Askin kitabi (Becoming Jane) (2007)

Askin kitabi (2007)Becoming Jane

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Dram, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
120 dakika
146
3
585
157
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İnanç ve çıkarları arasındaki ince çizgide bir kadın! Aşk kadını... Jane Austen ♡ Yüreği güzel, kalemi güçlü kadın! Sevgisine, gönlünün neşesine ortak olacak esaslı kişiyi bulmak onun en büyük imtihanı olsa gerek. Çok dokunaklı bir gerçek hayat hikayesi.
error_outline
11 ay önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bir kadının guzel bir aşk hikayesi yazabilmesi için böylesine güzel bir aşk yaşaması lazımmış demek ki. Tabii bu aşkın güzelliği verdiği mutlulukta değil, masumiyeti ve samimiyetinde. Jane Austen 'ı şimdi bile zevkle okunan yazarlar arasına sokan hayat hikayesi sinemaya güzel aktarılmış. Anne Hathaway de bu roller için biçilmiş kaftan. Sevdim.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Gerçek aşk nedir? Duygularının seni savurmasına izin vermek mi, yoksa , başkalarının mutluluğu için aşkından fedakarlık yapmak mı? Aşk sadece onun yanında olmak değildir...Jane Austen; kısacık yaşamında, zaman mefhumunun olmadığı romanları yazan kadın... Çok etkileyici gerçek bir hayat hikayesi...
Anne Hathaway her rolün üstesinden geliyor, James McAvoy her izlediğimde hayranlığım artıyor...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmin başında Jane Austen'in babasının söylediği cümle insana ok gibi saplanıyor. Kadının akıllı olması, özgürleşmesi ve istediği seçimleri yapmak istemesi her şeyi zor kılıyordu ama işin içine aşk girince her şey daha farklı ve riskli.. Austen'in samimiyetine hayran kalınası.. Ayrıca Anne Hathaway'e olan hayranlığım daha da arttı.. İzleyin efenim günümüzdeki vıç vıçlaşan başlangıcı ve sonları aynı olan aşk filmlerinin gerçekçiliği yanından bile geçemez..
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Jane Austen'ın hayran olunası hayatı. Kadınların aşağılanmasına karşı duruşu yansıtılmış. "Beraber olamazsak yaşamanın ne anlamı var ki?" diye soruyor Tom. Belki Jane hayatı boyunca bunu düşünmüştür. Kim bilir? Filmi Aşk ve Gurur'la ard arda izlerseniz aşka doymuş olursunuz :)
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
Mrs.Garfield profil fotoğrafı
Mrs.Garfield
izeyipte etkisinde uzun süre kalıgım daha sonra ingiliz tarihi filmlerin çogunu izlememe sebep olan romantik bir filmdir.yanlız sonu hrp alıştıgımız gibi bitmedi belki o nedenle daha gerçekçi buldugum bir film
error_outline
9 yıldan fazla önce