Baska semtin çocuklari (Children of the Otherside) (2008) afişi

Baska semtin çocuklari (2008)
Children of the Otherside

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
95 dakika
Sezgii Gazi Mahallesi'nde yaşayan iki yakın arkadaşın 'başka bir hayat' özlemi içinde, bulundukları 'çöplükten' kurtulma, hayattan yırtma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları bedeller cesur bir dille beyazperde'ye aktarılıyor. Paralel polisiye kurguyla beslenen öykü, Güneydoğuda'ki operasyonlarda gösterdiği "kahramanlıkla" askerden bir ay erken terhis edilmiş olan Semih'in (Mehmet Ali Nuroğlu) askerden döndüğü gün kardeşinin cenazesiyle karşılaşması ve kardeşinin katilini aramasıyla devam ediyor. Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenen Semih, gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, 'kaybedilen' şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecek, "Öteki İstanbul"da kaybetmeye mahkum edilmiş hayatların öfke ve çaresizlik duygularıyla beslenen sert yüzüyle de hesaplaşmak zorunda kalacaktır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

tugbadursunusal profil resmi
tugbadursunusal
Ne dram çıktı ya film ?
11 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Hassas konuları birbirine zincirleme bağlama yapmış yönetmen. Ne oldu yani, o kadar gönderme yaptın sonu farklı oldu :D

Şu baş karakterle alakası olmayan halaydır,eski sevgilidir, kavgadır mevzularıyla verilmeye çalışılan imaja gelince; ABİCİM NE ALAKA YA?

He bir de ; meramını neden küfürle anlatırsın ya ben buna anlam veremiyorum.

Filmin bir tek sonu anlamlı, o kadar olay oluyor; mevzular, göndermeler, hiç kimse yanlarındakinden, kendilerinden olandan şüphelenmiyor. İsmail Hacıoğlu için izledim de, hayal kırıklığı. Konu kopuklukları, gereksiz geçişler var.
2 yıl önce
merveglldg profil resmi
merveglldg
kurgu sıkıntılarının olduğu ama müthiş oyunculuklarla bu açığın kapandığı serkan keskin, ismail hacıoğlu ve tabiki ertan saban
2 yıldan fazla önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Film içinde bir kaç kurgu eksiği de olsa Çok izlenilesi bir film olduğunu söyleyebilirim.
neredeyse 3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
insanlığın çivisi çıkmış.. o semtlerde hayat yok.. son sahnelerde beni yıktı ama karaktere de cuk oturdu bir yandan.. kurgusu çok güzel ama can yakan bir film..
3 yıldan fazla önce

Baska semtin çocuklari filmini beğenenler

Baska semtin çocuklari filmi hakkında ilgi çekici içerikler