Baskin (2015) afişi

Baskin (2015)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 5.6 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Karanlık
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
97 dakika
Brook Baskın beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alıyor. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” seçkisi kapsamında gerçekleştiren Baskın, Can Evrenol’un aynı adlı ödüllü kısa filminden uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Can Evrenol oturuyor; başrollerde ise Görkem Kasal, Muharrem Bayrak, Mehmet Akif Budak ve Mehmet Fatih Dokgöz yer alıyor.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film iyi bir başlangıç yapsa da gittikçe bendeki etkisini kaybetti. Özellikle Mad Max setinden gelen arkadaşları göriünce ilgim tamamen kayboldu. Ama baştaki havayı beğenmiştim. Yine de diğer türk korku filmlerine nazaran fena sayılmaz.
2
3 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Hiçbir senarist kendinden bağımsız bir senaryo yazmaz, illa ki bireysel düşüncelerini katar... Benim ilk konuşmalardan anladığım hemcinslerini sevmeyen ve maksimum ne kadar iğrençleştiririm fikrinde olduğu. Bana kalırsa korkunç sahneler zaten o konuşmalardı... Artı bu konuşmaları yapanların da polis olması rahatsızlık verdi bana. Gelelim filmin içeriğine, fragmandan diğer korku filmlerimizden farklı olduğunu gördüğüm için sırf merak ettiğimden izledim, (ki kanlı filmleri zaten tercih etmem anlamlandıramam da) evet epey farklı, fakat başarılı mı değil mi emin değilim zira, ne anlattı nereye vardı, kim bunlar ne yaptılar? Hiçbirinin cevabı yok. Sonra da bitti zaten. Kendisi de ne anlattığını bilmeyen bir senaristin filmini maalesef beğenmedim. Sırf farklı bir yapım olduğu için başarılı bulamayacağım.
0
10 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Kim ne derse desin, Türk korkusuna yeni bir soluk getirmiş. Kanlı Fransız korkusuna alkış tutup, buna burun kıvırırsak iki yüzlülük etmiş oluruz. Müzikler, görüntüler, oyunculuklar gayet başarılıydı. Olay örgüsü de şimdiye kadar izlediklerimizden farklıydı. Kan ve küfür itici geliyorsa sakın denemeyin. İkisinden de bolca var çünkü. Hikayede eksiklikler vardı, sahne geçişlerinde kopukluk yaşadığım da oldu. Yine de Can Evrenol umut vadediyor.
1
10 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Bu ne kadar saçma bir filmdi ya... Hayatımda duymadığım kadar küfür duydum :/ Hostel & Wrong Turn karışımı bir filminin başarısız bir örneği.. Berbat.
5
10 ay önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Çok daha fazla beklentilerimin olduğu ama birazcık hayal kırıklığına uğradığım film. Ses kullanımı, makyajı beğendim. Verilmeye çalışılan atmosfer fena değildi. Ama ben bir kurgu bir altmetin bir oyunculuk namına pek bir şey göremedim. Gereğinden fazla küfürlü diyologlar ve kendini tekrarlamaları...Eksi yönlerini bir kenara koyarsak genel görünümde Slient Hill'i anımsatıyor bir kaç sahnesinde...Bir çok insan için zaman kaybı bir yapım. Ben de açıp ikinciye izlemem evet. Ama şu klişe büyü cin yapımlarının bir nebze dışına çıkılması açısından bence bir kırılma noktası olabilir bu film.
1
neredeyse 2 yıl önce
Filmkopat profil resmi
Filmkopat
Bol Küfürlü Küfürbaz Haydo Tadında Hiçbir Amacı Olmayan Korkudan Çok Komedi Filmi Ne Aile İle Ne Tek İzlemeyin İzlettirmeyin 2/10
0
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Arkadaşlar. Dikkat çekmek amacı ile hafif de sempati yüklemiş gibi göstererek edepsiz bir ton küfürle bezenmiş bir filmdi. Konusunun ne olduğunu eminim oynayan oyuncular da bilmiyordu. Gerçekten kötü de çekmişlerdi filmi görsel olarak. Sürekli tekrarlanan replikler filmden daha korkunçtu. Genelleme yapmak istemem ama cidden sanırım Türk yapımı adam akıllı bir korku filmi izleyemeyeceğiz. Keza ben yabancı korku filmlerinde de gülüyorum :D Bugüne kadar 1 tane filmden etkilenmiştim. O da Şeytan Çarpması! Neyse konuya dönersek... Arkadaşlar önümdeki iki güzel kız bu filme girmeseydi ben de bu kadar konuşmak zorunda kalmayacaktım. :D Sakın gitmeyin diyorum ben (bence!)
5
2 yıl önce

Baskin filmini beğenenler

Baskin filmini içeren raflar

Baskin filmi hakkında ilgi çekici içerikler