Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) (1991) afişi

Güzel ve Çirkin (1991)
Beauty and the Beast

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Romantik, Gizem
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
84 dakika
starch Yaşlı bir dilenci genç bir prense bir gül verir ve karşılığında bir gecelik konaklayacak yer ister. Fakat prens dilenciyi reddeder. Dilenci bunun karşılığında prensi lanetler ve onu çirkin bir yaratık olan Beast'e, hizmetçilerini ise mobilyaya çevirir. Yaşlı dilenci prense sihirli bir ayna ve bir adet gül bırakarak 25 yaşına kadar gerçekten sevmeyi ve sevilmeyi öğrenirse bu lanetin ortadan kalkacağını söyler. Yıllar sonra Belle isimli güzeller güzeli bir genç kız ve babası Maurice çıktıkları bir yolculuk esnasında ormanda yollarını kaybederler ve kendilerini lanetli bir şatonun önünde bulurlar. Bu şato Beast'e aittir ve bu çirkin yaratık Belle'i alıkoyar. Belle bu lanetli yerden kurtulmak için mücadele ederken yıllardır süren büyük sırları öğrenecektir. Animasyon tarihinin en iyi birkaç yapıtından biri olan film, Disney'den çıkan peri masallarının en değerlilerinden biri.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Çocukluk zamanlarına götüren müzikaliyle , duygusallığıyla çok ama çok sevdiğim bir animasyon. Tekrar izlemek güzeldi.
20 gün önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Asıl güzelliğin insanın ruhunda barındırdığını anlatan ve artık efsane haline gelmiş çocukluğumun filmini yıllar sonra yeniden hd görüntü kalitesiyle aynı heyecanla aynı hevesle izlemek çok keyifliydi.
neredeyse 2 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
İnsanı bir kaç saatliğine çocukluk dönemlerine götüren ders verici birçok içerik barındıran ve güzel bir animasyondu:)
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir klasik Disney filmi. Çizimleriyle falan hemen kendi tarzını belli edyor zaten. Hikaye ise mükemmel. Beast'in dramı beni her zaman çok etkilemiştir. Bi iki müzikal sahne de olmasa iyi olurdu benim için ama genel olarak çok başarılıydı 8/10
neredeyse 2 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Benim için aynı dönemde çıkmış Disney filmleri arasında bir numarada. Çok güzel mesajlarla ve birbirinden sevimli karakterlerle dolu şahane bir animasyon. Kesinlikle sadece çocuklara hitap ettiğini düşünmüyorum.
neredeyse 2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bu hafta başında imdb top 250'deydi ama bugün tekrar baktığımda listeden düşmüş ama ben yine de benim top 250 rafıma ekledim. Bence bu Disney klasikleri yam anlamıyla başyapıt oluyor. Gerek çizgiler gerek konunun işlenişi gerekse müzikal bölümlerin uyumluluğu ve yeterliliği. Çocukluğumu tam anlamıyla yaşattı ki bu benim için her şeye bedel.
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÇOCUK İŞİ Bildiğimiz klasiğin güzel bir çizgi filmi. Sadece küçüklere hitap eder.
2 yıldan fazla önce

Beauty and the Beast filmini beğenenler

Beauty and the Beast filmi hakkında ilgi çekici içerikler