Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) (2017)

Güzel ve Çirkin (2017)
Beauty and the Beast

Puan Like 8.0 / 43 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Müzikal, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
129 dakika
Brook Disney masalından beyazperdeye uyarlanan filmde, tüccar olan bir adamyolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Ailesine dönüş yolunda gece konaklayacak bir yer ararken yakınlardaki bir şatoyu görür. Ev sahibi ortada görünmese de her şey konuğun rahatı için ayarlanmıştır. Gitmek üzereyken, gözü en küçük kızı harika bir güle ilişir. Gülü kopan adam şatonun sahibi olan canavarla yüz yüze gelir ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalır. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atıldığından habersizdir..

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Müzikal sevenler toplanın! İzlemeye doyamayacağınız bir yapım sizi bekliyor. Görselliğiyle büyüleyip, müzikleriyle dans ettirecek şahane bir film. Herkesin bildiği bir masal, ekstra ne katmış olabilirler ki diye düşünmeden edemedim açıkçası ama izlemeye başlayınca neden bu kadar geç kalmışım dediğimi itiraf etmeliyim. Filmin görselliği o kadar etkileyici ki masalın içinde kaybolup gidiyorsunuz. Müzikler desen ayrı bir dünya. Mekanlae, kostümler ve daha niceleri... Hepsi de çok etkileyiciydi. Filmin bir güzel yanı da içerisinde barındırdığı edebi metinler. Bazen gözlerinizi kapatıp hayal etmek istiyorsunuz, bazen de filmin içinde buluveriyorsunuz anlatılanları. Ve bu çok güzel bir his. Oyunculuklara biraz değinecek olursak Emma Watson masalın içinde kaybolmuş gibiydi. Bence filmde üst düzey bir oyunculuk sergilemek için uğramamış, sadece eğlenmeye ve yaptığı işin tadını çıkarmaya bakmış. Kötü bir oyunculuk kesinlikle değildi ama daha iyi olabilirdi diyebilirim. Luke Evans ise genel olarak başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle filmin başında kendini beğenmiş halleri çok eğlenceliydi. Sonlara doğru artan hareketlilikle birlikte girdiği kötü adam modu ise bence o kadar da başarılı değildi. Bana hep eksik eksik geldi. Filmde en güzel noktalardan biri de Ian McKellen ve Ewan McGregor arasındaki tatlı sürtüşmelerdi. İkisine de bayıldım. Özetle harika görselliğiyle kendinizi masal dünyasının ortasında bulacağınız, eğlenceli ve hoş bir müzikal, hoş bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. :)
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Âdeta görsellik şöleni...
1 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Öncelikle filmin görüntü yönetmenini ayakta alkışlamak istiyorum, ikinci olarak gereksiz yere şatoya girip herkesi büyüleyen cadı ablaya gıcık oldum. Bir masal ancak bu kadar güzel işlenebilirdi herhalde, müzikal sevmem ama bu filme yakışmış hatta gerekli,, Filmin güzelliğine artı katan şeylerden birisi de tabi ki Emma Watson ve de o güzel ingiliz aksanı, keyifle izledim. Ama tek sıkıntı şuydu ki filmin başından beri uyuyan babam tam sona geldiğinde uyandı ve birden bire herkes öpüşmeye başladı, yine oldu evet :(
1 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Emma Watson dışında filmi beğendim. Bir sürü muhteşem oyuncuyu bir arada görmek , aslında daha çok seslerini duymak hoştu :) Çok başarılı bir prodüksiyon gerçekten. Güzel renkler, güzel şarkılar gece gece çok iyi geldi. Hiç sıkılmadan izledim. Müzikal seven biri olarak beni %100 olmasa da doyurdu diyebilirim. İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler...
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Film çok eğlenceliydi. Özellikle Ewan McGregor ve Ian McKellen birlikteliği beni çok eğlendirdi. Emma Watson'u Bell'e pek yakıştıramadım. Çok ufak durduğunu düşünüyorum İnanamadım hep üstünde Hermione'yi gördüm. Bu biraz alışkanlıktan biraz da Emma'nın castından kaynaklı. Kevin Kline'dan her zamanki gibi muhteşem bir performans izledim filmin yarısını o götürdü zaten. Bunların yanı sıra masalsılıktan çıkmamaları ve bunu yaparken de bazı toplumsal cinsiyet kuramlarından faydalanmaları beni etkiledi. Mesela Gaston'un askerlerinin eş cinsel eğilim taşıması durumu çok hoşuma gitti. Çirkin'in insan olmayan hali daha sempatik geldi bu da aslında ilkel insanın cinselliği daha ön planda olduğunu gösteriyor. Bunu bitirmek isteyenler de cinsel yoldan tatmin olmak isteyen Gaston gibi kişiler ama olamıyorlar tabi ki. Çünkü erkeğin ve kadının doğası bu. Ah be güzel masal içinde neler gizli oysa..
2 yıl önce
Rumm profil resmi
Rumm
en sevdigim masalin bu uyarlamasi kesinlikle beni mest etti, sonunu defalarca izlemis ve okumus olmaniza ragmen heyecanla bekliyorsunuz ve film bittiginde suratinizdaki gulumsemeye engel olamiyorsunuz.. masalsi yapimlari sevenler icin dort dortluk bir filmdi ayakta alkisliyorum..
2 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Beklediğimin çok üstünde, harika bir film olmuş.Ekstra diyaloglar ve dolu dolu sahneler vardı.Bilindik hikaye olmasına rağmen yine heyecanla, sıkılmadan izledim.En çok bunu sevdim galiba :) Ayrıca diğer filmlerde hep itici bir görüntüye sahip olan Gaston bu kadar mı karizmatik hale getirilir.Bu masalın en film gibi filmi bu olmuş bence.
2 yıl önce
Rumeysaynur profil resmi
Rumeysaynur
Fazlaca müzikal sahne vardı. Genele bakarsak güzeldi ama keşke daha çok masalsı olsaymış. Yani bence disney bu defa pek fazla yapamamış gibi geldi bana ya da ben beklentimi yüksek tutmuşum bilemedim. Öyle bayıla bayıla izlemedim
2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hikayenin dram yönü beni hep etkilemiştir tekrar tekrar farklı versiyonunu izlemişliğim de var. Standart bir şey bekleyerek gittim ve başta öyle de buldum. Filme dair ilk söyleyeceğim Emma Watson bence güzeli oynamak için gereken etkileyicilikten uzak. Sevimli ve canavar olsaydı adı filmin uygun olabilirdi. (tabi çirkin diye çevrilmesi de çok yanlış ama neyse) ve müzikal de çok sevmediğimden baştaki emma'nın laylaylom müzikleriyle çok kendimi veremedim filme fakat filmin daha doğrusu hikayenin sevdiğim tarafı gelince beast'imizin dram dolu müzikleri gelince kitlenip kaldım. O yüzden filmin ikinci karanlık tarafına gerçekten bayıldım baş taraflar ise sıradandı. Filmin diğer yapımlardan bir diğer artısı da Beast'imiz Dan Stevens'ın doğal halini sona bırakmış olması. Tekrar insana dönüştüğünde bi voahh diye bakıp kalıyo insan. Stevens'ı görünce de başta dediğim yine aklıma geldi izlerken ve çocuk kızdan daha güzel dedim. Tabi bu kadar lafa rağmen filmi gerçekten çok beğendim. Emma da tatlıydı ama bence daha ihtişamlı bir güzel oynamalıydı.
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Son zamanlarda sinemada izlediğim en keyifli filmdi. O kadar doluydu ki, bir an bile boş kalmadım. Yorgun argın gittim ama gözlerimi kırpmadan izledim her bir sahnesini. Zaten Güzel ve Çirkin filminden ne beklentin olabilir ki? Sana yeni ne verebilir? Bu sebeple bu filmin ayırıcı noktası görüntüleri, müzikleri ve diyalogları olmalıydı, zira olmuş da. Dolu dolu bir iki saat... Sinemada izleyin.
2 yıldan fazla önce
Hermione profil resmi
Hermione
Çok çok çok güzeldi :) Emma Watson var diye söylemiyorum gerçekten güzeldi :D Ama Emma Watson da çok ayrı, bambaşka güzeldi... Sinemada 2 defa izledim şimdiden ve hiçbir saniyesinde sıkılmadım. Hatta bir kez daha gideceğim vizyondan kalkmadan :D Ayrıca oyuncular nokta atışı gibi mükemmel seçilmiş. Kısacası filmin her zerresine bayıldım :D
2 yıldan fazla önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Büyük çoğunluğu animasyon aslına bağlı kalınarak çekilmiş ama güzel olmuş.Sıkılmadan ve prensin canavar halinin neden daha çekici olduğunu düşünerek izledim...
2 yıldan fazla önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Orijinal Disney animasyonunun büyük bir hayranı olarak çok beğendiğim bir film oldu. Evet CGI biraz fazlaydı belki ama başka türlü bu film nasıl live-action haline gelebilirdi bilmiyorum. Luke Evans'ın Gaston performansına bayıldım, aynı şekilde Josh Gad'de LeFou olarak çok tatlıydı.
2 yıldan fazla önce

Beauty and the Beast filmini beğenenler

Beauty and the Beast filmini içeren raflar

Beauty and the Beast filmi hakkında ilgi çekici içerikler