Baskin (2015)

Baskin (2015)

Puan 5.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Karanlık
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
97 dakika
17
10
70
9
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
İçinde cin ve oynanmış kötü karakter sesi olmayan korku filmi. Güzel kadro, iyi yönetmen ama dandik senaryo olmuş. Filmin final sahnesi hariç gerisini ileri sararak izlenmesi tavsiyedir. Yine de sabun köpüğü yerli korku filmlerinin bir tık önünde ama kötü adamın asma kilit taktığı film ne kadar ilgi çekebilir bilemedim. Bu arada yaklaşık 15 saniye oynayan Serhat Kılıç'ın bu filmde ne işi var, anlamadım. İzlemeyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Film iyi bir başlangıç yapsa da gittikçe bendeki etkisini kaybetti. Özellikle Mad Max setinden gelen arkadaşları göriünce ilgim tamamen kayboldu. Ama baştaki havayı beğenmiştim. Yine de diğer türk korku filmlerine nazaran fena sayılmaz.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Hiçbir senarist kendinden bağımsız bir senaryo yazmaz, illa ki bireysel düşüncelerini katar... Benim ilk konuşmalardan anladığım hemcinslerini sevmeyen ve maksimum ne kadar iğrençleştiririm fikrinde olduğu. Bana kalırsa korkunç sahneler zaten o konuşmalardı... Artı bu konuşmaları yapanların da polis olması rahatsızlık verdi bana. Gelelim filmin içeriğine, fragmandan diğer korku filmlerimizden farklı olduğunu gördüğüm için sırf merak ettiğimden izledim, (ki kanlı filmleri zaten tercih etmem anlamlandıramam da) evet epey farklı, fakat başarılı mı değil mi emin değilim zira, ne anlattı nereye vardı, kim bunlar ne yaptılar? Hiçbirinin cevabı yok. Sonra da bitti zaten. Kendisi de ne anlattığını bilmeyen bir senaristin filmini maalesef beğenmedim. Sırf farklı bir yapım olduğu için başarılı bulamayacağım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Kim ne derse desin, Türk korkusuna yeni bir soluk getirmiş. Kanlı Fransız korkusuna alkış tutup, buna burun kıvırırsak iki yüzlülük etmiş oluruz. Müzikler, görüntüler, oyunculuklar gayet başarılıydı. Olay örgüsü de şimdiye kadar izlediklerimizden farklıydı. Kan ve küfür itici geliyorsa sakın denemeyin. İkisinden de bolca var çünkü. Hikayede eksiklikler vardı, sahne geçişlerinde kopukluk yaşadığım da oldu. Yine de Can Evrenol umut vadediyor.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Bu ne kadar saçma bir filmdi ya... Hayatımda duymadığım kadar küfür duydum :/ Hostel & Wrong Turn karışımı bir filminin başarısız bir örneği.. Berbat.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Çok daha fazla beklentilerimin olduğu ama birazcık hayal kırıklığına uğradığım film. Ses kullanımı, makyajı beğendim. Verilmeye çalışılan atmosfer fena değildi. Ama ben bir kurgu bir altmetin bir oyunculuk namına pek bir şey göremedim. Gereğinden fazla küfürlü diyologlar ve kendini tekrarlamaları...Eksi yönlerini bir kenara koyarsak genel görünümde Slient Hill'i anımsatıyor bir kaç sahnesinde...Bir çok insan için zaman kaybı bir yapım. Ben de açıp ikinciye izlemem evet. Ama şu klişe büyü cin yapımlarının bir nebze dışına çıkılması açısından bence bir kırılma noktası olabilir bu film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Gunner316 profil fotoğrafı
Gunner316
Bol Küfürlü Küfürbaz Haydo Tadında Hiçbir Amacı Olmayan Korkudan Çok Komedi Filmi Ne Aile İle Ne Tek İzlemeyin İzlettirmeyin 2/10
error_outline
6 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Arkadaşlar. Dikkat çekmek amacı ile hafif de sempati yüklemiş gibi göstererek edepsiz bir ton küfürle bezenmiş bir filmdi. Konusunun ne olduğunu eminim oynayan oyuncular da bilmiyordu. Gerçekten kötü de çekmişlerdi filmi görsel olarak. Sürekli tekrarlanan replikler filmden daha korkunçtu. Genelleme yapmak istemem ama cidden sanırım Türk yapımı adam akıllı bir korku filmi izleyemeyeceğiz. Keza ben yabancı korku filmlerinde de gülüyorum :D Bugüne kadar 1 tane filmden etkilenmiştim. O da Şeytan Çarpması! Neyse konuya dönersek... Arkadaşlar önümdeki iki güzel kız bu filme girmeseydi ben de bu kadar konuşmak zorunda kalmayacaktım. :D Sakın gitmeyin diyorum ben (bence!)
error_outline
6 yıldan fazla önce