Geceyarisindan Önce (Before Midnight) (2013)

Geceyarisindan Önce (2013)
Before Midnight

Puan Like 7.9 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
109 dakika
osmanozdemir Öncelikle, serinin ilk iki film olan Before Sunrise (1995) ve Before Sunset (2004) filmlerini izlemeden bu filme el sürmemek gerektiğini belirtmek gerekir. Her ne kadar birbirlerinden bağımsız olarak izlenebilecek filmler olsalar da, dokuz yıl arayla çekilmiş üç filmde aynı oyuncuların oynuyor olması, onların neredeyse yirmi yıllık değişimlerine tanık olmamak adına olayın büyüsünü kötü etkiler. Filme geçecek olursak; bu sefer Yunanistan'ın kırsalı ve tarihi dokusu arasında geçen uzun kere uzun diyalogların etkisi, oyunculukların etkisine karışıp insanı sıkılmaktan çok uzaklara götürmektedir. Uzun bir serüvenin inişli çıkışlı ilerleyişini böylesi bir dille anlatan Richard Linklater ve Julie Delpy - Ethan Hawke ikilisi karşısında şapkaları çıkartmak boynumuzun borcudur.

Yorumlar

sezgo profil resmi
sezgo
Ben seriyi en izlemek istediğim zamanda izlemek için beklettiğimden midir o dolu dolu diyaloglardan inanılmaz keyif alışım bilinmez ama Jesse ve Celine hatıralarımda güzel yerler edindiler kendilerine. Her ne kadar Hawke aksi yönde açıklama yapmış olsa da 2022 de bir "Before..." daha izlemek harika olurdu. Hiç huyum olmamasına rağmen tekrar izlemek için fırsat kollayacağım bir üçleme benim için.
7 ay önce
bayramcicekk profil resmi
bayramcicekk
Uzun zaman önce serinin ilk iki filmini izlemiş ve detayların ustaca konuşmalara döküldüğü o yürüyüşlere hayran kalmıştım.Son filmi de seriyi tamamlar nitelikte olmuş.Gerçi ben biraz farklı bir senaryo kurgulamıştım ama yine de gündelik hayatı ve insanlar arasındaki ilişkileri çarpıcı ve cesurca ele alışı hasebiyle benden tam not aldı.
9 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Sadece diyaloglarla kendine bağlayan kaç film vardır ki? Bunu da çok sevdim, sadece ilk filmdeki tutkulu, enerjik ve çılgın sohbetleri aratıyor. Gerçi hayat da böyle.Hiçbirimizin onca yıldan sonra aynı heyecanı kalmayacak. Bu gerçeği yüzümüze vurduğu için de bazı noktalarda sizi mutsuzluğa sürükleyebilir. İlk iki filmi sevdiyseniz bunu da seveceksiniz.
2 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
Bu seride monoton bir ilişkiyi anlatıyorlar. Gerçekten başarılı bir anlatım dili var. Serinin ilk iki filmiyle karşılaştırınca çok beğendiğim söylenemez. Bunun sebebi, filmin başarısız olması değil; tam tersine çok ama çok gerçekçi olması.
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Dünyanın en konuşan çiftinden 50 kat daha fazla konuşan çift.
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
3 filmde güzeldi .. 3 filmi sırayla izlenmesi tavsiye olunur :)
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
yansittigi hayat "mukemmel" olmasa da, hayatin bir evresini daha "mukemmel" anlatmis...
neredeyse 5 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
bu seriyi izleyenler için Jesse ve Celine , 9 yılda bir görüşülen , hali vakti sorulan eski dostlara dönüşüyor . Devamı çekilecekmi bilmiyorum ama 2022 ' de ne halde olduklarını öğrenmek için 90 dakikamı seve seve ayıracağım .
neredeyse 5 yıl önce

Before Midnight filmini beğenenler

Before Midnight filmini içeren raflar

Before Midnight filmi hakkında ilgi çekici içerikler