Muhtesem Yaratiklar (Beautiful Creatures) (2013)

Muhtesem Yaratiklar (2013)Beautiful Creatures

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
124 dakika
53
22
331
64
Ned profil fotoğrafı
Ned
Filmi kapatmamak için kendimi çok zorladım. Kötü oyunculuk ve hikayenin işleyişi, aslında güzel olabilecek bir konuyu yok etmiş.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Aslında potansiyeli olan bir konunun sonunda heba edilmesi... Sonu beğenmedim, başrol performans cıks a a olmamış. 5,5/10
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
konusu farklı olan bir yapım ama bence harcanmış çünkü çok daha iyi bir film çıkarılabilinirdi bu konudan ama orta halli bir yapım olmuş hele de başrol kız-erkek hiç olmamış .
error_outline
neredeyse 10 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
17 yaşındaki Ethan Wate (Alden Ehrenreich), aylardır aynı rüyayı görmektedir. Gizemli bir genç kız, kendisini bir İç Savaş alanında beklemektedir. Ethan karşı konulamaz biçimde onunla olmak istemektedir fakat bilinmeyen bir tehlike vardır - ve her seferinde bir yıldırım çarpar ve Ethan kıza ulaşamadan onu öldürür.

Bu rüyalar dünyasındaki tehlike bile Ethan’ın gerçek hayatta Gatlin, Güney Carolina’da uyadığı hayatına tercih edilirdir. Burası küçük ve 21.yüzyıla ayak uyduramamış, tutucu bir kasabadır; burada hiçbir şey asla değişmez ve hiçbir şey olmaz. Annesinin ani ölümünün ardından tamamıyla içine kapanın babasıyla eve tıkılan Ethan, ancak kitaplarda okuyabildiği hayatlara hasret duyar.

Fakat Ethan’ın sıradan hayatı, gotik Ravenwood Manor’un münzevi sahibi Macon Ravenwood (Jeremy Irons)’ın yeğeni olan Lena Duchannes (Alice Englert) adlı güzel ve gizemli kızın gelmesiyle sarsılır. Ethan aniden Lena’ya tutulur; her ne kadar bela bu kızın peşini bırakmıyor gibi görünse de ve onun kontrolünün ötesinde güçlere sahip olan bir Caster olduğu aşikar olsa da. Kasaba muhafazakar Bayan Lincoln (Emma Thompson) tarafından yönetilmektedir ve kızın sürgüne gönderilmesini ister. Even Gatlin’in her şeyi bilen kütüphanecisi Amma (Viola Davis), tarihin tekerrür etmesinden korkar - 16.yaşına yaklaşan Lena’nın aile sırrının ve lanetin yeniden belirmesinden. Bir Caster’ın Aydınlık ya da Karanlık’ın güçlerince seçildiği bir zamandır.

Fakat Lena’nın kaderi onu ve Ethan’ı karmakarışık büyülerin ağına ve kaçışı olmayan bir tehlikeye çoktan lanetle mühürlenmiş olabilir.
error_outline
neredeyse 10 yıl önce