak çok başarılı diyemem ama fena değildi. Oyunculuklar için de aynısı geçerli yan roller başarısız olsa da ana karakterler sırıtmayacak kadar oynamış en azından. Kendi şahsi fikrim farklı ülke yapımlarını seven bir insan olsam da bu film Amerikan yapımı olsaydı aynı efekt ve akışla imdb puanının 5'i geçeceğini sanmıyorum. Ayrıca kategori olarak yazan dram, romantik ve korku türlerinin hiçbiri için aradığınızı bulmak mümkün değil. Bunlardan biri için izlemenizi de tavsiye etmem. Genel olarak benim puanım ise 4,4/10
error_outline
colorful profil fotoğrafı
colorful
Altın Portakal Uluslararası En İyi Film ödüllü "Kan Arzusu" adı üzerinde hayli kan içermekte. Sağlam bir hikaye ve kurgu mevcut. Zaten Kore sineması son yıllarda bu ilginç senaryo ve kurgulardan yürüyor resmen. Yönetmen de Chan-wook Park gibi bir usta olunca ortaya hayli enteresan bir film çıktığını söylemek mümkün. Kore sineması takipçileri kaçırmasın..
error_outline