Askin kitabi (Becoming Jane) (2007) afişi

Askin kitabi (2007)
Becoming Jane

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Dram, Uyarlama
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
120 dakika
Sezgii ane Austen (ANNE HATHAWAY) aşka inanmaktadır. Anne ve babası (JULIE WALTERS ve JAMES CROMWELL) onun 1795 İngiltere'sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, (JAMES MCAVOY), zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham'ın (MAGGIE SMITH) yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? BECOMING JANE'de, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Bir kadının guzel bir aşk hikayesi yazabilmesi için böylesine güzel bir aşk yaşaması lazımmış demek ki. Tabii bu aşkın güzelliği verdiği mutlulukta değil, masumiyeti ve samimiyetinde. Jane Austen 'ı şimdi bile zevkle okunan yazarlar arasına sokan hayat hikayesi sinemaya güzel aktarılmış. Anne Hathaway de bu roller için biçilmiş kaftan. Sevdim.
7
7 ay önce
Vervain profil resmi
Vervain
Gerçek aşk nedir? Duygularının seni savurmasına izin vermek mi, yoksa , başkalarının mutluluğu için aşkından fedakarlık yapmak mı? Aşk sadece onun yanında olmak değildir...Jane Austen; kısacık yaşamında, zaman mefhumunun olmadığı romanları yazan kadın... Çok etkileyici gerçek bir hayat hikayesi...
Anne Hathaway her rolün üstesinden geliyor, James McAvoy her izlediğimde hayranlığım artıyor...
1
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmin başında Jane Austen'in babasının söylediği cümle insana ok gibi saplanıyor. Kadının akıllı olması, özgürleşmesi ve istediği seçimleri yapmak istemesi her şeyi zor kılıyordu ama işin içine aşk girince her şey daha farklı ve riskli.. Austen'in samimiyetine hayran kalınası.. Ayrıca Anne Hathaway'e olan hayranlığım daha da arttı.. İzleyin efenim günümüzdeki vıç vıçlaşan başlangıcı ve sonları aynı olan aşk filmlerinin gerçekçiliği yanından bile geçemez..
3
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Jane Austen'ın hayran olunası hayatı. Kadınların aşağılanmasına karşı duruşu yansıtılmış. "Beraber olamazsak yaşamanın ne anlamı var ki?" diye soruyor Tom. Belki Jane hayatı boyunca bunu düşünmüştür. Kim bilir? Filmi Aşk ve Gurur'la ard arda izlerseniz aşka doymuş olursunuz :)
5
2 yıldan fazla önce
Mrs.Garfield profil resmi
Mrs.Garfield
izeyipte etkisinde uzun süre kalıgım daha sonra ingiliz tarihi filmlerin çogunu izlememe sebep olan romantik bir filmdir.yanlız sonu hrp alıştıgımız gibi bitmedi belki o nedenle daha gerçekçi buldugum bir film
3
neredeyse 3 yıl önce

Becoming Jane filmini beğenenler

Becoming Jane filmini izlemek isteyenler

Becoming Jane filmini içeren raflar

Becoming Jane filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön