Baska dilde ask (Love in Another Language) (2009) afişi

Baska dilde ask (2009)
Love in Another Language

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.0 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
98 dakika
Sanemm Onur’un tüm yaşamı, beraber spor yaptığı arkadaşlarından birinin doğumgünü partisinde beklenmedik bir dönüşüme uğrayacaktır. Beraberce kürek takımında yeraldığı arkadaşı Vedat’ın doğumgünü partisinde Zeynep’le tanışır ve hayatı değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur’un işitme engelli olduğunu farkeder. Ama bu alışılmadık durum Zeynep’i Onur’dan soğutmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken birazda bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur’u ziyaret etmeye karar verir. Babasının annesini bir başka kadınla aldattığını öğrendikten sonra bu durumu içine sindiremeyip evini terkeden Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar. Ancak çağrı merkezleri çok ağır çalışma koşullarına sahiptir ve karşılığında kazandığı az paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur’la huzur bulacağına kani olur.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Konusu cidden etkiledi beni. Orta dereceli olsa da dikkat çekmek istedikleri noktalar konusunda hak verdim diyebilirim. Ama işleniş kısmında biraz kopukluklar yok değildi. Yine de mutlaka en az bir kez izlenmeli bu film. Sırf konusu ve Mert Fırat'ın güzel oyunculuğu hatırına.
0
1 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Türk sineması olunca biraz daha toleranslı yaklaştığım gerçek (çünkü hakkaten güzel Türk filmi çok az) fakat oyunculuk,kurgu başarılı.Ortalama bir film!
0
2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
birbirini konuşarak anlamayanlara; konuşmayarak anlaşan iki kişi :) Türk filmlerinin ezik klişeliğinden uzak bir film...fazla detayları olmasına rağmen güzeldi.
2
neredeyse 3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Mert Fırat'ı burda tanıdım.. Oyunculuğu çok iyi bu filmde.. Film çok iyi diyemem ama ben beğendim.. Filmde geçen bir şiir var, kendim yazmış kadar içselleştirebilirim :Pp
0
3 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Hayatımda izlediğim en yapmacık olmamaya çalışmış en yapmacık film.
3
3 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
iyi bir türk filmi .. iyi oyuncu ekibi ile farklı konusu ile izlenir bir film. Ben beğendim çünkü çok kalitesiz yapımlar , boş filmler var ki baştacı ediliyor ülkemizde ..
2
3 yıldan fazla önce
sirin profil resmi
sirin
Film hakkında çok bişey yazamayacağım fakat Mert Fırat'ın oyunculuğu gerçekten çok iyi. Hiç yaşamadığı fiziksel ve ruhsal özürü aktarması takdir edililir gerçekten.
0
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
idealist bir ekibin calismasi oldugu kesin... 100 dk da toplumdaki butun sorunlari cozmeye calismislar...
biraz yapmacik geldi...
0
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ara ara sıksa da türk sinemasında farklı bir konusu olan filmlerden olmuş , orta dereceli bir film .
0
3 yıldan fazla önce

Baska dilde ask filmini beğenenler

Baska dilde ask filmini içeren raflar

Baska dilde ask filmi hakkında ilgi çekici içerikler