Batman v Superman: Adaletin Safagi (Batman v Superman: Dawn of Justice) (2016)

Batman v Superman: Adaletin Safagi (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice

Puan Like 6.2 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
151 dakika
arifcicek profil resmi
arifcicek
Batman'i kim oynarsa oynasın beğeniyorum. Görünüşü ve varoluşu itibariyle egzotik bir karakter. Superman gibi var olan bir gücünün aksine teknoloji ve akılla kahraman olması onu daha ön planda yapıyor. Superman messi ise batman ronaldo'dur. Wonderwoman'da neymar olsun bari. Çok uzun film, yani yavaş ilerliyor, onun dışında güzeldi.
1 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
filmi izlerken sıkılacağım hiç aklıma gelmezdi ama sıkıldığım yerleri çok fazlaydı gereksiz fazla uzatmışlar.. film kendini son bir saatte anca toparladı, son bir saati gerçekten muhteşemdi şimdi hakkını yemeyelim.. ayrıca Ben Affleck batman rolüne hiç yakışmamış, olmamış kostüm bile üzerinde emanet gibi duruyor.. tüm bunlara rağmen yinede filme puanım: 7.0
2 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Bu filmi beden bu kadar gömmüşler anlayamadım hatta altın ahududu ödülleriyle filmi iyice karaladılar ama bence filmin kurgusu , efektleri , oyunculukları harikaydı. Full versiyonunu izledim ve film bence daha iyi yapılamazdı. Full aksiyon diye mi yargılandı anlayamadım. Ancak hikaye bakımından , karakterler bakımından güzel bağlantılarla ve aksiyonuyla seyir zevki yüksek kaliteli bir yapım ortaya çıkmış. Gelecek filmleri bekliyorum.
2 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Film son kısmına kadar çok sıkıcıydı. Kapatmamak için zor tuttum kendimi taa ki kadar :). Sonu da olmasaydı olmasaymış daha iyi olurmuş
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Gereksiz yere birbirine saldıran iki süper kahraman...

Neyse açıkçası çok sevmedim. Ama görsel bir şölen ve de harika müzikler yok sayılamazdı. Sanırım beğendiğim tarafları daha fazla. Ama beğenmediğim kısımları da oldu tabi. Sonuç olarak izleyin ve beğenip beğenmediğinize karar verin derim. Zira şunu da itiraf etmeliyim ki sinemada izlemedim. Hiç pişman değilim :D
3 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Şimdiye kadar gördüğüm en harika superman kesinlikle Henry Cavill.Görüntüsü,ses tonu,yüz ifadesi ve duyguları aktarımıyla çok asil bir karakter yaratmış ve filmi güzelleştirmiş.Batman-superman dövüş sahnesi çok sebepsiz,gereksiz ve edepsiz geldi bana.Ayrıca batman adama zehirli gaz sıktı, sonra batman supermani dövdü oldu!! Çok yanlış :)) 3ünün bir arada olduğu wonder woman'lı sahneler ve o sahnelerdeki arka plan müziği çok güzeldi.Filmin ilk bir saati durağan olsa da sonradan güzel güzel izlettirdi.Bato da kötü adam değil,hatalarından ders alabiliyor ama filmin en kahramanı superman ;) biraz daha diyalog olabilirdi ama genel olarak beğendim.
3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
öncelikle harika Batman üçlemisinden sonra bu Batman hiç olmamış Ben Affleck Batmanı resmen harcamış her şeyiyle berbat bir Batman izledim ama Batman ne kadar kötüyse Superman o kadar iyiydi çok başarılıydı , filmde çok kopukluk,boşluk wardı başlangıç güzeldi ama bir şeyler çok yarım eksikti genel olarak güzel bir Dc yapımıydı ama kesinlikle harika ya da tekrar izlencek süperkahraman filmlerinden de değildi ...
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
ULTIMATE EDITION - filmin zaten sinemadaki versiyonunu da çok beğenmiştim fakat bariz bir şekilde boşluklar vardı ve kurgusal sorunlar. İzler izlemez bir çok sahnenin kesildiğini tahmin etmiştim zaten. Bence bu uzun versiyonun ardından şunu söyleyebilirimki Snyder'a büyük haksızlık yapılmış. Tabi filmi başka yönlerden beğenmeyenlere bişey diyemem ama kurgusal hatalar ve senaryoda boşluklar olduğu gerekçesiyle çok büyük eleştirilmişti ama kendi çektiği tam versiyona bakınca öyle olmadığı görülüyor. Üstelik ikinci kez izleyince daha iyi algılama şansım oldu görüntü, sahne, çekimler falan inanılmaz güzel. Zaten kurgu konusunda ne kadar eleştirilse de bu alanda usta olan bir isim. Filme dair tek sıkıntılı baktığım nokta Doomsday'in yaratılışı. Onun dışında bir iki minik ufak detay takılmaya değmez. İlk halini de çok beğenmiş biri olarak tekrar söyleyebilirimki eğer beğendiyseniz şimdi oturup bunu üç saat kim izleyecek diye düşünmeyin her şey aklımda olmasına rağmen hiç sıkılmadan izledim. Hatta aa bak bu sahne yeni diye kesilmiş sahneleri fark etmek de ayrı keyifli :)
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Batman ve Süpermen'in aynı filmde olması fikri hiç hoşuma gitmese de -Batman ve Robin (1997) den sonra- İzledeğim en kötü Batman filmiydi aynı zamanda en iyi süpermen filmiydi diyebilirim. Level sonu canavarı dışında teknik anlamda da başarılıydı. Yani kötü bir fikir iyi çaba vardı filmde ama hamur kötüyken bu kadarı bile bir başarı sayılır...
3 yıl önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Gal Gadot'a Vahşi kadın rolleri nekadar yakışıyor :) süperman v batman birleştirince ne olur Harika bir film olur :) ! Her zaman batman ve süperman serisine saygı duymuşumdur.
3 yıldan fazla önce
mhtpackgz profil resmi
mhtpackgz
Biraz nolan izle snyder
3 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Begenmedim. Zaman kaybi.
3 yıldan fazla önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
filmi izlemek isteyenler superman (çelik adam ) filmini ve batman ( kara şovalye) serilerini izlerse daha bir anlamlı olacağını düşünüyorum. çünkü diğer açıdan filmde kurgu hataları ve kesintiler olduğu hakkında iddiada bulunacaklar. bana göre görsel efekt olarak DC serisilerini baktığımızda doyum noktasıydı bu. konu olarakda başlangıç olduğu için bir devamlılık olması beklenemezdi. genel olarak beğendim finali de güzel bitirmişlerdi.
3 yıldan fazla önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
Filmin adı Batman v Superman dimi, şimdi izleyici bekliyor ki Batmanle superman savaşıp duracak, batman bu tabi ki supermani ezicek ama 3 dakikalık sahne ne la? şakamısınız ilk 1,5 saat tamamen boştu. zaten lexi hiç beğenmedim. Biz bekliyoruz ki batman yine zeki superman yine güçlü bunlar birbirleriyle uğraşacakta biz mükemmeliyet görücez zaten süper kahraman olayı budur abi insanlardan üstün olcaklar ki tadı çıksın. olmamış hayal kırıklığına uğradım.
3 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Resmen her karesi ayrı bir Sanat eseri. Zack snyder tema ve renk konusunda resmen çağ atlamış. Özellikle Ben affleck gelmiş geçmiş en iyi batman. Bide diğer batmanlere göre bu biraz daha depresif ve asabi bir batman. Kim ne derse desin film beklentiyi karşılıyor.
3 yıldan fazla önce