Bambi (1942)

Bambi (1942)

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Aile Filmi, Kült
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
69 dakika
41
0
167
14
Özet Fragman Beğenenler
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Her çocuğun ayılıp bayıldığı,Kitabıda,Filmide harika animasyon.8.0
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Doğayı anlatan güzel bir animasyon çocuk belgeseli tadında geçerken Annen artık yanında olmayacak.. repliğiyle duygusal olarak çok farklı bir yöne giden klasik disney animasyonu. Doğanın yenilenişini döngüsünü insanın zararını güzel anlatan bir film. Çoğu yeri yeni nesil animasyonlara göre fazla çocukça kalıyor fakat oturup çocuklarla ailecek izlemek için mükemmel bir animasyon
error_outline
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Doğanın döngüsünü ve yok edilemez gücünü iliklere kadar hissettiren bir film. İnsanın doğayı evi ve tanrısı olarak görmeyi bırakmasıyla bir zamanlar yaşam kaynağı olan yemek ihtiyacını, hazlarını bırakamaması ne kadar aç gözlü ve vicdansız bir potansiyeli olduğunu gösteriyor. Dünyaya ilk geldiğinde doğada hayatta kalmayı, avlanmayı kedi ve köpeği taklit ederek öğrenmesine rağmen minnet ve saygı duygusunu yitirmesiyle hayvanlar üzerinde üstünlük kurarak kendini her şeyin sahibi zannetmesi tutarsızlığı da oldukça güçlü bir eleştiri. Kedi yavrusunu doğurup doğaya saldığında kendi başına hayatta kalması için bunu yapar, insan kendi çocuğunu yetiştirirken o kadar korumacı dolayısıyla baskıcı yetiştirir ki şiddet kendi kendini yaratır. Aynı insan şimdi evinde hayvan besleyerek hayvanların doğası üzerinde de tahakküm kurarak kendini doğa/anne konumuna oturtuyor. Bu nedenle de her insan biraz kedi biraz köpek. Böyle de tutarsız bir şey işte. Ama farkında değil; hayvanlardan öğrendikleri ile hayatta kaldığının. Koruyamadığı bir mirasa sahip olduğunun. Çok vurucu bir eser. İzlemekte geç kaldığım için üzgünüm.
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Disney'in beşinci filmi olup, en sevilen eserlerinden, kitap uyarlaması animasyon filmdir. Yaklaşık 1 milyon dolara mal olan film, 270 milyon dolara yakın gişe yapmış.
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Çocuklar için ders verici ve sevimli bir çizgi film. Ayrıca insanın nasıl bir canavar olduğununda bir göstergesi.
error_outline